Informacje

25.07.2019 07:44 Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów

Remont torów na prawym brzegu,
mniej autobusów zastępczych

SERWISY:

Od połowy lipca kolejarze remontują odcinek Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów, co oznacza mniej pociągów na tej trasie. Ich brak rekompensują zastępcze autobusy. Miały kursować co 10 lub 20 minut, ale są tylko cztery w ciągu dnia.

Na problem zwróciła uwagę nasza czytelniczka, która podróżuje tą trasą na co dzień. "Teoretycznie, gdy nie jeździ SKM, powinna być linia zastępcza autobusowa jednak dzisiaj jest ona tylko 2 razy (!) w ciągu całego dnia, natomiast SKM jeżdżą bez zmian, to jest raz na 3 godziny (w porannych godzinach szczytu)".

"Niewielkie zainteresowanie linią"

Jeszcze przed rozpoczęciem remontu, Zarząd Transportu Miejskiego zapowiadał, że autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 20 minut na trasie podstawowej (ze stacji Dworzec Wschodni do stacji Sulejówek Miłosna - Pomnik) i co 10 minut na trasie skróconej (ze stacji Wiatraczna do PKP Rembertów i ze stacji Dworzec Wschodni do PKP Rembertów). Tymczasem okazuje się, że na trasie skróconej dziennie jeżdżą cztery autobusy i dwa na podstawowej.

O rozkład zapytaliśmy w ZTM. - Analizowaliśmy, ilu pasażerów korzysta z autobusów i okazało się, że zainteresowanie tą linią jest niewielkie. Stąd decyzja, żeby od ostatniego poniedziałku zmniejszyć częstotliwość kursowania, jednocześnie zachowując te kursy, które cieszyły się największym zainteresowaniem - wyjaśnia Wiktor Paul z ZTM.

I precyzuje, że zostały tylko te autobusy, które kursują wtedy, gdy jest długa przerwa między odjazdem jednego pociągu, a przyjazdem kolejnego. Tak jest między godziną 10 a 13, kiedy przez trzy godziny nie ma żadnego pociągu.

Skrócone kursy

Remont odcinka Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów rozpoczął się 15 lipca i - jak zapowiadają kolejarze - potrwa do 31 sierpnia. W czasie prac większość pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 kursuje na skróconej trasie Warszawa Lotnisko Chopina - Warszawa Wschodnia. Liczba składów Kolei Mazowieckich została ograniczona, a część z nich nie zatrzymuje się w Rembertowie.

Na czas prac zostało wprowadzone wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich.

W marcu na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o ogromnym tłoku w pociągach z Rembertowa do centrum Warszawy:

mp/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • brak słów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 22:42 ~brak słów

  na linii pruszkowskiej jest jeszcze gorzej, miedzy 8 a 10 są całe dwa pociągi łączące piastów z pruszkowem a autobusu łączącego piastów pkp z pruszków pkp żadnego bo go zabrali z powodu małego zainteresowania, ten pan co w ztm jest odpowiedzialny za rozkłady kolei powinien pójsć siedzieć !!!! jego nic nie interesuje, poprzedni co był nie był może super ale traktował pasażerów jak ludzi a nie jak bydło, zwolnić go i to natychmiast niech tvn się nim zajmie, z chęcią dam namiary do niego żeby sobie z nim porozmawiać

 • Franek 123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 13:38 ~Franek 123

  Czy w koncu ktos odpowie za ten balagana nakoleji, pociagi jezdza jak chca i kiedy chycą , rozklad jazdy to historia ,zapraszam Pana ministra na przejazdzke rano pocigiem, siedza pierdza w stołki a szary człowiek jezdzi jak sledz w puszce czy kiedykolwiek cos sie zmieni w tym kraju .

 • Ruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 10:49 ~Ruda

  Tak z czystej ciekawości przyjrzałam się przypisom do rozkładu jazdy na stacji Warszawa Ochota. W przypisach tych znajdziemy między innymi daty w których dana relacja obowiązuje. Okazuje się że na obecnym rozkładzie takich zmian jest 885 (słownie: osiemset osiemdziesiąt pięć). Ostatnia kartka rozkładu to w całości kolejne objaśnienia przypisów.

 • Bun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 10:41 ~Bun

  Wcześniej linia ZS2 jeździła ze stacji Dw. Wschodni (Kijowska) przez ulice Zabraniecką => Gwarków => Strażacką, do Rembertowa można było w 15 minut dojechać i zainteresowanie było duże. Wiem bo sam jeździłem (w Maju).

  Teraz puścili tę linię ZS2 i jeździ tak samo jak linia 143, więc nie dziwię się że zainteresowania brak...

 • Milena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 10:03 ~Milena

  ZS2 z Wesołej na Wschodni pojedzie rano przez Grochów 35 minut. 25 minut dłużej niż SKM. 20 minut dłużej niż poprzednią trasą przez Targówek. Przy poprzednim remoncie torów linia autobusu ZS2 kursująca Strażacką jechała w zasadzie wzdłuż remontowanych torów. Teraz to taka mega okrężna droga. Co za geniusz w WTP wpadł na pomysł takiej trasy "zastępczej"?

 • vlad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 09:42 ~vlad

  kilka tygodni temu też kursowała linia zastępcza ZS2, przy czym trasa linii mniej więcej pokrywała się z linią kolejową (Strażacka, Okuniewska) - przez Targówek Fabryczny, ja wracałem tamtędy regularnie i zawsze było tak ok. 20 osób - więc argument o pustym przebiegu autobusów jest nietrafiony - pewno chodzi o dużo dłuższy przebieg. Teraz trasa puszczona przez Grochów, co jest bez sensu - przejazd trwa o 20 minut więcej niż poprzednią trasą. Ciekawe jaki geniusz w ZTM wykoncypował taki właśnie przebieg trasy...

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 09:09 ~pasażer

  Taaa...., a świstak siedzi i zawija w sreberka. Nie ma zainteresowania w godz. 7-8 kiedy ludzie jadą do pracy, a jest półgodzinna przerwa między pociągami, a te pociągi co są przed przerwą, są tak zapakowane, ze wejść nie można. Wszyscy się pchają na chama, bo jak nie wejdą do pociągu po 7, to następny jest dopiero koło 8. Wstyd takie bzdury mówić!

 • dana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 09:08 ~dana

  To jest żenada... Pociągi non stop opóźnione, tłok, SKM raz na 100 lat. Autobusy zlikwidowane. Żołnierska w proszku. Bo ktoś kto nie jeździ, tylko siedzi na tyłku w biurze, podejmuje decyzje..

 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 08:52 ~wkurzony

  Jadę do pracy w Rembertowie codziennie i mam wrażenie że ten remont trwa o dwóch lat. co miesiąc dwa jest zmiana rozkładu i remont ciągle w tym samym miejscu ile można.....

 • nemesis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 08:36 ~nemesis

  nieprawdopodobna jest ta głupota zarządu ZTM!

  Jeśli są utrudnienia, środek zastępczy powinien być dostępny jak najczęściej i regularnie, żeby nie wprowadzać dezorientacji wśród pasażerów. Ktoś niemiejscowy nie zorientuje sie jakie są możliwości dojazdu (trzy godziny tak, trzy godziny inaczej)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »