Informacje

30.11.2017 16:21 ZOBACZ MAPKI Z UTRUDNIENIAMI

Remonty w pięciu dzielnicach.
Zamknięte ulice, autobusy na objazdach

SERWISY:

Wesoła, Wola, Żoliborz, Białołęka i Mokotów - mieszkańcy tych pięciu dzielnic muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu w najbliższych dniach. Ulice będą zamknięte, a komunikacja skierowana na objazdy. Problemy spowodowane są między innymi wymianą nawierzchni.

Pierwsze remonty ruszyły już w czwartek w Wesołej. Zamknięta dla ruchu została ulica Żółkiewskiego, na odcinku od pętli autobusowej (za ulicą Armii Krajowej) do ulicy Głowackiego.

Drogowcy wprowadzili liczne objazdy. O ile można przejechać przez skrzyżowania z Żółkiewskiego w ciągu ulic Armii Krajowej i generała Sikorskiego, tak połączenia z Żółkiewskiego nie mają jednak ulice: Starzyńskiego, Kostki-Napierskiego i Dwernickiego. Ponadto, na Orlej pomiędzy Armii Krajowej a Sikorskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu - w stronę torów kolejowych. Objechać zamkniętą Żółkiewskiego można będzie ulicami: 1 Praskiego Pułku, Czarneckiego lub Orlą.

Dodatkowo w niektórych miejscach pojawiły się znak zakazu zatrzymywania, wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakaz ten obowiązuje na ulicach:

- Orlej za skrzyżowaniem z Armii Krajowej w kierunku północnym,
- Orlej za skrzyżowaniem z Grottgera w kierunku północnym,
- Starzyńskiego w rejonie skrzyżowania z Żółkiewskiego,
- Sikorskiego od skrzyżowania z Żółkiewskiego na odcinku 65 metrów na wschód.

Taka organizacja ruchu potrwa do 15 grudnia. Jest spowodowana przebudową Żółkiewskiego. Inwestycja obejmuje remont nawierzchni jezdni wraz z podbudową, wymianę chodników i budowę odwodnienia.

 Co ważne, na zmiany muszą być gotowi nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 514 i nocnej N71 pojadą prosto - Armii Krajowej do Orlej i dalej Sikorskiego do tymczasowego krańca WOLA GRZYBOWSKA (powrót ciągiem ulic Sikorskiego i Czarnieckiego do Armii Krajowej).

Zawieszone będzie też funkcjonowanie krańcowego przystanku autobusowego WOLA GRZYBOWSKA 03. W zamian uruchomiony zostanie przystanek zastępczy WOLA GRZYBOWSKA 53, zlokalizowany na chodniku przy Sikorskiego przed skrzyżowaniem z Żółkiewskiego (jadąc od strony Lipowej), obowiązujący jako krańcowy dla linii autobusowych 514 i nocnej N71.

Nocne prace na Woli

Kolejne prace - również w czwartek 30 listopada - wprowadzone zostaną na Woli. Od godziny 21 zamknięta dla ruchu będzie Czorsztyńska, na odcinku od Magistrackiej do Prymasa Tysiąclecia.

Na zamkniętym odcinku drogowcy zakończą prace związane z wymianą nawierzchni jezdni. Zamknięty fragment ulicy można ominąć jadąc Obozową lub Górczewską. Utrudnienia potrwają tylko kilka godzin - do piątku, do godziny 5.

 

Frezowanie na Żoliborzu

Na dłuższe utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy jeżdżący Potocką - ulica przejdzie weekendowe frezowanie i od piątku 1 grudnia (od godziny 22) będzie zamknięta na odcinku Kuronia - Mickiewicza.

Połączenia z Potocką nie będą miały ulice: Urzędnicza, Szczepanowskiego, Bieniewicka, Drużbackiej i Marii Kazimiery. Równocześnie, na wysokości skrzyżowania z Potocką wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości zachodniej jezdni Mickiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Słowackiego - pl. Wilsona - Mickiewicza lub Słowackiego - Marymoncka - Podleśna - Gwiaździsta.

Remont spowoduje też utrudnienia w komunikacji miejskiej. Autobusy linii 122, w kierunku krańca OS.GÓRCZEWSKA, pojadą objazdem: Podleśna - Klaudyny - Rudzka - Hłaski - Gdańska - Słowackiego i dalej swoją trasą.

 

Remonty na Białołęce i Mokotowie

Druga weekendowa wymiana nawierzchni planowana jest na Białołęce. Od piątku, od  godziny 22 do poniedziałku, do godziny 4 zamknięta dla ruchu będzie ulica Cieślewskich na odcinku od Płochocińskiej do Innej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Płochocińska - Marywilska - Czołowa - Bohaterów lub Płochocińska - Szamocin - Wałuszewska.

 

Dodatkowo trwa remont Belgijskiej na Mokotowie. Dzielnica remontuje nawierzchnię jezdni, wymienia krawężniki i chodniki. Od piątku, 1 grudnia od godziny 22 do niedzieli, 3 grudnia wieczorem ulica będzie zamknięta dla ruchu za skrzyżowaniem z Puławską, możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji.

Zobacz jak wygląda frezowanie - weekendowy remont w dwie minuty:

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2017 15:01 ~Konrad

  LH Wawa~LH Wawa

  Potocka była podniszczona i dobrze, że się za nią zabrali. Fajnie też że wyznaczyli ścieżkę rowerową, Szkoda tylko że na środku.


  Spierniczyli Potocką, nie będzie można teraz skręcić od strony Mickiewicza w Urzędniczą. To nie jest ścieżka, tylko wysepki

 • LH Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 11:23 ~LH Wawa

  Potocka była podniszczona i dobrze, że się za nią zabrali. Fajnie też że wyznaczyli ścieżkę rowerową, Szkoda tylko że na środku.

 • kig2ge

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 09:45 ~kig2ge

  Tomek~Tomek

  Trzeba pokazać, że coś się dzieje w mieście. Potocka tak źle nie wyglądała aby robić jej remont. Ale wysepka rozdzielająca pasy ruchu to już chyba przesada i przerost formy nad treścią.


  chyba dawno na potockiej nie byłeś

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 08:28 ~Tomek

  Trzeba pokazać, że coś się dzieje w mieście. Potocka tak źle nie wyglądała aby robić jej remont. Ale wysepka rozdzielająca pasy ruchu to już chyba przesada i przerost formy nad treścią.

 • mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 06:35 ~mirek


  stonka~stonka

  Kiedy najlepiej prowadzi się prace remontowe? Pod koniec listopada, kiedy w budżecie jest bańka do wydania a na zewnątrz śnieg i -5oC w nocy...
  podatnik~podatnik

  szefem ZDM, jest rowerzysta Puchalski. Tak tylko mi się przypomniało :)


  Czego się można spodziewać po dyrektorach ZDM Puchalskim i Dombi, są beż wykształcenia technicznego drogowego.

 • zagubiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 00:57 ~zagubiony

  Pytanie do ZTM: Skoro zamknięto Potocką na odcinku od Słowackiego do Mickiewicza, to dlaczego fundujecie na czas powyższego remontu brak jakiegokolwiek autobusu także na ulicy Gwiaździstej od Podleśnej do RKS-u Marymont? Czy nie można by 122 skierować prosto ul. Gwiaździstą do Krasińskiego i dalej w prawo, jak 114 do Placu Wilsona? Szkoda, że przystanek Drohicka zostaje odcięty od autobusów. Może dobrym pomysłem byłoby czasowe jednokierunkowe wydłużenie 121 do przystanku Barszczewska ciągiem: Wisłostrada, Krasińskiego, Mickiewicza, Potocka, Gwiaździsta, Podleśna

 • wzburzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 23:53 ~wzburzony

  Komentujący, najpierw czytajcie na stronie internetowej konkretnego UD, kto wykona remont. Nie można tak huzia na Józia jechać na jedną, konkretną osobę i puszczać jakieś poważne oskarżenia. To nie przystoi Waszej godności!

 • wisia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 21:20 ~wisia

  czy te słuzby hgw z ratusza nie czytaja jaka pogoda, deszcz i snieg. Czy wtedy robi się remonty? A raczej fuszerkę bo na wiosne znów trzeba remontowac. może odpowiednie słuzby państwa przyjrzą sie remontom w zimie wykonywanych na siłe mimo złych warunków i marnotrawieniu pieniedzy podatników warszawy przez prezydenta Warszawy. Ale hania lubi wydawac marnotrawic nie swoje pieniądze.

 • wszystko mieć

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 19:36 ~wszystko mieć

  guma~guma

  Parkometry w okolicy potockiej powinny być ... przez studentów z SGSP nie ma gdzie parkować !!!! same słoiki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A nie lepiej parking dla studentów?
  SGSP przecież za darmo nie uczy, Jak chcą prowadzić biznes to powinni zadbać o infrastrukturę a nie jedynie o sale wykładowe.

 • guma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 18:20 ~guma

  Parkometry w okolicy potockiej powinny być ... przez studentów z SGSP nie ma gdzie parkować !!!! same słoiki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »