Informacje

08.08.2015 14:37 remont torowiska

Remontują torowisko, na Okęcie dwukierunkowym tramwajem

SERWISY:

Nie kursują tramwaje na Okęcie. Wszystko przez remont torowiska na ważnym skrzyżowaniu na Ochocie. Taka sytuacja ma potrwać do niedzieli. Wtedy ZTM, na czas prac, puści dwukierunkowe składy.

Chodzi o remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej, Banacha i Bitwy Warszawskiej 1920. Od soboty tramwaje linii: 1, 7, 9, 15 i 25 zostały skrócone do pętli na placu Narutowicza, a linie 14 i 77 zostały zawieszone.

Dla pasażerów uruchomiono zastępczą linię autobusową Z-9, która kursuje na trasie PL. NARUTOWICZA – Grójecka – P+R AL. KRAKOWSKA.

Dwukierunkowy tramwaj

By nie pozbawiać dalszej Ochoty i Okęcia komunikacji szynowej, miasto zdecydowało się sięgnąć po dwukierunkowe składy. Z Okęcia dojadą one tylko na wysokość Hali Banacha i pomnika Barykady Września, gdzie motorniczy przesiadać się będą z jednego końca na drugi. W związku z tym na wysokości Barykady Września powstaje przejazd między torami.

Linia numer 79 będzie kursować od niedzieli 9 sierpnia, w godzinach 4.20 – 0.30. W szczycie co 4 - 5 minut, a poza szczytem i w dni wolne od pracy – co 6 minut. Obsłuży ją 8 składów, a dwa dodatkowe pozostaną w rezerwie.

 

Zmiany dla kierowców

Z utrudnieniami muszą liczyć się także kierowcy oraz pasażerowie autobusów miejskich.

W pierwszym etapie prac teren budowy objął łuk torów z ul. Grójeckiej w ul. Banacha. Wyłączona z ruchu została wschodnia strona skrzyżowania. Nie ma możliwości bezpośredniego przejazdu przez skrzyżowanie z ul. Banacha w ciągu wschodniej jezdni ul. Grójeckiej.

Kierowcy jadący od strony al. Krakowskiej w kierunku pl. Zawiszy muszą skręcić w prawo w ul. Banacha i zawrócić na tymczasowej zawrotce zlokalizowanej za przystankami tramwajowymi. Z niej mogą korzystać też kierowcy, którzy będą chcieli skręcić w lewo z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w ul. Grójecką (w kierunku pl. Zawiszy).

Kierowcy nie mogą także przeciąć skrzyżowania ul. Grójecką jadąc ul. S. Banacha w ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. (od strony Szpitala WUM w kierunku Dworca Zachodniego) oraz skręcić w lewo w ul. Grójecką. Objazdy dla tej trasy zostały poprowadzone ulicami: Pawińskiego do Dickensa lub ul. Wawelską.

Taka organizacja ruchu potrwa do 15 sierpnia, wówczas rozpocznie się drugi etap prac. Do 23 sierpnia wyłączony z ruchu będzie środek skrzyżowania i po jednym przyległym pasie wzdłuż torowiska.

Zmiany w komunikacji

W związku z utrudnieniami linie 136 i 186 (tylko w kierunku krańców MŁYNÓW/NOWODWORY) kursować będą na trasie: NATOLIN PŁN. – … –  Banacha – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – … – MŁYNÓW.

Linie 167, 191, 521 i N43 (tylko w kierunku krańców SIEKIERKI-SANKTUARIUM/PL. NARUTOWICZA/ FALENICA/ DW. CENTRALNY) kursują na trasie: CHOMICZÓWKA/REGULSKA/SZCZĘŚLIWICE/CHOMICZOWKA – … –  Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Banacha – zawrotka na wysokości przystanku tramwajowego – Banacha - Grójecka – … – SIEKIERKI-SANKTUARIUM/PL. NARUTOWICZA/FALENICA/DW.CENTRALNY;

Linia 172 (tylko w kierunku krańca CH BLUE CITY): SADYBA – … –  Banacha – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – … – CH BLUE CITY.

Linie 1, 7, 9, 15, 25, 79, 136, 167, 172, 186, 191, 521 i Z-9 kursują wg. specjalnych rozkładów jazdy.

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Miis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2015 23:48 ~Miis

  "By nie pozbawiać dalszej Ochoty i Okęcia komunikacji szynowej"

  Polska trudny język być?

 • Miczur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2015 11:56 Miczur

  Pewnie sie przygotowują do http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,beda-tramwaje-na-goclaw-wilanow-i-biurowy-sluzewiec,170373.html :))))))))

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »