Informacje

30.08.2017 19:17 miasto się chwali

Rekordowo pracowite wakacje. 70 milionów na remonty

SERWISY:


- Podczas mijających wakacji w Warszawie udało się zrealizować dwukrotnie więcej zadań niż w poprzednim roku, za kwotę prawie 70 mln zł; to wymiana nawierzchni ulic, chodników, sygnalizacji świetlnej, nowe przejścia dla pieszych - poinformowała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.


Na środowej konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich Kaznowska zaznaczyła, że to były bardzo trudne wakacje. - Chcieliśmy wykorzystać moment, kiedy mieszkańcy Warszawy wypoczywają, jest mniej samochodów na ulicach. Chcieliśmy ten moment wykorzystać do maksymalnie dużej ilości remontów infrastruktury drogowej i szynowej - podkreśliła.

Kaznowska poinformowała, że w okresie tegorocznych wakacji udało się zrealizować dwukrotnie więcej zadań niż w poprzednim roku.

- Zrealizowaliśmy zadania za kwotę prawie 70 mln zł; tylko wymiana nawierzchni ulic to 230 tys. metrów kwadratowych. To jest również wymiana chodników, oświetlenie, sygnalizacja świetlna - zaznaczyła wiceprezydent.

Jak dodała na bardzo dużą skalę była realizowana infrastruktura rowerowa; 80 przejść dla pieszych zostało doświetlone, zrealizowano przejścia aktywne, oraz ukończono kładkę pod mostem Łazienkowskim.

Cztery duże remonty tramwajarzy

Prezes zarządu Tramwajów Warszawskich Wojciech Bartelski podkreślił, że podczas wakacji zostały wykonane cztery duże remonty związane z siecią tramwajową.

- Pierwszy na rondzie Starzyńskiego to jest ponad 1000 metrów toru pojedynczego, czyli 500 metrów szlaku. Praktycznie wymieniliśmy całą konstrukcję torowiska w zakresie ronda i dookoła we wszystkich kierunkach - relacjonował Bartelski. Dodał, że roboty na rondzie potrwają jeszcze co najmniej do końca przyszłego miesiąca.

Jak zaznaczył, drugim równie ważnym remontem były roboty na moście Śląsko-Dąbrowskim, które zakończyły się już w lipcu. - Tam problem jest bardzo poważny, ponieważ po gruntownych badaniach okazało się, że konstrukcja mostu w ogóle nie jest przystosowana do tak dużych obciążeń jakie generuje torowisko tramwajowo-autobusowe - wyjaśnił Bartelski.

Podkreślił, że trzecim poważnym remontem były prace na ulicy Obozowej. Poinformował, że remont tej ulicy został już zakończony, ale ruch tramwajowy będzie otwarty od poniedziałku.

Według Bartelskiego, w trzy tygodnie bez żadnych opóźnień przebiegły prace na placu Starynkiewicza. - W sumie na te wszystkie cztery roboty wydaliśmy 19,5 mln złotych - dodał.

Drogowcy nie próżnowali

Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich podkreślił, że udało się w tym roku wymienić 230 tys. metrów kwadratowych jezdni.

- Na te 230 tysięcy metrów kwadratowych, które mamy do tej pory wymienione składają się takie ulice jak: Drewny-Przyczółkowa, Radzymińska, Roentgena, Zabraniecka, Człuchowska, 17 stycznia, Aleje Jerozolimskie - wymienił Puchalski.

Zobacz też: "Ćwierć miliona pasażerów bez pociągu. Rusza remont torów do Grodziska"

PAP/md/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Les

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2017 10:59 ~Les

  Leją ten asfalt co roku na nowo, zrobiliby z betonu na podbudowie z kruszywa i byłby spokój..

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2017 12:18 ~Wprost

  facepalm~facepalm

  pomyślcie ile jeszcze można by było zrobić gdyby nie było strat wynikających z reprywatyzacji.

  Dokładnie!!!

  A tak w ogóle to nie wydaną kasą się mierzy ilość zrobionych prac... jeśli tak to chętnie postawię np. 10 latarni za 100 milionów. Potem ratusz się będzie mógł chwalić ile wydał.

 • facepalm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2017 08:41 ~facepalm

  pomyślcie ile jeszcze można by było zrobić gdyby nie było strat wynikających z reprywatyzacji.

 • biedny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2017 21:43 ~biedny

  ciekawe czy dobrze zainwestowane,albo w nowym roku to samo,czyli praca musi sie rodzic,zwykle tak jest,bo 70 milionow to jest suma juz i na ile metrow nowego asfaltu starczylo.

 • Jańcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2017 20:55 ~Jańcio

  Remont Glębockiej miał się skończyć w 2016, wszędzie to obwieszczali, rozryli wszystko przy budowie kanalizacji i połatali dziadosko. Brawo oszuści!

 • pkpkpk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2017 19:42 ~pkpkpk

  fajnie że szyszkowa n-ty rok z rzędu została pominięta...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »