Informacje

27.09.2018 17:14 Sprawdź objazdy

Remonty, imprezy, konferencja NATO. Zamknięte ulice, zakazy parkowania

SERWISY:

Prace kolejarzy w Ursusie, budowa pętli w Wesołej, Konferencja Komitetu Wojskowego NATO i zgromadzenia publiczne. Najbliższe dni będą obfitować w wydarzenia, które spowodują utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy muszą przygotować się na objazdy i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Od czwartku (27 września) w Warszawie odbywa się Konferencja Komitetu Wojskowego NATO. W związku z tym, do poniedziałku (1 października), do godziny 12 zamknięta dla ruchu (również pieszego) będzie ulica Skalnicowa, na odcinku od Kuligowskiej do Traktu Lubelskiego.

W piątek (28 września) na ulicach: Podwale, Kilińskiego i Kanonia obowiązywał będzie zakaz parkowania wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. W sobotę, od godziny 15 do końca dnia zamknięta dla ruchu będzie ulica Agrykola.

W niedzielę natomiast zamknięta dla ruchu będzie Przyokopowa, na wysokości Muzeum Powstania Warszawskiego. Ponadto tego dnia na całej długości Przyokopowej będzie obowiązywał zakaz parkowania.

Rolkarze na ulicach

W czwartek (27 września) wieczorem, rozpocznie się ostatni w tym sezonie przejazd rolkarzy: Neonowy NightSkating Warszawa.

Uczestnicy wydarzenia wyruszą o godzinie 21 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika, na Krakowskim Przedmieściu.

Dalej będą przemieszczali się ulicami: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - aleja Poniatowskiego - aleja Waszyngtona - rondo Wiatraczna - Grochowska - rondo Mościckiego - Ostrobramska - gen. Fieldorfa „Nila” - Wał Miedzeszyński - Wybrzeże Szczecińskie - Zamoście - Sokola - Zamoyskiego - Targowa - aleja  Zieleniecka - aleja Poniatowskiego - most Poniatowskiego - Aleje Jerozolimskie - Marszałkowska - Królewska - Krakowskie Przedmieście.

Przejazd potrwa do około 23.30. Na trasie przejazdu mogą występować zatrzymania w ruchu pojazdów.

Warszawski Korowód Poloneza

W sobotnie popołudnie (29 września) na placu Teatralnym odbędą się warsztaty taneczne dla warszawiaków, a także taneczny przemarsz ulicami miasta - Warszawski Korowód Poloneza z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Warszawiacy chcący wziąć udział w wydarzeniu mogą wziąć udział w próbach, które rozpoczną się około godziny 13.30. Następnie, około 14.20  taneczny korowód wyruszy z placu Teatralnego i przejdzie ulicami: Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem,  generała Tokarzewskiego-Karaszewicza, placem Piłsudskiego, dalej: Focha,  Moliera i  placem Teatralnym.

Podczas przemarszu mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii: 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222 503, 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy 128 i 175 pojadą objazdem poprowadzonym Kredytową, Jasną i Świętokrzyską, a pozostałe linie Królewską i Marszałkowską.

Utrudnienia na placu Trzech Krzyży

Również w sobotę, o godzinie 18.30, odbędzie się koncert inauguracyjny 60-edycji Jazz Jamboree 2018.
Organizacja tego wydarzenia spowoduje ograniczenia dla ruchu pojazdów na placu Trzech Krzyży - zarówno w czasie koncertu, jak i przygotowań.

Już od piątku (od godziny 6) do niedzieli (do końca dnia) wyłączony będzie fragment jezdni na placu Trzech Krzyży, w okolicy skrzyżowania Prusa i Wiejskiej. Od soboty, przez całą dobę wyłączony będzie jeden pas ruchu na placu Trzech Krzyży w kierunku ronda de Gaulle’a, na odcinku od Książęcej w kierunku Prusa.

W sobotę od godziny 18 do 22 wyłączona będzie cała jezdnia placu Trzech Krzyży w kierunku ronda de Gaulle’a.

Autobusy linii: 108, 116, 118, 127, 166,  171, 180, 195, 222, 503, 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Prace kolejarzy w Ursusie

W Ursusie kolejarze remontować będą nawierzchnię na ulicy Cierlickiej, zniszczoną w wyniku prac związanych z przebudową stacji PKP Ursus. W związku z tym, od piątku (od godziny 23.45) do poniedziałku (do godziny 4) droga ta będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od ulicy Wiosny Ludów do Traktorzystów. Od strony ulic Lalki i Kościuszki możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Kościuszki lub Spisaka - Pużaka - Sławka do Dzieci Warszawy i dalej ulicami: Ryżowa - aleja 4 czerwca 1989 roku do Traktorzystów lub dalej ulicami: Szamoty - Posag 7 Panien - Gierdziejewskiego.

Na zmiany muszą przygotować się też pasażerowie komunikacji. Autobusy linii 177 pojadą następującym objazdem: Kościuszki - Dzieci Warszawy - Poczty Gdańskiej - aleja 4 Czerwca 1989 roku i dalej ulicami Warszawską, Keniga i Orląt Lwowskich do krańca Ursus-Niedźwiadek.

Autobusy linii 187 i 517 będą kursowały aleją 4 Czerwca 1989 roku i Traktorzystów. Trasa linii nocnej N35 zostanie skrócona do pętli PKP Ursus, a autobusy N85 pojadą zmienioną trasą przez ulicę Traktorzystów.

Uruchomiona zostanie także linia zastępcza Z-7 na trasie: Ursus-Niedźwiadek - Orląt Lwowskich - Keniga - Warszawska - Władysława Jagiełły - Traktorzystów - aleja 4 Czerwca 1989 roku - Poczty Gdańskiej - Dzieci Warszawy - Skoroszewska - zawrotka na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Skoroszewskiej, Starodęby i Sławoja-Składkowskiego - Skoroszewska - Skorosze.

 

Utrudnienia w Wesołej

Z utrudnieniami w weekend będą musieli liczyć się też mieszkańcy Wesołej. Na ulicy Granicznej w pobliżu skrzyżowania z Borkowską trwa budowa  pętli autobusowej. Od piątku (od godziny 22) ruch w obydwu kierunkach prowadzony będzie wahadłowo jezdnią w kierunku Wawra. Zamknięty zostanie również chodnik po południowej stronie ulicy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca października.

Oprócz remontów, duże zmiany w ruchu w najbliższy weekend spowoduje 40. PZU Maraton Warszawski. Impreza odbędzie się w niedzielę. Zawodnicy ruszą o godzinie 9. Przebiegną między innymi przez Żoliborz, Pragę Północ i Śródmieście.

Pierwsze utrudnienia rozpoczną się już w sobotę wieczorem. Zamknięta dla ruchu będzie między innymi Wisłostrada.

 

ZOBACZ TRASĘ MARATONU I SPRAWDŹ DOKŁADNE UTRUDNIENIA

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 11:31 ~stonka

  m4w926~m4w926

  a o maratonie ratusz zapomniał, czy woli dzielic na pare informacji aby nie draznic mieszkanców. nie dosyc ze całe miasto zablokowane to jeszcze zgoda hgw na inne imprezy. Czy to babsko ma rozum czy sieczke w głowie. Te abe trzeba wywiezc na taczce z gnojem,najlepiej na rakowiecką- tyle zlego zrobiła Warszawie

  Nie kremuj się, kolega kandydata Jakiego tylko czeka na zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
  Prokuratura Regionalna w Warszawie
  ul. Krakowskie Przedmieście 25
  00-071 Warszawa
  tel. (22) 46 49 200
  fax (22) 46 49 106

 • Rokand

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2018 20:03 ~Rokand

  Jak ja sie ciesze ze z tej wioski sie wyprowadzilem....mam swiety spokoj bez zbednych atrakcji

 • Janek Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2018 21:42 ~Janek Polak

  Zróbta sobie bieg naokoło obwodnicy Warszawy (czego?) to sie wybiegają, a uczciwych ludzi drażnić nie będą. Czemu to musi po ulicach biegać?

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2018 20:24 ~Jacek

  Olo~Olo

  Jedyne, na co muszą się przygotować mieszkańcy, drogi redaktorze, to zmiany w organizacji imprez masowych wynikające z pokazania czerwonej kartki obecnej władzy samorządowej. Maraton PZU już tuż tuż.  Tylko żebyście się nie zdziwili że po wyborach dalej będzie organizowany. W końcu jego sponsor tytularny należy do "dobrej zmiany" a maraton służy także zrobieniu PZU reklamy i dobrego PR. Poza tym kandydat owej "dobrej zmiany" wspiera maratony. Nawet w jednym brał udział.

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2018 19:09 ~Olo

  Jedyne, na co muszą się przygotować mieszkańcy, drogi redaktorze, to zmiany w organizacji imprez masowych wynikające z pokazania czerwonej kartki obecnej władzy samorządowej. Maraton PZU już tuż tuż.

 • m4w926

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2018 18:49 ~m4w926

  a o maratonie ratusz zapomniał, czy woli dzielic na pare informacji aby nie draznic mieszkanców. nie dosyc ze całe miasto zablokowane to jeszcze zgoda hgw na inne imprezy. Czy to babsko ma rozum czy sieczke w głowie. Te abe trzeba wywiezc na taczce z gnojem,najlepiej na rakowiecką- tyle zlego zrobiła Warszawie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »