Informacje

29.07.2011 09:01 remont torów na Pradze

Remont torowiska: tramwaje zniknęły z Grochowskiej

SERWISY:

Ciąg dalszy modernizacji torowiska na Pradze i ciąg dalszy utrudnień. W sobotę tramwaje przestały kursować pomiędzy al. Zieleniecką a rondem Wiatraczna. Wróciły za to na Targową. Ze sporymi zmianami muszą się liczyć także kierowcy.

W sobotę ruszył kolejny etap modernizacji trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona. Prace remontowe przesunęły się w stronę Grochowskiej – wymienione zostaną tory i rozjazdy na Zamoyskiego, powstanie także dodatkowy tor dla tramwajów skręcających z Grochowskiej w lewo w Zieleniecką. Przebudowany będzie przystanek przy Teatrze Powszechnym oraz przejazdy tramwajowe przez ul. Targową.

Wracają na Targową

W tym czasie tramwaje nie będą jeździły Grochowską od Zielenieckiej do ronda Wiatraczna. Przywrócony został natomiast ruch tramwajowy na Targowej pomiędzy Zieleniecką a Kijowską oraz dworcem Wileńskim.

Remont spowoduje także utrudnienia w ruchu w drogowym. Przez około dwa tygodnie zamknięte będą pasy Targowej, który umożliwiają wjazd z Zielenieckiej w Targową w kierunku Kijowskiej. Kierowcy, którzy będą chcieli pojechać z  Zielenieckiej w lewo w Targową, będą musieli skorzytać z objazdu: ulicami Zamoyskiego, Lubelską i Skaryszewską. W Zielenieckiej pomiędzy rondem Waszyngtona a Zamoyskiego wyznaczony będzie buspas.

Modernizacja do października

Modernizacja trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona potrwa do końca października. Torowisko zostanie ułożone w nowoczesnej technologii wraz z odwodnieniem i elementami wyciszającymi. Zmodernizowanych zostanie też sześć przystanków w trzech zespołach: na skrzyżowaniu ulic Targowej i Kijowskiej, u zbiegu ulic Targowej, Zamoyskiego i al. Zielenieckiej oraz na pętli Zieleniecka. Platformy przystankowe zostaną podwyższone i wydłużone do 66 metrów, tak aby jednocześnie mogły się przy nich zatrzymać dwa tramwaje niskopodłogowe. Pojawią się także nowe wiaty i dodatkowe oświetlenie.mjc

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • antyLemming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 09:12 ~antyLemming

  No "super" ten objazd, małą uliczką. A opóźnienie do przystanku Kijowksa jest wieksze niż 3 min, które podaje ztm. Założę się, że ten objazd będzie funkcjonował dłużej niz dwa tygodnie. Całe ten remont ma już opóźnienie.

 • Prażanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 22:03 ~Prażanin

  Prażanka ma rację. Mieszkam obok "objazdu" który zafundowano kierowcom i, o zgrozo, autobusom. Objazd puszczono małą, prawie osiedlową uliczką z kostki, na której są położone progi zwalniające! Na własne oczy dzisiaj widziałem jak przegubowe MANy zahaczają gumowymi osłonami przegubów o te progi. Dlaczego autobusów nie puszczono do dworca wschodniego, zamiast wciskać je na małą dróżkę na której parkują mieszkańcy okolicznych bloków? Jutro straż miejska będzie miała pole do popisu odholowując auta zajmujące pas ruchu... Może redakcja zajmie się tą sprawą?

 • dx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 14:38 ~dx

  belek19
  Podaj mi przykład tych "innych miast na świecie". Ile tam czego jeździ?
  Jak jesteś taki mądry, to zaprojektuj to. Tramwajarz ma rację. Oprócz tego co wymieniłem w poprzednim poście, to 12 linii autobusowych i 6 tramwajowych na 1 pasie nie ma racji bytu.

 • belek19

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 12:58 ~belek19

  a ja jestem za tym by autobusy jeździły po torowiskach. jakoś np.we Wrocławiu jeżdżą i jest ok. w innych miastach na świecie również i tam nie ma problemu, tylko jak zwykle w warszawie musi być ...

 • b

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 11:44 ~b

  Wiatraczna nie jest rondem tylko zwykłym skrzyżowaniem!

 • Ana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 09:43 ~Ana

  Ależ cisza zapanowała na Grochowskiej!!! Oby jak najdłużej remontowali torowisko ;)))

 • ikarus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 09:05 ~ikarus

  dla kogo jest to niebezpieczne?

 • 3002

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 08:13 ~3002

  @ikarus - I bardzo dobrze, że autobusy i tramwaje nie jeżdżą razem. Jest to bardzo niebezpieczne rozwiązanie.

 • tramwajarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 23:49 ~tramwajarz

  Do ikarus:

  Dlatego, że jak tramwaje jeżdżą w godzinach szczytu co minutę a przystanki są zaprojektowane na dwa składy, to autobusy już się tam nie zmieszczą. Tak jak nie mieścimy się na Trasie W-Z, w wyniku czego przed przystankami ustawiają się kolejki czekających na wjazd tramwajów i autobusów.

  A także dlatego, że jak na tory wylejesz asfalt i wpuścisz autobusy ZTM, to w ciągu kilku tygodni wepchną się tam również autokary turystyczne i wszelkiej maści autobusowi prywaciarze a najdalej za kilka miesięcy wpuszczenia zaczną się domagać kolejno: taksówkarze, inwalidzi, rowerzyści, matki z dzieckiem na ręku, bojownicy o wolność i demokrację, itd.

  Można też zauważyć, że dziwnym zbiegiem okoliczności na wyasfaltowanych torowiskach jest jesienią bez porównania bardziej ślisko niż na torowisku wysokim, ale tego nikt nie bierze pod uwagę, bo kto by się tam naprawdę przejmował takimi bzdetami jak bezpieczeństwo :/

 • dx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 23:43 ~dx

  @ikarus
  A mi się wydaje, że Tobie za bardzo chce się myśleć na tematy o których masz kiepskie pojęcie.
  Wspólny pas dla tramwajów i autobusów to nie tylko wylewanie asfaltu na tory, ale przede wszystkim odpowiednia geometria skrzyżowań i przystanków oraz algorytmy sygnalizacji świetlnej, które zarżnęłyby ruch na drogach poprzecznych, bo np. autobus skręcający w prawo w Kłopotowskiego musiałby przeciąć wszystkie pasy dla samochodów. Przez Targową przebiega sporo linii autobusowych, które jadą tylko krótkim odcinkiem tej ulicy, bo gdzieś skręcają. Po co tam buspas, z którego i tak znaczna część linii by nie korzystała?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »