Informacje

16.12.2018 10:21 zbierają podpisy pod petycją

Remont Głębockiej z półrocznym opóźnieniem. Mieszkańcy chcą audytu

SERWISY:

Mieszkańcy Białołęki mają dość przedłużającej się przebudowy Głębockiej. Zbierają podpisy pod petycją i domagają się audytu, który wyjaśni, dlaczego termin oddania inwestycji został przesunięty z lutego na sierpień przyszłego roku.

"Do niedawna Władze Dzielnicy Białołęka, jak i firma Strabag zapewniali nas - mieszkańców Białołęki, że prace budowlane na ulicy Głębockiej wyprzedzają harmonogram i termin oddania inwestycji nastąpi w lutym 2019 roku. Okazuje się, że jednak z niewiadomych przyczyn remont ma się zakończyć dopiero w sierpniu 2019" - piszą autorzy petycji.

Pojawiła się ona w sieci 10 grudnia. W ciągu pięciu dni podpisało ją ponad 270 osób. "Domagamy się rzetelnie sporządzonego audytu, który da nam odpowiedź na pytanie: z czego wynika tak duży błąd w szacunkach terminu zakończenia prac i czy od początku taki termin był znany, a mieszkańcy Białołęki zostali oszukani? Domagamy się konkretnych wyjaśnień" - czytamy w jej treści.

Autorzy zaznaczają, że nie zgadzają się, by mieszkańcy Białołęki byli traktowani, jako "warszawiacy drugiej kategorii". Dodają też, że do podpisania petycji zapraszają zwłaszcza osoby, które chcą uczciwego zarządzania Warszawą i przejrzystości w miejskich inwestycjach.

Opóźniona inwestycja

Na remont i poszerzenie zniszczonej nawierzchni na Głębockiej mieszkańcy Białołęki czekali od dawna. Umowa z wykonawcą remontu została zawarta w październiku ubiegłego roku, prace rozpoczęły się w kwietniu. W październiku ostrzegaliśmy, że urzędnicy aktualizują harmonogram prac i nie wykluczają zmiany terminu ich zakończenia.

Miesiąc później okazało się, że termin oddania Głębockiej do użytku został przesunięty z lutego na sierpień 2019 roku. Jak czytamy w "Gazecie Stołecznej", Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych przekazała wówczas, że drogowcy podpisali aneks do kontraktu z firmą Strabag. Jako powód podała przedłużenie terminu zawarcia umowy z firmą Innogy Stoen Operator na przełożenie przewodów niskiego i średniego napięcia.

Zła nawierzchnia i ogromne utrudnienia

Przeciągająca się przebudowa jest ogromnym utrudnieniem dla mieszkańców Zielonej Białołęki. Zwłaszcza dla tych, których domy położone są przy osiedlowych uliczkach wokół Głębockiej. Teraz można nią przejechać tylko w kierunku Trasy Toruńskiej. Drugi pas jezdni jest całkowicie rozkopany.

Jesienią do naszej redakcji docierały też sygnały, że stan jedynej dostępnej jezdni jest zły. Na zniszczoną nawierzchnię skarżyli się nie tylko właściciele prywatnych samochodów, ale i kierowcy komunikacji miejskiej. Fakt, że pojawiają się skargi w tej sprawie, potwierdził Zarząd Transportu Miejskiego.

Jaka będzie Głębocka?

Koszt poszerzenia Głębockiej to 49 milionów złotych. Ulica zmieni się od Podwójnej do Berensona. Po zakończeniu prac będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Jezdnia będzie o metr szersza niż dotychczas. Po obu stronach powstaną chodniki, będzie też nowa ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe.

Na skrzyżowaniach z Podwójną, Sieczną, Podłużną oraz Berensona z Kątami Grodziskimi powstaną ronda. Natomiast ulica Lewandów zostanie połączona z Berensona nową drogą, przebiegającą równolegle do Głębockiej.

Zakres prac obejmuje też odwodnienia jezdni, kanalizacji sanitarnej, oświetlenia, przebudowę wodociągu, gazociągu, sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej na całej długości drogi. Równoległe Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji buduje nową kanalizację ściekową na ulicach: Głębockiej, Berensona i Kąty Grodziskie oraz przebudowuje sieć wodociągową na Głębockiej i Berensona.

Zobacz materiały o stanie prac na Głębockiej w październiku i o problemach kierowców po rozpoczęciu remontu:

kk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2018 15:49 ~mieszkaniec

  "Równoległe Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji buduje nową kanalizację ściekową na ulicach: Głębockiej, Berensona i Kąty Grodziskie oraz przebudowuje sieć wodociągową na Głębockiej i Berensona."

  Trzeci raz buduje?
  Już dwie zimy z rzędu kanalarze budowali kanalizację pod Głębocką. To oni ostatnim razem zostawili po sobie katastrofalny stan nawierzchni.

  Nie mogą budować raz a porządnie?!

 • Zibi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2018 09:43 ~Zibi

  Popieram audyt ale pod warunkiem, że zapłacą za niego zainteresowani. Dlaczego za ich indolencję i nieumiejętność uzyskania informacji publicznej mam płacić JA podatnik.

 • fran

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2018 07:55 ~fran

  to kolejny przykład żle przygotowanej inwestycji - dopiero w trakcie robót okazuje się, że o czymś zapomniano A wykonawca się cieszy, bo będzie dodatkowa kasa i nie będzie kar

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2018 22:00 ~Marian

  A czy już zaplanowali 100 spowalniaczy co 20 metrów żeby był ciągle korek i smog?

 • qojfbdwsoif

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2018 16:08 ~qojfbdwsoif

  Co tam Głębocka. Jakiś czas temu od Atrium Targówek do skrzyżowania Berensona ze Skarbka jechałem 45 minut, bo panowie naprawiali latarnię na Skarbka i zajęli jeden pas ruchu, ten w kierunku Berensona - w godzinach szczytu gdzie ludzie wracają do domów! Po tej akcji, to już mnie nic w tym mieście raczej nie zdziwi. Nawet wyłączanie pasa ruchu Wisłostrady o 7:00 w dzień roboczy aby skosić trawę nie robi na mnie wrażenia.

 • derf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2018 15:49 ~derf

  caracale~caracale

  Robią źle, nie robią też źle.


  no właśnie pół roku nic nie robili.

  Jestem za tym audytem. Nie cho osoby odpowiedzialną poczują (choćby po kieszeni) i niech to będzie nauczką dla innych urzędników, którzy lekką ręką godzą się na wbicie pierwszej łopaty w stylu: "jakoś to będzie"

 • caracale

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2018 10:22 ~caracale

  Hanibal~Hanibal

  Ważne że mamy nowego KRÓLEWICZA na stolcu.

  Królewicz na stolcu wrócił do Opola !!!!
  HA HA HA

 • caracale

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2018 10:20 ~caracale

  Robią źle, nie robią też źle.

 • SfrustrowanyPanGacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2018 09:59 ~Sfrustrowa…

  Hanibal~Hanibal

  Ważne że mamy nowego KRÓLEWICZA na stolcu.
  Lud cierpliwy to poczeka, jak będzie trzeba to poczeka i dwa lata


  Liczysz na refleksję? To się jej nie doczekasz. Najważniejszym kryterium matołków jest "byle PiS nie wygrało". Nie, żebym bronił i popierał partię rządzącą, ale wnerwia mnie to upartyjnienie każdego aspektu naszego życia. Dla mnie polityk może być choćby z Polskiej Partii Przyjaciół Piwa (może ktoś pamięta? ;-), byle po gospodarsku zarządzał swoją dzielnią i zapewniał mieszkańcom to, czego im najbardziej w danym momencie potrzeba (i nie piszę o kolejnych bulwarach czy innych tego typu fanaberiach).

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2018 09:33 ~Paweł

  Hanibal~Hanibal

  Ważne że mamy nowego KRÓLEWICZA na stolcu.
  Lud cierpliwy to poczeka, jak będzie trzeba to poczeka i dwa lata
  Karolinko czego dotyczy twój post? Ludzi czy pojazdów? Nawet jak masz nową wypasioną furę w co bardzo wątpię to sama wcześniej czy później staniesz się szrotem mam nadzieję, że pamięć cię nie zawiedzie i twoje komentarze wrócą do ciebie.


 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »