Informacje

17.06.2015 18:49 Znów kłótnia na Bemowie

Ratusz prześwietla wydatki Bemowa. "To szukanie haków"

SERWISY:


Ratusz kontroluje wydatki na promocję w urzędzie dzielnicy Bemowo. Powodem są sygnały o nieprawidłowościach, jakie miały docierać na plac Bankowy. Według władz dzielnicy kontrola jest bezpodstawna i motywowana politycznie. - To szukanie haków - twierdzi burmistrz.

Pracownicy z urzędu kontroli weszli do bemowskiego ratusza w ubiegłym tygodniu. Sprawdzają wydatki na promocję w dzielnicy w latach 2008-2014. Władze dzielnicy uważają, że kontrola jest bezpodstawna i ma "wyłącznie charakter szykany".

- Jej - zapewne z góry przesądzone - negatywne wyniki, będą wykorzystane jako kolejne absurdalne uzasadnienie "utraty zaufania" przez panią prezydent do członków obecnego zarządu dzielnicy - twierdzi Krzysztof Zygrzak, burmistrz Bemowa, który przesłał w tej sprawie pismo do redakcji.

Zdaniem urzędników z ratusza, kontrola jest zasadna.

– Mamy informacje od pracowników o wielu nieprawidłowościach w związku z zawieraniem umów dotyczących promocji. Właśnie dlatego zlecono kontrolę – tłumaczy nam Marek Lipiński, jeden z dwóch pełnomocników ustanowionych dla Bemowa przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Kontrola z "dużego ratusza" ma potrwać do 15 lipca.

Nieprawidłowości w OSiR-ze?

Burmistrz Zygrzak pisze też, o kontroli w bemowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Do niedawna dyrektorem był tam obecny zastępca Zygrzaka, Radosław Kulikowski. - Tam z kolei badane są umowy zlecenia w latach 2007–2014. Z nieoficjalnych informacji od pracowników OSIR-u wiadomo, że kontrolerzy będą tak długo sprawdzać, aż znajdą coś na Kulikowskiego – oświadczył Zygrzak.

- Kontrola z OSiR już się zakończyła – ripostuje Lipiński. Tłumaczy, że została zlecona przez nowego dyrektora ośrodka. – Gdy objął stanowisko, natrafił na bardzo wiele nieprawidłowości w działaniu ośrodka, stąd jego prośba o kontrolę – dodaje pełnomocnik Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Szczegółów jednak zdradzić nie chce. – Nadal czekamy na protokół pokontrolny. Wtedy będzie można mówić o wnioskach – ucina Lipiński.

Zygrzak chce kontroli NIK

Burmistrz Bemowa twierdzi, że kontroli się nie boi, ale powinna ją przeprowadzić instytucja niezależna od miasta. - Uważamy, że to nie urzędnicy podlegli Hannie Gronkiewicz–Waltz powinni przeprowadzać taki audyt, a pracownicy Najwyższej Izby Kontroli – przekonuje.

Zdaniem Lipińskiego ośrodek sportu podlega miastu i to ono jako właściciel jest właściwym organem do przeprowadzenia kontroli. – Jeśli wyniki wskażą na nieprawidłowości, wówczas przekażemy sprawę do odpowiednich organów ścigania. Apel burmistrza o kontrole NIK-u może się wtedy spełnić – kończy Lipiński.

Wojenka o Bemowo

Konflikt na linii stołeczny ratusz-zarząd Bemowa trwa od początku nowej kadencji. Radni na Bemowie wybrali burmistrzem Krzysztofa Zygrzyka, byłego współpracownika skompromitowanego tzw. aferą bemowską byłego wiceprezydenta i burmistrza Jarosława Dąbrowskiego. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie udzieliła Zygrzakowi i jego ludziom pełnomocnictw i wprowadziła do urzędu dwóch pełnomocników.

Konflikt do tej pory nie został rozwiązany. Jedną z najbardziej efektownych odsłon sporu było oklejenie budynku ratusza banerami porównującymi Hannę Gronkiewicz-Waltz do Władimira Putina.

>>>Więcej o genezie konfliktu tutaj<<<


jb/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Krysia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2015 13:59 ~Krysia

  Bardzo proszę, aby zbadane były okoliczności wydawania w tych latach gazety(na papierze kredowym), której głównym bohaterem był burmistrz Dąbrowski (zbiór pochwał i peanów na jego cześć oraz dowodów jego chełpliwości). Dziwnym zbiegiem okoliczności przed wyborami, po jego wywaleniu, gazetka ta trafiła do skrzynek bemowian na zwykłym gazetowym papierze.
  Umie chłopak liczyć swoją kasę, ale czyje wydawał wcześniej

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2015 21:47 ~wars

  Mam nadzieję, że ta kontrola w odróżnieniu od wcześniejszej, pokaże prawdziwe oblicze panów z Bemowa. Poprzednia kontrola nie ujrzała światła dziennego w całości, a wiele spraw zostało wspólnie przez wiernych urzędników - ukryte. Oczywiście Zygrzak, Dąbrowski i spółka będą krzyczeli, że to polityczna kontrola, że to krasnoludki
  doiły publiczne środki. Okaże się ile obecni radni Dąbrowskiego i Zygrzaka
  dostali forsy za różne wyimaginowane zlecenia. Teraz mają dług wdzięczności.
  A przyzwoitość i honor - a co to takiego.

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2015 17:12 ~LLU

  Sprawdzice też Wydział Informatyki który sciśle współpracuje z Wydziałem Promocji

 • Marlena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2015 13:56 ~Marlena

  ciekaw, czy znajdą się tez koszty iPhone'ow dla kolegi Jóźwiaka i innych przydupasow dąbrowskiego z dużego ratusza.. teraz wrogowie, kiedyś wielka miłość. jak w zyciu.. zygzak, ktory nie przepracowal w zyciu uczciwie 1 minuty trwonil nasze pieniadze na PR i sprzedajnych pismakow tylko po to, by dalej wic cieple gniazdko dla dabroszczaakow.. oj, skonczyly sie zlote czasy chlopcow. za chwile zacznie dzialac prokuratura!

 • kris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2015 06:52 ~kris

  Porównanie do Putina to dla Hanki zaszczyt.

 • Bemowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2015 22:28 ~Bemowianin

  A dlaczego HGW nie kontrolowała dzielnicy na bieżąco? Od kiedy jest Prezydentem Warszawy?

 • Puszcz Solski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2015 22:27 ~Puszcz Solski

  i co ja zrobię że on wygląda jak ostatni bukiet :-)

 • dj600v

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2015 19:22 ~dj600v

  Haki to będą od listopada, hihihi :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »