Informacje

11.04.2019 16:36 za dzielnicę zamieszkania

Rekrutacja do żłobków:
zmiany w punktacji

SERWISY:

Dzieci mieszkające w dzielnicy, w której znajduje się ich żłobek pierwszego wyboru, uzyskają dodatkowy jeden punkt w rekrutacji – zdecydowała w czwartek Rada Warszawy. O takie rozwiązanie apelował na początku marca ówczesny burmistrz Śródmieścia Krzysztof Czubaszek.

Na początku marca wyjaśniał w piśmie skierowanym do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, że "według obecnie obowiązujących zasad naboru do stołecznych żłobków dodatkowe punkty rekrutacyjne przysługują za zamieszkiwanie na obszarze m.st. Warszawy, niezależnie od lokalizacji żłobka prowadzącego nabór".

"Powyższe plasuje śródmiejskie placówki na liście najbardziej obleganych" – podkreślił. Czubaszek poprosił w związku z tym o zmianę systemu rekrutacji na taki, który premiuje mieszkańców danej dzielnicy.

"Wyniki diametralnie się nie zmienią"

Zdaniem radnego PiS Sebastiana Kalety takie rozwiązanie jest korzystne.

- Tylko że jeden punkt to nie jest taka skala, że wyniki na tych tablicach diametralnie się nie zmienią – zauważył. Przekonywał też, że obietnica "darmowych żłobków dla wszystkich w Warszawie" jest jego zdaniem oszustwem.

Z kolei wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej przypomniał, że w czasie obecnej kadencji w Warszawie ma powstać 38 nowych żłobków, a miasto planuje wykupić na najbliższe trzy lata do 5 tysięcy miejsc w prywatnych żłobkach.

Odnosząc się do propozycji m.in. radnego PiS Tomasza Herbicha, by zwiększyć liczbę punktów za zamieszkanie w tej samej dzielnicy, w której znajduje się żłobek pierwszego wyboru, wiceprezydent stolicy podkreślił, że weźmie to pod uwagę. - Będziemy starannie obserwować, jak wpływa to na sytuację i jeżeli będzie potrzebne zwiększenie, to niezwłocznie zaproponujemy zwiększenie tej punktacji – powiedział.

Darmowe żłobki

Uchwałą z 14 lutego tego roku Rada Warszawy wprowadziła dodatkową premię w postaci 30 punktów dla dzieci, które były szczepione. Zniesiono też opłatę za publiczne żłobki, co oznacza, że od września tego roku wszystkie placówki tego typu będą darmowe.

Zgodnie z wprowadzonymi zasadami w rekrutacji do stołecznych żłobków premiowane jest m.in. odprowadzanie podatków dochodowego w mieście (dziecku przyznaje się 30 punktów, gdy wywiązuje się z tego oboje rodziców, a 15 punktów – gdy podatek PIT w Warszawie płaci jeden z nich), a także fakt zamieszkania na terenie Warszawy.

PAP/kz/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rodzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2019 21:45 ~Rodzic

  A gdzie podwyżka obiecana dla opiekunek składana w tamtym roku 800zł.Niedługo dzieci same będą się sobą opiekować bo Panie opiekunki latają na mopach i myją gary za jedną pensie są sprzątaczkami a potem opiekunkami. Drodzy rodzice waszych pociech uczęszczających do żłobków.Pomóżmy tym Paniom godnie wykonywać zawód opiekunki.
  Wkurzona Mama dziecka.

 • Mietek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 20:11 ~Mietek

  Prosze bardzo, teczowa flaga na zdjeciu. Wystarczy, ze mamusia zadeklaruje, ze jest samotna i solidaryzuje sie z LGBT plus. Powinno za to dostac drugie miesjce w promocji.

 • Opiekunka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 19:56 ~Opiekunka


  Zosia~Zosia

  Jeśli rada miasta nie zatwierdzi podwyżek dla pracowników żłobków to w tych
  nowopowstających nie będzie komu pracować.Już teraz sytuacja jest dramatyczna. 25 dzieci opiekują się 3 ciocie, pracują po 8 godzin a żłobek jest czynny przeważnie 11 godzin.
  Jadzia~Jadzia

  A kogo obchodzą ciocie? Istotna jest ilość nowo otwieranych placówek..

  Łapią kogo się da...panie po kursach z urzędu pracy , które wcześniej np pracowały w biurze, w sklepie itd. Kadra po szkołach szoruje sedesy i gary a nowe osoby po rozejrzeniu się w sytuacji zaczną się zwalniać. Kto się zajmie fachowo dziećmi??Z żenującą wypłatą,z mopem w ręce i szmatą wykwalifikowana kadra przeciążona rozmawia z rodzicem o rozwoju ich dziecka.

 • Zakapior

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 15:12 ~Zakapior

  Rejonizacja, to samo pomoże w służbie zdrowia.

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 13:57 ~olo

  owieczka~owieczka

  Nie ma już dodatkowych punktów za samotne rodzicielstwo ani za niskie dochody, więc nie masz racji.

  Ale będą dodatkowe jak zadeklarujesz że jesteś LGBT

 • owieczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 13:50 ~owieczka

  Nie ma już dodatkowych punktów za samotne rodzicielstwo ani za niskie dochody, więc nie masz racji.

 • tatuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 12:43 ~tatuś

  jak widać dzieciaki uciekają od tego zestawu kolorów

 • Staszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 10:46 ~Staszek

  Nie ma czegoś takiego jak darmowe żłobki, wszyscy opłacamy je w podatkach.

  A pierwszeństwo powinni mieć rodzice pracujący, dzisiaj problem bezrobocia nie istnieje w Warszawie.

 • wlljk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 10:07 ~wlljk

  To jeszcze niech pierwszeństwo maja rodzice którzy oboje pracują i muszą wrócic do pracy,a nie samotne mamusie które i tak maja partnera i utajone jego dochody mnóstwo takich botoksowych laleczek ma pierwszeństwo mimo że nie pracują )mają tylko 500+i to nie jest dochód a partner zarabia dużo a one tego nie ujawniają

 • pleple

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2019 09:37 ~pleple  Warszawiak~Warszawiak

  sprawa jest banalna,obydwoje rodzice nie są zameldowani w Warszawie i nie dokładają się do miejskiego budżetu swoimi podatkami to wypad z baru i zakaz posyłania dzieci do warszawskich żłobków,przedszkoli i szkół.dodatkowo auta też przerejestrować do Warszawy aby urealnić statystyki.mieszkasz tu?żyjesz?to płać.
  Warszawianka~Warszawianka

  Obowiązek meldunkowy został zniesiony, nie da się nigdzie zameldować, można co najwyżej zgłosić pobyt stały, a i to nie jest potrzebne do płacenia podatków w Warszawie. W zeznaniu podatkowym wpisujesz adres zamieszkania i interesujący cie urząd skarbowy, w którym chcesz złożyć zeznanie i skarbówki to nie interesuje, czy byłeś tam kiedyś zameldowany, ani czy rzeczywiście tam mieszkasz, im mają się kwoty zgadzać, a czy wpłyną w Warszawie, czy w Pacanowie ich nie obchodzi.
  Warszawiak z mózgiem~Warszawiak z mózgiem


  Co Ty bredzisz? Obowiązek meldunkowy jest i ma się dobrze. Źródło:
  https://obywatel.gov.pl/meldunek/obowiazek-meldunkowy

  Tragedia tego narodu polega na tym, że wszystkim wydaje się, że coś wiedzą...


  dokładnie "Obowiązek meldunkowy jest i ma się dobrze. Źródło:
  https://obywatel.gov.pl/meldunek/obowiazek-meldunkowy" Należy jeszcze dodać, że Urząd Skarbowy bardzo a nawet przede wszystkim interesuje to gdzie się mieszka, bo rozliczać się z fiskusem trzeba zgodnie z miejscem zamieszkania, a nie zameldowania. Przepisy podatkowe dokładnie też precyzują, w którym urzędzie należy się rozliczyć jeśli ktoś w danym roku podatkowym, za który podatnik wypełnia PIT, mieszkał trochę tu trochę tam i trochę jeszcze gdzieś indziej. Ale jak przedmówca wspomniał
  tragedia tego narodu polega na tym, że wszystkim wydaje się, że coś wiedzą...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »