Informacje

19.10.2018 20:05 początek utrudnien w piątek wieczorem

Remont Obozowej, rowerowa pielgrzymka i bieg

SERWISY:

W związku z remontem ulic oraz wydarzeniami sportowymi w zbliżający się weekend warszawiacy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Drogowcy wymienią nawierzchnię Obozowej. Przez kilka dzielnic przejedzie rowerowa pielgrzymka, natomiast okolice Łazienek Królewskich będą należały do biegaczy.

Drogowcy zaplanowali pilny remont na Obozowej. Od piątku od godziny 21, do soboty do godziny 8, zamknięta będzie jezdnia w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia. Ze względu na zły stan techniczny wymieniona zostanie nawierzchnia na odcinku między ulicami Ostroroga i Wawrzyszewską. Objazd został wytyczony ulicami Ostroroga i Wawrzyszewską. Zamknięty odcinek będzie można objechać także jadąc ulicami Płocką, Wolską i al. Prymasa Tysiąclecia.

Rowerowa pielgrzymka

W sobotę warszawskie ulice zostaną przejęte przez rowerową pielgrzymkę. Rowerzyści ruszą o godz. 10 sprzed kościoła św. Stanisława Kostki na ulicy kard. Hozjusza i pojadą trasą wiodącą przez Felińskiego, Krasińskiego, plac Wilsona, Krasińskiego, Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Grodzką, aleję Solidarności, Kapucyńską, Miodową, plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieściem pod kościół św. Anny.

Potem o godz. 11.30 cykliści wyruszą w dalszą trasę. Przejadą Miodową, Kapucyńską, al. Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, Radzymińską, Kosmowskiej, Grodzieńską, Radzymińską, Naczelnikowską, Księcia Ziemowita, Swojską, Janowiecką do parafii św. Trójcy w Ząbkach.

Kolejny etap pielgrzymki rozpocznie się o godz. 13, gdy uczestnicy wyruszą w kierunku ul. Chełmżyńskiej i dalej ulicami Stepową, Korkową, Związkową, Łysakowską, Kaczeńca, Wydawniczą, Bosmańską, Rzeźbiarską pod kościół Matki Bożej Królowej Polski.

Ostatni odcinek pielgrzymki ruszy o 14.30 i pojedzie z ul. Rzeźbiarskiej ulicami VII Poprzeczną, Wydawniczą, Lucerny, Kadetów, Wałem Miedzeszyńskim, mostem Siekierkowskim, Wałem Zawadowskim, Spiralną, Kobylańską, Łuczniczą, Biedronki, Obornicką, Wiertniczą, Przyczółkową, Klimczaka do Świątyni Opatrzności Bożej.

Kobiety pobiegną dla Szewińskiej

Również w sobotę odbędzie się inne wydarzenie sportowe - Irena Women’s Run, czyli pięciokilometrowy bieg, poświęcony pamięci Ireny Szewińskiej - najwybitniejszej polskiej lekkoatletki. Celem biegu jest przede wszystkim promocja zdrowego, aktywnego trybu życia wśród kobiet.

Bieg rozpocznie się w samo południe. Start i meta znajdują się na Agrykoli. Uczestniczki przebiegną przez Łazienki Królewskie, a następnie ulicami: Gagarina (jezdnią w kierunku ul. Belwederskiej) - Belwederską - Alejami Ujazdowskimi - Piękną - Górnośląską - Myśliwiecką i do mety.

W związku z tym w sobotę między 11.30 a 13 ulice na trasie biegu będą wyłączone z ruchu, podobnie jak wyjazd z Parkowej na Gagarina, a także połączenie ulic Klonowej i Bagatela z Alejami Ujazdowskimi. Utrzymany natomiast zostanie wyjazd z alei Szucha w Koszykową. Jadący Alejami Ujazdowskimi od strony placu Trzech Krzyży będą musieli skręcić w prawo w  Piękną, a z ulicy Rozbrat trzeba będzie skręcić w lewo w Łazienkowską.

Organizatorem SPORTING Irena Women’s Run jest Klub Biegacza Sporting. Wydarzenie współfinansuje urząd miasta.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁY O REMONCIE NA MIODOWEJ:

PAP/kk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »