Informacje

26.03.2013 12:30 Przez 5 miesięcy

Remont pasa na Okęciu. Będą latać nad Ursusem i Ursynowem

SERWISY:


Tuż po świętach rusza na Lotnisku Chopina remont drogi startowej DS-3. Oznacza to, że wszystkie samoloty będą startować z pasa na osi Ursus – Ursynów i lądować na tej samej linii. Władze lotniska proszą o wyrozumiałość.

Jak przekonują władze Lotniska Chopina, remontu nie można już było odwlekać. Ostatni raz poważne naprawy pasa przeprowadzane były prawie 30 lat temu. - Dotychczasowe utrzymanie było możliwe dzięki realizowanym przez służby lotniska naprawom cząstkowym, które jednak nie mogą w dłuższej perspektywie czasu zastąpić remontu generalnego - powiedział w rozmowie z PAP Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Nowe drogi kołowania

Zakres robót jest szeroki. Zmieniona zostanie warstwa ścieralna nawierzchni pasa, a na progach wysłużony już beton zastąpi asfaltobeton. Powstaną też nowe drogi kołowania.

- Dzięki tym dwóm zmianom zwiększona zostanie przepustowość drogi startowej, co oznacza, że będziemy mogli obsłużyć więcej operacji startów i lądowania – wyjaśnia Andrzej Ilków, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych Lotniska Chopina.

Prawie pół roku hałasu

Niestety dla mieszkańców Ursusa i Ursynowa oznacza to pół roku hałasu. Dłuższa droga startowa o długości ok. 3700 metrów zamknięta zostanie w nocy z 2 na 3 kwietnia. W tym czasie ścieżki podejścia do lądowania oraz korytarze startowe przebiegać będą nad Ursynowem oraz Ursusem. Odetchną za to mieszkańcy Piaseczna, Włoch i Bemowa.

Władze lotniska proszą o wyrozumiałość i zapewniają, że starają się zminimalizować uciążliwy hałas.

- Wspólnie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej oraz liniami lotniczymi pracujemy nad tym, żeby uciążliwość hałasowa powodowana przez samoloty była jak najmniejsza. Niestety hałasu całkowicie wyeliminować się nie da. Ubolewamy nad tym i prosimy wszystkich mieszkańców Ursynowa i Ursusa o wyrozumiałość – mówi Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

Remont potrwać ma do 2 września.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2012 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,5 mln osób. Od początku 2013 r. obsłużyło 1,31 mln pasażerów.

wp/b/PAP/su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »