Informacje

17.10.2013 17:52 podczas przebudowy trasy AK i mostu Grota

Ratusz radzi: zamiast mostem Grota, jedźcie Północnym

SERWISY:

Miasto radzi: podczas przebudowy mostu Grota-Roweckiego i Trasy AK kierowcy powinni podróżować mostem Północnym. Już w piątek czekają ich pierwsze utrudnienia. Kolejne - poważniejsze - 8 listopada.

To będą trudne dwa lata dla kierowców z północnej części Warszawy. - Most Grota - Roweckiego to dziś najbardziej obciążona przeprawa - w ciągu doby, w obu kierunkach przejeżdża nim 160 tysięcy pojazdów - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

W piątek zacznie się jego modernizacja - wraz z odcinkiem Trasy AK ma zostać dostosowany do parametrów drogi ekspresowej.

Jak poruszać się podczas prac? - Kierowcy powinni poruszać się mostem Północnym. Ma połączenie z Wisłostradą i z ul. Modlińską, dlatego znakomicie zastępuje most Grota - Roweckiego - przekonuje Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Jak tłumaczy, most Północny rekomendowany jest dla ruchu lokalnego. Tranzytowy nadal będzie prowadzony mostem Grota. Jednakże miasto wystąpiło do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wprowadzenie zakazu wjazdu tirów do Warszawy z autostrady A2. - Zjechałyby z A2 na drogę krajową 50 i szerokim łukiem ominęły stolicę - tłumaczy Kunert.

Na razie jednak nie wiadomo, jaka będzie decyzja GDDKiA.

Zmiany w komunikacji

Wielu internautów pyta też, jak będzie kursowała komunikacja miejska. Zarząd Transportu Miejskiego zdradza niewiele szczegółów. - Od piątku autobusy na most będą wjeżdżały przez pętlę autobusową Żerań FSO - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM. – Innych zmian nie będzie - dodaje.

Duże zmiany czekają na pasażerów dopiero 8 listopada, kiedy to drogowcy rozpoczną drugi etap prac. Na razie jednak nie są znane szczegóły organizacji komunikacji. – Postaramy się je podać do końca października - mówi Krajnow.

I i II etap prac

W piątek o 22.00 rozpoczyna się pierwszy etap prac. Zamknięte zostaną trzy estakady – jedna zjazdowa z mostu na Wisłostradę w stronę Gdańska i dwie wjazdowe na most w stronę Żoliborza z ul. Jagiellońskiej i z. Tarchomina.

Od 8 listopada czekają na warszawiaków znacznie poważniejsze utrudnienia. Zamknięte zostaną kolejne trzy zjazdy: na prawym brzegu z Tarchomina w kierunku Marek, a na lewym z mostu na Wisłostradę w kierunku centrum i z Trasy AK na Gdańsk.

- Zamknięta dla ruchu zostanie również północna jezdnia Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową. Będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku – tłumaczył Kunert.

- Na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej, zwężone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku - dodał.

Zamknięty za to będzie przejazd ul. Gdańską pod trasą. Ulice nad nią (ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, ul. Powązkowska) będą zamykane tylko częściowo. - Tak, aby utrzymać przejazd. Utrudnień można spodziewać się także na ul. Broniewskiego.

Za ok. rok odcinki trasy i estakady zamknięte w tym roku mają być ponownie włączone do ruchu, ale należy się spodziewać kolejnych utrudnień.

Cała przebudowa ma potrwać do października 2015 r.

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mostowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.10.2013 17:49 ~Mostowiak

  cxcxc~cxcxc

  Po co burzyć nowy most i budować od nowa? Są w Warszawie starsze mosty, to je też będą burzyć i budować od nowa?

  Najstarszy jest Poniatowskiego, więc ma duże szanse. W burzeniu Mostu Kierbedzia wyręczyli na Nie... , przepraszam, naziści.

 • Rydz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.10.2013 17:46 ~Rydz


  koko~koko

  Pólnocny stanie... Modlińska stanie.... Jagielońska w strone Gdańskiego stanie...
  Brudno- Paraliż.... Rozliczymy PO na wyborach.. Obiecywali most zastepczy i co ? jak zwykle puste gadanie tumanów z ratusza, darmozjadów bez wykształcenia
  OMD~OMD

  Cóż uważam , że są wykształceni . Tylko co z tego skoro ważne jest tylko posiadanie papierka a nie umiejętności i myślenie ? Kiedyś mi przełożony powiedział " masz mieć wyższe . Może być śmietnikarskie lub kanalizacyjne . Ważne aby był papierek . A to co robisz to inna bajka ."


  A trzynastego była okazja, żeby ich się pozbyć, ale mądre towarzycho warszawskie poszło na grzybki...

 • Jas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.10.2013 10:30 ~Jas

  A na północnym się rozpada asfalt...

 • mis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2013 23:28 ~mis

  Zalecany objazd na zielono to śmiechu warte. Wystarczy wiekszy deszcz a Płochocinska zalana przy Płytowej. Dojazd do Płochocińskiej z Zielonej Białołęki to dwa mostki na długości 5km. Wyjazd stronę Pragi to przejazd kolejowy przy Naczelnikowskiej. Tragedia jednego nie skonczyli rozwalili drugie.
  Nie powinni zamykać AK jeśli nie otworzyli Radzymińskiej do Bankowego.
  Cała strona prawa - połowa 2 milionewgo miasta ma dwie ulice po 2,5m szerokości na przejazd z północy na południe jedna przy ZOO druga to wspomniany przejazd kolejowy na Radzymińskiej.

 • www

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2013 18:15 ~www

  Tak czytam co piszecie. Zjazdy z Grota są w tak złym stanie że z pewnością idą do kruszenia, więc nie ma innej możliwości jak ich zamknięcie. Z tego co widzę zamykać będą etapami (to dobrze). Co do objazdu wiadomo że nie jest dla wszystkich, ale przynajmniej połowa (mieszkańcy zielonej Białołęki, Tarchomina) może spokojnie objechać Grota. Ale też nikt nie mówi że most będzie zamknięty. Czym więcej osób będzie omijać most tym będzie łatwiej się jechało po moście. Druga sprawa jak będzie mniej zjazdów, to ruch powinien być bardziej płynny. A tak ruch się non stop krzyżuje.
  Dobrze że zaczęli miejmy nadziej że skończą w terminie

 • War war

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2013 18:02 ~War war

  Do Wszystkich ...darujcie sobie przyjeżdżanie do W-wy , nie będzie korków >>>>>!!!!!

 • wyklejony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2013 16:12 ~wyklejony

  Biuro Prasowe Ratusza posługuje się nazwą "Most Północny" ??? A to ciekawe, przecież tacy byli przeciwni temu pomysłowi, no chyba, że Redakcja TVN sie "pomyliła" wtedy jak najbardziej popieram ;D

 • wpr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2013 16:12 ~wpr

  Dla jadących od Dw. Zachodniego do Marek nie ma żadnej alternatywy: od 8 listopada zamknięty będzie zjazd na Gdańsk, a więc i na m. północny; nadal zamknięty jest zjazd z trasy łazienkowskiej na Gdańsk.

 • OMD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2013 15:31 ~OMD

  koko~koko

  Pólnocny stanie... Modlińska stanie.... Jagielońska w strone Gdańskiego stanie...
  Brudno- Paraliż.... Rozliczymy PO na wyborach.. Obiecywali most zastepczy i co ? jak zwykle puste gadanie tumanów z ratusza, darmozjadów bez wykształcenia

  Cóż uważam , że są wykształceni . Tylko co z tego skoro ważne jest tylko posiadanie papierka a nie umiejętności i myślenie ? Kiedyś mi przełożony powiedział " masz mieć wyższe . Może być śmietnikarskie lub kanalizacyjne . Ważne aby był papierek . A to co robisz to inna bajka ."

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2013 15:20 ~Nick

  Dajcie mi prosze alternatywę dla drogi Marki-Mory

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »