Informacje

16.06.2015 18:55 poważne zmiany w Wawrze

Razem z przejazdem zamkną Żegańską. Ponad rok utrudnień w Międzylesiu

SERWISY:

W piątek wieczorem zamknięty na zawsze zostanie przejazd kolejowy w Międzylesiu. Razem z nim - choć "tylko" na ponad rok - zamknięta zostanie Żegańska. Ulica przejdzie gruntowany remont, powstanie rondo oraz przejście podziemne. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami oraz zmianami w komunikacji miejskiej.

19 czerwca to bardzo ważna data dla wszystkich mieszkańców Międzylesia. Budowa tunelu pod nasypem kolejowym wejdzie wówczas w decydującą fazę.

Wieczorem zamknięty zostanie przejazd przez tory. Dopiero tydzień później zostanie otwarta tymczasowa przeprawa w Aninie.

>>>Czytaj więcej o sprawie<<<

Razem z przejazdem zamknięta zostanie też ulica Żegańska, między Patriotów a Pożaryskiego.

W przyszłości na wysokości urzędu dzielnicy Wawer i ulicy Dworcowej powstanie rondo i przejście podziemne. Jednak do czasu ukończenia budowy tunelu w listopadzie przyszłego roku, mieszkańcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu.

Zamknięty fragment Żegańskiej będzie można objechać ulicami Pożaryskiego, Kajki oraz Patriotów do przejazdu w Radości.

 

Komunikacja na objazdach

Od 20 czerwca, linie autobusowe będą kursowały zmienionymi trasami:

115: od skrzyżowania ulic Patriotów/Żegańska/K. Szpotańskiego – ciągiem ulic: K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – Kajki i dalej swoją trasą podstawową;

119: od ronda na skrzyżowaniu ulic Lucerny/Patriotów/Widoczna ciągiem ulic: Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski – wiadukt w ciągu ulic Płowiecka-B. Czecha – Sejmikowa (powrót: Kaczeńca – K. Skrzyneckiego – Powszechna – wiadukt w ciągu ulic B. Czecha-Płowiecka – Widoczna) – Wydawnicza – K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – M. Kajki – M. Pożaryskiego – Żegańska i dalej trasą obecnie obowiązującą;

305: od skrzyżowania ulic Patriotów/Żegańska/K. Szpotańskiego ciągiem ulic: K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – M. Kajki – M. Pożaryskiego – Żegańska i dalej swoją trasą podstawową.

Po 26 czerwca, gdy otworzony zostanie tymczasowy przejazd w Aninie, linie 115 i 305 nadal będą kursowały trasami zmienionymi, ale zmieni się trasa linii 119: od skrzyżowania Lucerny i Widocznej: przejazd w Aninie – K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – M. Kajki – M. Pożaryskiego do swojej trasy.

 

Harmonogram zmian

Po otwarciu przejazdu w Aninie, kierowcy będą mogli przejechać przez tory na wysokości ulicy Lucerny.

1 sierpnia mieszkańców czekają kolejne zmiany. Tego dnia ma zostać otwarte skrzyżowanie Zwoleńskiej i Mrówczej, które było w remoncie od lutego.

Jednak drogowcy zamkną wówczas ulicę Patriotów po zachodniej stronie torów przy skrzyżowaniu ze Zwoleńską. Przebudowa tej ulicy ma potrwać około trzech miesięcy. Zamknięty odcinek będzie można objechać ul. Mrówczą lub Szpotańskiego i Patriotów (po przejechaniu przez tory w Aninie).

Już w przyszłym roku drogowcy planują zamknięcie części ulicy Patriotów po wschodniej stronie torów, przy skrzyżowaniu z Żegańską. Te zmiany wejdą w życie w lutym i potrwają do sierpnia 2016 roku.

Inwestycja za 87 mln zł

O budowie tunelu w Międzylesiu mówiło się od wielu lat. Ze względu na częste kursy pociągów KM i SKM w godzinach szczytu szlabany opadały co około 10 minut, a przed przejazdami tworzyły się ogromne korki.

Budowa 80-metrowego tunelu w Międzylesiu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd przez tory, ma kosztować 87 mln złotych. Za roboty odpowiedzialne jest firma Strabag. Prace obejmą przebudowę obecnych  skrzyżowań, budowę tunelu i dojazdów, lecz także przebudowę podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, gazowych i teletechnicznych.

Sam tunel nie powstanie dokładnie w miejscu dzisiejszego przejazdu przez tory, a kilkadziesiąt metrów dalej, w stronę ulicy Lucerny.

>>> WIĘCEJ O TUNELU PRZECZYTACIE TUTAJ <<<

O pożegnaniu jednego z domów (przy ulicy Żegańskiej 2) pisaliśmy w styczniu.

jb/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ryszardwawa1234

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2015 20:36 ~ryszardwawa1234

  czy pierwszego sierpnia zdaza otworzyc skrzyżowanie Zwoleńskiej i Mrówczej??? bylem tam dzisiaj i 3 osoby cos tam robia ale to wyglada poczatek pracy a nie koniec zostalo 10 dni , ktos kontroluje postep pracy????

 • Arczi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2015 10:08 ~Arczi

  Figo~Figo

  z tym "na zawsze" to bym się tak nie spieszył... jak tunel zaleje,a zaleje to przejazd się przyda


  Jak ci zaleje to do izbickiej trzeba będzie jechać, czy zawsze trzeba jeździć na skróty. Pewnie nie widziałeś projektu ale w tym miejscy będzie rosła trawa a na torach nie będzie płyt przejazdowych więc jak ci zaleje to równie dobrze w każdym innym miejscu będziesz sobie mógł przejechać pod warunkiem że masz tak wysoko zawieszone auto a jak jeździsz rowerem to i tak jakkolwiek można.

 • haha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2015 19:13 ~haha

  ahh piękny tydzień sie zapowiada od Soboty:)

 • Figo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2015 19:02 ~Figo

  z tym "na zawsze" to bym się tak nie spieszył... jak tunel zaleje,a zaleje to przejazd się przyda

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »