Informacje

07.12.2017 19:29 Sprawdź mapy z utrudnieniami

Remonty ulic w czterech dzielnicach

SERWISY:

Drogowcy wykorzystują ostatnie chwile przed zimą na remonty ulic. W związku z tym, na spore utrudnienia w ruchu muszą przygotować się mieszkańcy Woli, Mokotowa, Bemowa i Rembertowa. Część tras będzie zamknięta, a komunikacja pojedzie objazdami.

Na największe utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy Woli, gdzie remontowane będą trzy ulice. Po pierwsze - Gniewkowska na Odolanach, gdzie prace rozpoczęły się już w środę. Ulica jest zamknięta dla ruchu od Mszczonowskiej do Ordona. Objazd został poprowadzony ulicami Połczyńską i Jana Kazimierza. Planowany termin zakończenia prac to poniedziałek 11 grudnia.

Na Gniewkowskiej wymieniana jest nawierzchnia. To ciąg dalszy prac, które zaczęły się już w listopadzie, kiedy asfalt wymieniono na odcinku Potrzebnej i Gniewkowskiej pomiędzy dwoma przejazdami kolejowymi.

 

Na Woli remontowane będą też ulice Ogrodowa i Ciepła. Prace rozpoczną się tu w piątek (8 grudnia) o godzinie 22 i potrwają do poniedziałku (11 grudnia) do godziny 4. Ulica Ogrodowa będzie zamknięta od Dobrzańskiego do al. Jana Pawła II (objazd al. Solidarności). Natomiast Ciepła od Krochmalnej do al. Grzybowskiej (objazd al. Jana Pawła II lub ul. Żelazną).

 

Prace na Mokotowie

Utrudnienia czekają też mieszkańców Mokotowa. Od piątku (8 grudnia) od godziny 22 do niedzieli, do godzin wieczornych zamknięta dla ruchu będzie ulica Belgijska, za skrzyżowaniem z Puławską. Możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji. Problemy związane są z wymianą nawierzchni, krawężników i chodników.

Remont Komandosów, objazdy i zmiany w komunikacji

Na duże utrudnienia muszą przygotować się też kierowcy z Rembertowa, gdzie zamknięta dla ruchu zostanie al. Komandosów (na odcinku od Klasztornej do Dowódców).

Utrzymany będzie skręt z al. Komandosów w Klasztorną, ale na tej ostatniej ulicy będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu - w stronę Bocheńskiego "Dubańca". Zamknięte będzie za to skrzyżowanie z Dowódców i Bocheńskiego "Dubańca".

Na Jaworzniaków (pomiędzy al. Komandosów a  Bocheńskiego "Dubańca") zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu - w kierunku torów kolejowych. Objazdy zamkniętego odcinka al. Komandosów zostaną poprowadzone ulicami: Wspólna - Korkowa - Rekrucka - Marsa - al. gen. A. Chruściela "Montera" lub Niemcewicza - 1 Praskiego Pułku - Cyrulików.

Utrudnienia związane są z remontem odwodnienia jezdni. Rozpoczną się w piątek o godzinie 22 i potrwają do 15 grudnia.

Co ważne, dotyczyć będą nie tylko kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy linii: 115 i 514 oraz nocnych N21 i N71 pojadą objazdem ulicami Rekrucką i Korkową. Linia 183 będzie miała skróconą trasę i od skrzyżowania ulic Marsa i Furgalskiego "Wyrwy" pojedzie Marsa do krańca PKP REMBERTÓW.

 

Węziej na Kaliskiego

I ostatnia dzielnica, w której wystąpią utrudnienia to Bemowo. Od piątku (8 grudnia) od godziny 23 do poniedziałku, do godziny 5 zwężona będzie ulica generała Kaliskiego, przy skrzyżowaniu z  Gąsiorowskiego. Prowadzone będą tu prace związane z wymianą sieci ciepłowniczej.

"Roboty zostały podzielone na dwa etapy. W obu wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości na Kaliskiego. Ruch będzie odbywał się wahadłowo na pozostałej części jezdni" - zapowiadają drogowcy. I dodają: "w pierwszym etapie (do końca soboty, 9 grudnia) wyjazd z Gąsiorowskiego będzie możliwy tylko w lewo w kierunku Radiowej".

Weekendowy remont w dwie minuty. Zobacz jak pracują drogowcy:

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »