Informacje

12.04.2018 06:15 SPRAWDŹ OBJAZDY

Remonty i budowa drugiej linii metra. Duże zmiany w ruchu w całej Warszawie

SERWISY:

 

W najbliższych dniach mieszkańców w całej Warszawie czekają duże utrudnienia. Wszystkie związane będą z remontami prowadzonymi przez drogowców. Problemy pojawią się między innymi na Głębockiej, Patriotów i Marsa. W związku z budową metra zmieni się też organizacja ruchu na Kasprzaka.

Przez cztery najbliższe dni (od czwartku 12 kwietnia do niedzieli 15 kwietnia) przebudowywane będą przejścia dla pieszych na św. Bonifacego. "Będzie bezpieczniej bo powstaną tam azyle dla pieszych" - zapewniają urzędnicy. Zanim to jednak nastąpi, trzeba przygotować się na utrudnienia.

W czwartek zwężona będzie jezdnia w rejonie skrzyżowania z Kaspijską i Maltańską. Ruch będzie odbywał się wahadłowo przy ręcznym sterowaniu. Wyjazd z Kaspijskiej możliwy będzie tylko w lewo. W piątek z kolei zwężona będzie jezdnia w rejonie skrzyżowania z Batumi oraz Kaspijską i Maltańską. Wyjazd z Maltańskiej możliwy będzie tylko w prawo. W sobotę drogowcy zamierzają zwęzić jezdnie w rejonie skrzyżowania z Batumi. A w niedzielę przy skrzyżowaniu z Kaukaską i Sardyńską.

Nowa organizacja ruchu na Woli

Utrudnienia czekają też mieszkańców Woli. Budowniczowie metra zmienią organizację ruchu na Kasprzaka w rejonie ulic: Rogalińskiej, Skierniewickiej i Zegadłowicza.

Od piątku 13 kwietnia (od godziny 22) do niedzieli (do 16) będą przekładali ruch na północną jezdnię Kasprzaka. Kierowcy będą mieli tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Oprócz tego udrożniony zostanie skręt z Kasprzaka (dla jadących od strony centrum) w Rogalińską, a także wyjazd z tej ulicy. Podobnie będzie z wyjazdem z posesji przy Kasprzaka 18/20.

Natomiast jadący od strony Bemowa będą mogli skręcić w Skierniewicką, ale nie będą mogli skręcić w Zegadłowicza. Ta ostatnia ulica straci połączenie z Kasprzaka (będzie można z niej wyjechać tylko na Szarych Szeregów). Przy północnej jezdni znajdzie się też przystanek autobusowy w kierunku ronda Daszyńskiego, obecnie zlokalizowany przy Technikum Elektronicznym.

 

Jeden kierunek na Głębockiej

Duże zmiany zapowiadane są również na Białołęce w związku z przebudową Głębockiej. Rozpoczynają się tam prace związane z poszerzaniem jezdni i budową tymczasowego chodnika. Niebawem ruszy też budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa instalacji podziemnych. Prace te oznaczają, że połowa jezdni Głębockiej musi być wyłączona z ruchu.

Od piątku 13 kwietnia (od godziny 23.30) pomiędzy ulicami Lewandów i Magiczną wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy - do Trasy Toruńskiej. Możliwy będzie wjazd na posesje i w ulice poprzeczne. Objazd w przeciwnym kierunku prowadzić będzie ulicami: Jesiennych Liści - Skarbka z Gór - Berensona.

Utrzymanie jednokierunkowego ruchu na Głębockiej przewidziane jest do końca trwania inwestycji, czyli do marca 2019 roku.

Trasy autobusów E-7 i E-9 w szczycie porannym pozostaną bez zmian. Natomiast w szczycie popołudniowym linie te będą kursowały ulicami Skarbka z Gór i Berensona. Objazdem tymi samymi ulicami pojadą autobusy linii 120 (tylko kursy w kierunku krańca OLESIN), 240 (tylko w kierunku krańca MARKI /PUSTELNIK/) i 332 (tylko w kierunku krańca ZAUŁEK-SZKOŁA).

Linia 120 w kursach skróconych będzie jeździła ulicami: Skarbka z Gór - Berensona - Zaułek - Oknicka - Lewandów - Głębocka. Natomiast autobusy linii 527 przed godziną 12 dojadą Magiczną do krańca OS. DERBY, a po godzinie 12 będą kursowały na trasie: Magiczna - Skarbka z Gór - Berensona - Głębocka - OS. LEWANDÓW - Głębocka i dalej swoją trasą.

 

Zamknięty przejazd przez Marsa

Kolejne utrudnienia czekają mieszkańców Rembertowa. Przez pięć kolejnych nocy: z 16/17, 17/18, 18/19, 19/20 i 20/21 kwietnia, od godziny 22 do 6 zamknięty będzie przejazd przez Marsa na skrzyżowaniu z Chełmżyńską i Okularową.

Jadący z ulic Chełmżyńskiej lub Okularowej będą musieli skręcić w prawo w Marsa. Ponadto nie będzie można skręcić w lewo z Marsa w Chełmżyńską. Objazdy zostaną poprowadzone do Żołnierskiej lub do Płowieckiej i dalej ulicami Korkową i Rekrucką. Utrudnienia związane są z zabezpieczeniem budowanej estakady na Marsa.

 

Budowa obwodnicy i utrudnienia w Wawrze

Budowa Południowej Obwodnicy w Wawrze przetnie jezdnię Patriotów w Miedzeszynie. W poniedziałek 16 kwietnia około godziny 5.30 zamknięta dla ruchu zostanie wschodnia jezdnia Patriotów pomiędzy ulicą Arniki a Drozdową. Przejezdna w obydwu kierunkach pozostanie druga jezdnia Patriotów. Czynny będzie także przejazd przez tory kolejowe przy stacji PKP Miedzeszyn (u zbiegu ulic Drozdowej, Szafirowej i Przewodowej).

Ponadto na ulicy Arniki będzie możliwy wyłącznie dojazd do posesji, a na Lokalnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu - w stronę Patriotów (dojazd do Lokalnej będzie odbywał się Gruntową).

Zalecany objazd będzie prowadził Zagórzańską i Izbicką. Uruchomiony zostanie także lokalny objazd (tylko dla samochodów osobowych) przez Bystrzycką i tymczasową drogą przez plac budowy do Drozdowej. Tak będzie przez około pół roku, do momentu uruchomienia nowego wiaduktu nad budowaną Południową Obwodnicą Warszawy w ciągu ulicy Zabawnej.

 

W innym miejscu budowy POW, w rejonie Wału Miedzeszyńskiego, w poniedziałek około godziny 13 zamknięta dla ruchu zostanie Rozchodnikowa przed skrzyżowaniem z Wałem Miedzeszyńskim. Ruch zostanie skierowany na tymczasową jezdnię omijającą plac budowy.

W Wilanowie zaś - od czwartku 19 kwietnia - zamknięta dla ruchu będzie Bruzdowa, pomiędzy Metryczną a pierwszym wjazdem na osiedle. Plac budowy obejmie fragment Bruzdowej, który przetnie budowana Południowa Obwodnica Warszawy (po jej wbudowaniu Bruzdowa będzie miała połączenie tylko z drogą serwisową biegnącą wzdłuż trasy po jej północnej stronie). Zamknięty dla ruchu będzie fragment od Metrycznej (utrzymany będzie dojazd do posesji za tym skrzyżowaniem) do wjazdu na osiedle przy Bruzdowej 44 i 46.

Objazd zamkniętego odcinka będzie prowadził ulicami Metryczną - Sytą - Lercha. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca listopada.

 

Czytaj także o remoncie na Woli, gdzie położono asfalt wokół zaparkowanych samochodów:

kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mieszkaniec Stegien

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2018 18:29 ~Mieszkanie…  MTS~MTS

  @Dark, dokładnie...
  Nabudują azyli, wysepek, a stare dziadki i babki będą nadal wyskakiwać zza autobusów na przystankach, bo im się nie chce wózka z zakupami doturlać do przejścia...
  Na ludzką mentalność nic się nie poradzi, jak ktoś chce życie stracić to jego sprawa, ale urzędnicy zawsze wiedzą lepiej i utrudnią życie innym chcąc na siłę pomóc tym, którzy i tak mają przejścia w... nosie.
  chora~chora

  stare dziadki NIE MAJĄ SIŁY DOTURLAĆ SIE 200 M. Zobaczysz, o ile dożyjesz. Sama byłam sprawna, szybka i dobiegałam, chodziłam, rower itp itd. W wieku 50 lat tąpnięcie, stawy poszły i teraz dojście 100 metrów to ból przy kazdym kroku, b. powoli i ostrożnie. Ale wy młodzi bogowie, macie wasze babcie i dziadki, a nawet matki i ojców gdzies. Aby tylko wam pasowało.

  Boom~Boom


  I to cię zwalnia z przestrzegania przepisów i pozwala na wchodzenie pod koła samochodów? Ja widuję takie babcie co to 5 sekund nie mogą ustać na światłach, tylko przechodzą na czerwonym podczas gdy inni czekają na zmianę świateł. A potem płacz że samochód, tramwaj, autobus potrącił.

  Zakładam, że chodzi Wam o to nowe przejście na Św. Bonifacego. Fakt, zrobili je w miejscu gdzie bardzo często piesi przechodzili przez ulicę, bo nie chciało im się podejść kilkudziesięciu metrów do pasów. Efektem są dwa przejścia w odległości 50m-60m. Głupota...

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2018 11:02 ~ech

  fo477u~fo477u

  Już to widzę, korek na Skarbka 24 h na dobę 7 dni w tygodniu... dojazd do szkoły będzie tylko od Berensona albo internetową. A potem korek na Trasie Toruńskiej. Przesiadam się na rower bo tak będzie szybciej dojechać 17 km do pracy niż komunikacją miejską.


  Już kilka razy zamykano Głębocką na amen i nic złego się nie działo... Będzie korek. Ale gdzie go nie ma w Warszawie? Robi się ciepło, jest Veturilo, są E-7, E-9 i 527.
  Dla dzieci jest 304, 204.

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2018 11:01 ~ech  realisticc~realisticc

  APELUJĘ
  O powołanie specjalnej organizacji która zajęłaby się kataklizmem komunikacyjnym na Trasie Toruńskiej. To przestaje być śmieszne co tam się dzieje, po otwarciu obwodnicy Marek ruch jest gigantyczny.
  Prawie codziennie bez stłuczki i zdarzenia drogowego korek sięga ul. Głębockiej.
  kilovolt~kilovolt

  He, he właśnie prawie codziennie jest tam jakaś stłuczka, drobne zdarzenie drogowe które nawet często nie zauważysz. I problem w tym że każde nawet najdrobniejsze takie zdarzenie powoduje już spore korki. No ale na to nie poradzisz, dopóki wszyscy nie nauczą się jeździć tą drogą to nic się nie zmieni.
  lon~lon

  Tak pięknie zaprojektował ktoś najważniejszy most w Warszawie, że auta tasują się przed samym rozwidleniem, zamiast wcześniej. Jakiś nieogarnięty człowiek wymyślił dwie oddzielne jezdnie w jednym kierunku. Trzeba by te barierki wywalić cudowne rozdzielające ruch tranzytowy od lokalnego i korki by zelżały.


  Masz na myśli popołudniowy szczyt w stronę wschodnią? To dlatego, że cwaniaczki jadące na Łomianki oraz na Modlińską do samego końca jadą lewym bądź środkowym pasem... i potem w ostatniej chwili ścinają w prawo..

 • lon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2018 00:01 ~lon


  realisticc~realisticc

  APELUJĘ
  O powołanie specjalnej organizacji która zajęłaby się kataklizmem komunikacyjnym na Trasie Toruńskiej. To przestaje być śmieszne co tam się dzieje, po otwarciu obwodnicy Marek ruch jest gigantyczny.
  Prawie codziennie bez stłuczki i zdarzenia drogowego korek sięga ul. Głębockiej.
  kilovolt~kilovolt

  He, he właśnie prawie codziennie jest tam jakaś stłuczka, drobne zdarzenie drogowe które nawet często nie zauważysz. I problem w tym że każde nawet najdrobniejsze takie zdarzenie powoduje już spore korki. No ale na to nie poradzisz, dopóki wszyscy nie nauczą się jeździć tą drogą to nic się nie zmieni.

  Tak pięknie zaprojektował ktoś najważniejszy most w Warszawie, że auta tasują się przed samym rozwidleniem, zamiast wcześniej. Jakiś nieogarnięty człowiek wymyślił dwie oddzielne jezdnie w jednym kierunku. Trzeba by te barierki wywalić cudowne rozdzielające ruch tranzytowy od lokalnego i korki by zelżały.

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2018 15:26 ~kilovolt

  realisticc~realisticc

  APELUJĘ
  O powołanie specjalnej organizacji która zajęłaby się kataklizmem komunikacyjnym na Trasie Toruńskiej. To przestaje być śmieszne co tam się dzieje, po otwarciu obwodnicy Marek ruch jest gigantyczny.
  Prawie codziennie bez stłuczki i zdarzenia drogowego korek sięga ul. Głębockiej.

  He, he właśnie prawie codziennie jest tam jakaś stłuczka, drobne zdarzenie drogowe które nawet często nie zauważysz. I problem w tym że każde nawet najdrobniejsze takie zdarzenie powoduje już spore korki. No ale na to nie poradzisz, dopóki wszyscy nie nauczą się jeździć tą drogą to nic się nie zmieni.

 • fo477u

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2018 12:30 ~fo477u

  Już to widzę, korek na Skarbka 24 h na dobę 7 dni w tygodniu... dojazd do szkoły będzie tylko od Berensona albo internetową. A potem korek na Trasie Toruńskiej. Przesiadam się na rower bo tak będzie szybciej dojechać 17 km do pracy niż komunikacją miejską.

 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2018 12:29 ~Zawiedziony

  realisticc~realisticc

  APELUJĘ
  O powołanie specjalnej organizacji która zajęłaby się kataklizmem komunikacyjnym na Trasie Toruńskiej. To przestaje być śmieszne co tam się dzieje, po otwarciu obwodnicy Marek ruch jest gigantyczny.
  Prawie codziennie bez stłuczki i zdarzenia drogowego korek sięga ul. Głębockiej.


  A to policję zlikwidowano? To może przesunąć funkcjonariuszy z ochrony pierwszego sortu na ulicę do patroli.

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2018 12:26 ~Boom


  MTS~MTS

  @Dark, dokładnie...
  Nabudują azyli, wysepek, a stare dziadki i babki będą nadal wyskakiwać zza autobusów na przystankach, bo im się nie chce wózka z zakupami doturlać do przejścia...
  Na ludzką mentalność nic się nie poradzi, jak ktoś chce życie stracić to jego sprawa, ale urzędnicy zawsze wiedzą lepiej i utrudnią życie innym chcąc na siłę pomóc tym, którzy i tak mają przejścia w... nosie.
  chora~chora

  stare dziadki NIE MAJĄ SIŁY DOTURLAĆ SIE 200 M. Zobaczysz, o ile dożyjesz. Sama byłam sprawna, szybka i dobiegałam, chodziłam, rower itp itd. W wieku 50 lat tąpnięcie, stawy poszły i teraz dojście 100 metrów to ból przy kazdym kroku, b. powoli i ostrożnie. Ale wy młodzi bogowie, macie wasze babcie i dziadki, a nawet matki i ojców gdzies. Aby tylko wam pasowało.  I to cię zwalnia z przestrzegania przepisów i pozwala na wchodzenie pod koła samochodów? Ja widuję takie babcie co to 5 sekund nie mogą ustać na światłach, tylko przechodzą na czerwonym podczas gdy inni czekają na zmianę świateł. A potem płacz że samochód, tramwaj, autobus potrącił.

 • jot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2018 11:39 ~jot

  Prosimy o remont nawierzchni wylotówki na Lublin i Terespol - na docinku leśnym - Kajki - Stara Miłosna. oba zewnętrzne pasy nie nadają się do jazdy. Rzuca samochodem jak workiem kartofli. Wszyscy jeżdża tylko wewnetrznym-szybkim pasem. Zawalidrogi niestety też.

 • chora

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2018 10:35 ~chora

  MTS~MTS

  @Dark, dokładnie...
  Nabudują azyli, wysepek, a stare dziadki i babki będą nadal wyskakiwać zza autobusów na przystankach, bo im się nie chce wózka z zakupami doturlać do przejścia...
  Na ludzką mentalność nic się nie poradzi, jak ktoś chce życie stracić to jego sprawa, ale urzędnicy zawsze wiedzą lepiej i utrudnią życie innym chcąc na siłę pomóc tym, którzy i tak mają przejścia w... nosie.

  stare dziadki NIE MAJĄ SIŁY DOTURLAĆ SIE 200 M. Zobaczysz, o ile dożyjesz. Sama byłam sprawna, szybka i dobiegałam, chodziłam, rower itp itd. W wieku 50 lat tąpnięcie, stawy poszły i teraz dojście 100 metrów to ból przy kazdym kroku, b. powoli i ostrożnie. Ale wy młodzi bogowie, macie wasze babcie i dziadki, a nawet matki i ojców gdzies. Aby tylko wam pasowało.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »