Informacje

10.08.2017 09:18 przetarg na 3 stacje

Ratusz próbuje uniknąć opóźnień
na budowie II linii metra

SERWISY:

Miasto odwołało się od decyzji Krajowej Izby Odwoławczej o unieważnieniu konkursu na koncepcję ostatnich stacji II linii metra na Bemowie. Wcześniej przedstawiciele ratusza zapowiadali, że ogłoszony zostanie nowy konkurs.

O decyzji ratusza napisała "Gazeta Stołeczna". – Mamy poważne wątpliwości co do rozstrzygnięcia Krajowej Izby Odwoławczej. Na rozpatrzenie skargi sąd ma 30 dni – powiedziała w rozmowie ze "Stołeczną" wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl w lipcu Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła konkurs na koncepcję ostatnich stacji II linii metra na zachodzie, który wygrała firma "Metroprojekt". Poszło o numer nadany zwycięskiej pracy, dzięki któremu sąd konkursowy mógł zidentyfikować autora. Zgodnie z zasadami - projekt powinien być anonimowy.

Przedstawiciele przegranej w konkursie firmy - ILF Consulting Engineers Polska zwrócili uwagę na to, że sześciocyfrowy numer rozpoznawczy na pracy jest zbieżny z numerem uprawnień głównego architekta zwycięzcy konkursu. A to mogło umożliwić ewentualną identyfikację uczestnika konkursu przed jego rozstrzygnięciem.

Miał być nowy konkurs

Po decyzji KIO, miasto miało dwie możliwości: rozpisać nowy konkurs albo złożyć odwołanie. W lipcu, rzecznik prasowy ratusza mówił, że ogłoszenie nowego konkursu było najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. - Jego założenia byłyby takie same, jak poprzednim razem, dlatego sam proces ogłaszania konkursu pewnie byłby dość krótki - mówił Bartosz Milczarczyk.

Krok który podjął ratusz, czyli złożenie odwołania, wyklucza rozpisanie nowego konkursu do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia. Miasto liczy jednak na to, że sąd uznał decyzję KIO za niesłuszną. Wówczas ratusz mógłby oszczędzić czas przystępując do podpisania umowy z Metroprojektem bez nowego konkursu.

Trzy stacje

W ramach ostatniego etapu rozbudowy podziemnej kolejki mają powstać trzy stacje. Stacja C03 "Lazurowa" ma być zlokalizowana po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej; stacja C02 "Chrzanów" - w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej; stacja C01 "Połczyńska" - w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

Ponadto za ul. Połczyńską, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, powstanie Stacja Techniczno-Postojowa "Mory", z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami i zapleczem technicznym II linii metra.

Zobacz jak postępują prace na budowie II linii metra:


md/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 08:21 ~iza

  opóźnienia w inwestycjach to znak rozpoznawczy HGW. Po ilu latach mają być przekazane do użytkowania tzw. bulwary?

 • strejla_u

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 00:07 ~strejla_u

  Polska ;)

  helmut~helmut

  Nie rozumiem. Powtarzamy konkurs na tych samych zasadach. Zgłaszane są te same projekty. Tylko że tym razem dokładnie wiadomo, który projekt jest czyj. Ale tym razem to już nie będzie przeszkadzało?

 • helmut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2017 17:13 ~helmut

  Nie rozumiem. Powtarzamy konkurs na tych samych zasadach. Zgłaszane są te same projekty. Tylko że tym razem dokładnie wiadomo, który projekt jest czyj. Ale tym razem to już nie będzie przeszkadzało?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »