Informacje

19.06.2013 06:19 już od 29 czerwca

Remont linii średnicowej. Gigantyczne utrudnienia na kolei

SERWISY:

Za niecałe dwa tygodnie rusza remont linii średnicowej. Podróżujących Szybką Koleją Miejską i pociągami Kolei Mazowieckich czekają zmiany i utrudnienia.

Podmiejskie tory linii średnicowej zostaną zamknięte 29 czerwca. Tego dnia zacznie też obowiązywać nowy rozkład jazdy.

Podzielą SKM

Kolejarze będą mogli jeździć tylko po torach dalekobieżnych. Ze względu na ich przepustowość większość pociągów SKM i KM dojedzie jedynie do Dworca Wschodniego i Dworca Zachodniego.

Linię S1 czeka podział na trzy odcinki:

S1 – kursującą na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Ursus

S10 – kursującą na odcinku Warszawa Wschodnia – Otwock

S11 – kursującą uzupełniająco na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków

Linia S2 zostanie podzielona na dwie linie:

S2 – kursującą między Lotniskiem Chopina a Dworcem Śródmieście (w tym 2 kursy skrócone tylko do odcinka Warszawa Śródmieście Warszawa Zachodnia)

S20 – kursującą na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna

Początkowo, podczas dwóch pierwszych weekendów lipca 6-7.07 i 13-14.07 na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będą prowadzone na torach dodatkowe prace. Robotnicy będą musieli zamknąć jeden tor. W związku z tym pociągi linii S20 będą kursować wyłącznie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pozostały odcinek będzie obsługiwany przez pociągi Kolei Mazowieckich.

Linie S1 i S2 będą jeździć wahadłowo między Dworcem Zachodnim a Dworcem Śródmieście. Każda z tych linii będzie kursowała osobnym torem, co około 30-40 minut. S1 pojedzie po stronie południowej, a S2 po północnej.

Zastępcze tramwaje...

Jak informuje ZTM poza liniami 7, 8, 9, 22 i 24, których trasy pokrywają się ze średnicą, uruchomione zostaną dwa dotychczasowe połączenia. Wagony z numerami 45 i 77 pojadą:

77: BANACHA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
Tramwaje będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut w godz. szczytu, co 15 minut poza szczytem i w soboty, a co 20 minut w dni świąteczne.

45: WIATRACZNA – Al. Jerozolimskie – Grójecka – PL. NARUTOWICZA. Składy będą kursować tylko w dni powszednie w godzinach szczytu. Tramwaje podjadą na przystanki co 10 minut.
Nie będzie za to kursować linia 25.

… i autobusy

Pasażerowie mają do dyspozycji autobusy oznaczone numerami: 117, 127, 128, 158, 175, 517 i 521, których trasy przebiegają w pobliżu linii średnicowej. Niemniej w dni powszednie w godzinach szczytu kursować będzie nowa linia 313. Autobusy z tym numerem pojadą:

DW. WSCHODNI (Lubelska) – Skaryszewska – Targowa –  Kłopotowskiego – Jagiellońska – al. Solidarności – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW. CENTRALNY, powrót: DW. CENTRALNY – Emilii Plater –  Pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – al. Solidarności –  Jagiellońska –  Marcinkowskiego –  Targowa – Lubelska – DW. WSCHODNI (Lubelska).

Zmieni się trasa linii zastępczej ZS1 i wieść będzie:

PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Powstańców – al. Wojska Polskiego – Bohaterów Warszawy – Warszawska – Keniga – Wojciechowskiego – Traktorzystów – URSUS-RATUSZ.

Honorowanie biletów

Podczas remontu linii średnicowej utrzymane zostaną wszystkie zasady związane z honorowaniem biletów obowiązujące w czasie budowy przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek na linii Warszawa – Skierniewice.

Bilety ZTM i KM honorowane będą w pociągach PKP IC oraz Przewozów Regionalnych na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.
Bilety ZTM będą honorowane w pociągach KM kursujących między stacjami Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną.

Bilety KM będą honorowane w wahadłowych pociągach SKM pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Śródmieście, a także w autobusach i tramwajach, których trasy pokrywają się z odcinkiem linii średnicowej Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

W dniach 6-7.07 oraz 13-14.07, w związku z dodatkowymi pracami na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Sulejówek Miłosna, bilety ZTM będą honorowane, na odcinku Warszawa – Sulejówek Miłosna, w pociągach KM obsługujących linię siedlecką.
Szczegóły zmian znaleźć można na stronie ZTM.

Remont do września

Prace remontowe zaczną się 29 czerwca i potrwają do 1 września. Kolejarze muszą przeprowadzić teraz  prace ze względu na zużycie mostownic, czyli elementów odpowiadającym podkładom kolejowym. Na moście średnicowym zostaną wymienione tez szyny i inne elementy. Po remoncie na podmiejskich torach linii pociągi rozpędzić się będą mogły do 60 km/h aktualnie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Prace wykona firma INTOP Warszawa. Umowa ma wartość prawie 9 400.000 zł i obejmuje tylko remont torów podmiejskich. Na części dalekobieżnej mostu podobne prace będą wykonane w połowie 2014 roku.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • BatTat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2013 08:15 ~BatTat

  Zobaczcie Burdel na Dworcu Zachodnim codziennie po 16 - pociagi Kolei Mazowieckich mają godzinne opóźnienia, a ludzie biegiają po peronach jak obłąkani z braku informacji.

 • nati

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 01:44 ~nati

  Chcecie wszyscy jeździć sprawnie i bez problemów to niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i będzie lepiej a nie wolno narzekać i trzeba dziękować że znalazły się na to pieniądze i ktoś sie podjął takich prac bo to nie tylko utrudnienia dla podroZnych ale i samych kolejarzy. Ale jeśli teraz nie wykorzysta się tych pieniedzy to one po prostu przepadna i wesolo nie bedzie jakby wprowadzili np ograniczenie do 20 wtedy by było na co narzekać

 • pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2013 09:13 ~pawel

  Jakby policzyć to od 4 lat koleje remontują coś na odcinku Ursus - Warszawa Wschodnia. W rezultacie pociągi nie kursują przez 1/4 roku. To w takim razie po co jest ta kolej? W zimę nie jeżdżą bo mróz, w lato bo za ciepło!!! Totalny burdel

 • olam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2013 10:23 ~olam

  PROTON~PROTON

  Ja mam inny pomysł, zerwać tory, płożyć asfalt i będzie droga bez korków.

  o jakby ktoś moje myśli wypowiedział! zgadzam się i popieram, nie byłoby problemów:D

 • lola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2013 08:02 ~lola


  lola~lola

  Dwa, czy trzy lata temu, jak był remont linii średnicowej to puszczaliście S2 na Dworzec Gdanski. Teraz nie można?????
  MKP~MKP


  Przecież cały Sulejówek był taki oburzony jak dano im dodatkową KMkę na Gdański, że jak to tak można. No to teraz macie...


  Nie mierz wszystkich jedną miarą, bo ja akurat nie mieszkam w Sulejówku tylko w Rembertowie i jeśli chodzi o tą właśnie KMkę to bardzo mi pasowała. Szkoda, że ją tak szybko skasowali.

 • ABC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2013 10:45 ~ABC

  Ok, niech sobie remontują jeżeli to ma w czymś pomóc, ale niech nie robią wszystkich remontów na raz. Ja dojeżdżam do pracy z Sulejówka do Piastowa, więc już od maja mam utrudniony dojazd przez budowę stacji Ursus Niedźwiadek, jeżdzę autobusem, który ledwo się przebija przez zatłoczone (remontowane) Aleje Jerozolimskie. Teraz jak dojdzie jeszcze remont linii średnicowej to będę dojeżdzać chyba z 3 przesiadkami :/ czas podróży wydłuży się o kolejną godzinę.

 • Darko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2013 15:14 ~Darko

  Uważam że to bardzo dobry pomysł. Jedna linia autobusowa rozwiązała by cały problem z tymi pożal sie Boże kolejami SKMkami i całym kolejowym chłamem. A dworce wywalić na obrzeża Warszawy. Niestety w imie poprawności politycznej zombi musi trwać i znęcać się nad pasażerami od wiecznych opóźnień, po śmierdzące sauny w jakie zamieniają sie pociągi latem.

  PROTON~PROTON

  Ja mam inny pomysł, zerwać tory, płożyć asfalt i będzie droga bez korków.

 • Maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2013 11:46 ~Maruda

  Pociągi S2 powinny być do Dworca Gdańskiego! Można się szybko dostać metrem do centrum.
  Nie rozumiem dlaczego nie można wykorzystać okazji ułatwienia ludziom życia...

 • Łukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2013 11:06 ~Łukasz


  Damian~Damian

  W końcu ktoś pomyślał i zmienił linię ZS1 ;-) Jej kursowanie między Pruszkowem a Piastowem było totalnie bez sensu przy SKM dojeżdżającej do Ursusa a nie Piastowa..
  Emi~Emi

  Ta linia ma dowieźć ludzi do autobusów 716 i 717

  Zobacz ilu pasażerów nią jeździ to zrozumiesz, że to było kompletnie bez sensu. Moim zdaniem, żeby ten autobus spełniał swoją rolę to powinien dojechać do zachodniego. Szkoda pieniędzy na utrzymywanie lini ZS1 którą nikt nie jeździ.

 • MKP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2013 21:29 ~MKP

  lola~lola

  Dwa, czy trzy lata temu, jak był remont linii średnicowej to puszczaliście S2 na Dworzec Gdanski. Teraz nie można?????


  Przecież cały Sulejówek był taki oburzony jak dano im dodatkową KMkę na Gdański, że jak to tak można. No to teraz macie...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »