Informacje

25.06.2012 11:44 w Łomiankach po staremu

Referendum nieważne. Burmistrz zostaje

SERWISY:

Niedzielne referendum w Łomiankach w sprawie odwołania burmistrza jest nieważne. Jak informuje oficjalny serwis gminy Łomianki prawie 85% mieszkańców nie wzięło w nim udziału. Burmistrz dziękuje.

Według oficjalnych informacji w referendum w sprawie odwołania Tomasza Dąbrowskiego, burmistrza gminy Łomianki przed upływem kadencji wzięło udział 15,03% wszystkich uprawnionych do głosowania- czytamy na oficjalnej stronie gminy.

2714 osób

Uprawnionych do głosowania było 18062 osób. W referendum wzięło udział 2 714 osób. Za odwołaniem burmistrza było 2564 mieszkańców, przeciwko było 120.

Aby referendum było ważne, musi w nim wziąć udział powyżej 3/5 uprawnionych do głosowania.

Burmistrz dziękuje

Na stronie Łomainek burmistrz podziękował mieszkańcom za ich postawę podczas referendum.

- Zwyciężył zdrowy rozsądek, zwyciężyła prawda i uczciwość. Państwa stanowisko jest dla mnie motywacją do dalszego działania na rzecz całej społeczności Łomianek. Dalej będę robił wszystko, aby nie zawieść Waszego zaufania- pisze burmistrz.

Mieszkańcy chcieli referendum

Jak pisaliśmy w piątek referendum chcieli sami mieszkańcy, którzy nie są do końca zadowoleni z rządów Dąbrowskiego. Zarzucają mu między innymi, że nie dba należycie o gminę. Największe rozczarowanie wśród mieszkańców wywołały plany inwestycyjne wobec osiedla Stara Prochownia. Deweloper chce na terenie osiedla domków jednorodzinnych wybudować supermarket i duży blok mieszkalny. Mieszkańcy mają żal, że urząd miasta wydał warunki zabudowy bez jakichkolwiek konsultacji społecznych.
Burmistrz od 2010
Tomasz Dąbrowski został wybrany na burmistrza w 2010 roku. Startował z listy komitetu Twoje Łomianki. W pierwszej turze uzyskał 37,94 proc. głosów, w drugiej - 50,66 proc.
bf/su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Makumba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2012 19:35 ~Makumba

  A dziś na mszy w kościele parafialnym w Łomiankach dnia 1 lipca ks. Kiliszek o godz. 18.00, otoczony świtą kapłanów (choć to niedziela zwykła), na wstępie podziękował Bogu i mieszkańcom za wynik referendum w imieniu burmistrza Dąbrowskiego i swoim własnym.

  Wyszedłem z kościoła, prawdpoodobnie żyjemy w kraju demokratycznym a nie teokratycznym. Jeszcze.

 • smutna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 20:44 ~smutna

  Jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził a od czasu wojny polsko-polskiej nigdy i nic nie bedzie normalne w tym kraju.

 • zdziwiona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 20:42 ~zdziwiona

  Ciekawe kto za to płacił? Chłopcy się bawią a ludzie płacą.Chory kraj.

 • wnikliwy obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 15:33 ~wnikliwy…

  A to ci dopiero.
  Peowcy nie odzyskali łomianek, stracili Bytom...

  OBY TAK DALEJ !

 • Misza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 14:39 ~Misza

  Niestety ale kolejne dwa lata w Łomiankach to zastój i nic więcej. Szkoda, że mieszkańcy nie potrafią docenić demokracji

 • dude

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 14:15 ~dude

  Stało się, wyszła oliwa sprawiedliwa!
  Gratuluję Panie Tomaszu!
  Mam nadzieję, że za swojej kadencji powstrzyma Pan wielkie klany nepotyzmu pracujące, a raczej żerujące na publicznych pieniądzach od pokoleń, w każdej placówce publicznej.
  Z całego serca życzę już wygranej w kolejnych wyborach! Łomianki stają się coraz piękniejsze i mniej zadłużone, dzięki "facetowi z jajami", który potrafi zrobić cięcia w miejscach gdzie jest to niezbędne. Zmiany są bardzo ważne!

 • MikeTNK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 13:46 ~MikeTNK

  Drogi autorze, odwołania chciała mała grupa, a nie ogólnie mieszkańcy. Większość mieszkańców wyraziła swoje zdanie właśnie nie idąc na to bzdurne referendum. Próba odwołania Burmistrza po 1, 5 roku działalności pod zarzutem nie zrealizowania programu, kierowanym przez ludzi którzy przez kilka lat nie zrobili dużo więcej to kpina z wyborców.

 • Driad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 13:27 ~Driad

  to wszystko poniżej to BZDURA :) Ci sami co głosowali na tego burmistrza (głównie mieszkańcy Dąbrowy) chcą go wysadzić po prostu ze stołka i samemu do niego się dorwać :D ten pan od początku było wiadomo, że do niczego się nie nadaje :) i nie chodzi tylko o kanalizację! POWINNA ZOSTAĆ ROZWIĄZANA również RADA MIEJSKA, która najbardziej tutaj szkodzi.

 • gość 12

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 13:25 ~gość 12

  he, no i dobrze ze pan Tomasz zostaje. Napewno jest lepszym burmistrzem niż p. Pszczółkowski, który sie wogole do niczego nie nadaje, chyba tylko do picia vodki z ks. kiliszkiem.....

 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2012 12:39 ~Mieszkaniec

  Szkoda, że nie udało się wyrwać chwasta... Burmistrz T. Dąbrowski przez 2 lata swoich rządów oprócz tego, że wyprzedał Łomianki developerom i marketom gminę nie zrobił niczego dobrego dla Miasta. Jego działalność jest wogóle niezauważalna, a wręcz destrukcyjna: wstrzymuje ważne dla Gminy inwestycje (sieć kanalizacyjna) zamiast tego wspierając budowę wielkich osiedli i sklepów molochów. Wpadł na genialny pomysł zerygnacji z nocnych patroli straży miejskiej. Racja po co panowie mają pilnować wandali demolujących samochody i infrastrukturę miejską kiedy mogą spokojnie oglądać TV i spać w siedzibie straży miejskiej. Poprzedni burmistrz też nie był szczerozłoty ale chociaż zrobił coś dla Łomianek (remont ul. Warszawskiej) może i było to drogie ale chociaż mamy reprezentacyjną głowną ulicę a z rocznym budżetem rzędu 100mln złotych Gmina jakoś uciuła na ratę kredytu :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »