Informacje

16.06.2014 16:40 mieszkańcy mogą złożyć wniosek o ukaranie

Ratusz po OWF: pozwolenie było.
Nie jest określany poziom decybeli

SERWISY:


Władze miasta nie zamierzają wyciągać konsekwencji wobec organizatorów Orange Warsaw Festival za hałas, na który narzekali okoliczni mieszkańcy. – Dobrze, że Stadion Narodowy żyje i funkcjonuje, będziemy jednak rozmawiać z operatorem stadionu, by imprezy były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców Saskiej Kępy – mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Sprawa bulwersowała wielu internautów już w weekend. Skarżyli się, że hałas towarzyszący imprezie jest nieznośny i niesie się przede wszystkim po Saskiej Kępie.

Głosy sprzeciwu wciąż docierają do redakcji tvnwarszawa.pl. Oto jeden z nich: "Planując imprezę na noc z niedzieli na poniedziałek do godzin nocnych nie liczcie na wyrozumiałość. Piątek i sobota rzeczywiście mieszczą się w kategoriach dni rozrywki, ale niedzielna noc jest nocą poprzedzającą wyjście do pracy.
Niektórzy zaczynają naprawdę rano, zaledwie 3-4 godziny po waszej imprezie. To wczorajszy wieczór i noc stały się pożywką do konfliktu, którego, gdyby nie wasz brak wyobraźni, by prawdopodobnie nie było" - napisał internauta Tomasz.

Kolejne utrzymane są w podobnym tonie.

Sposób "jak najmniej uciążliwy"

Rzecznik festiwalu przekonywał, że tego typu imprezy muszą być głośne, operator Stadionu Narodowego przeprosił okolicznych mieszkańców, a co na to ratusz, który wydał pozwolenie na organizację imprezy masowej?

- Było oczywiście pozwolenie na organizację imprezy masowej. Nie jest w nim jednak określany poziom w decybelach. Wskazywało za to, żeby zorganizować festiwal w sposób możliwie nieuciążliwy w kontekście hałasu - wyjaśnia Bartosz Milczarczyk. I dodaje, że trzeba liczyć się z uciążliwościami, kiedy jest koncert. – Nie da się zorganizować tego technicznie tak, żeby uciążliwości nie było w ogóle – zaznacza rzecznik.

Rozmowy zamiast konsekwencji

Czy jednak, w związku z tym, że impreza była hałaśliwa, ratusz będzie wyciągał konsekwencję wobec organizatora i operatora stadionu? – dopytujemy.

O konsekwencjach rzecznik nie mówi. Zapowiada za to rozmowy.

- Będziemy rozmawiać z operatorem stadionu, by imprezy były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców Saskiej Kępy – odpowiada Milczarczyk.

Straż miejska: pozwolenie zostało wydane

Dodaje, że sprawą zajmowała się straż miejska.

- Przez cały weekend w tej sprawie od mieszkańców wpłynęło ok. 30 zgłoszeń. Dotyczyły głównie głośnej muzyki i zakłócania spoczynku nocnego. Sprawdziliśmy, że pozwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej zostało wydane – mówi tvnwarszawa.pl Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

By sprawa zostało skierowana do sądu, same zgłoszenia nie wystarczą.

- Osoby, które czują się pokrzywdzone, mogą złożyć wniosek o ściganie sprawcy wykroczenia we właściwym terytorialnie oddziale straży miejskiej, czyli przy ulicy Kobielskiej - tłumaczy rzeczniczka. - Jeżeli będzie złożone, zostaną wszczęte czynności, które z reguły w takich sprawach kończą się wnioskiem o ukaranie do sądu - dodaje.

MIESZKAŃCY SKARŻĄ SIĘ NA HAŁAS SASKIEJ KĘPIE:TAK ZAPOWIADANO ORANGE WARSAW FESTIVAL:

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2014 08:07 ~paweł

  Nie organizujmy nic w tym mieście ... no może tylko imprezy kościelne i protesty katolików. Ludzie to jest stolica kraju, hałas i zgiełk jest i będzie wpisany na zawsze w kartach takich miast. Na całym świecie ludzie szukający ciszy, spokoju, małej ilości sąsiadów wyprowadzają się na obrzeża dużych miast. Natomiast centra dużych aglomeracji to biura i lokale gastronomiczne, teatry , kluby muzea itp.
  Mieszkam też w centrum przy torowisku tramwajowym+przystanek oraz przy bardzo ruchliwej ulicy ... hałas generowany przez tramwaje jest obłędny i wkurzający, i co też mam protestować i dążyć do likwidacji komunikacji miejskiej ???.

  Problem tego miasta to ... okupująca centra banda zwyrodniałych i złośliwych starych ludzi a po drugiej stronie tysiące młodych, którzy z racji wieku szukają rozrywki i zabawy a te generują zawsze hałas - zabijcie ich a nie będzie hałasu !!!!

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2014 16:46 ~mieszkaniec

  Zastanawiam się ile zwierząt zamieszkujących Park Skaryszewski padło ze strachu prze te 3 doby.

 • zmieszany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2014 15:18 ~zmieszany

  Cookoliczni kretyni zaglądający na forum nie rozumieją, że saska kępa kocha koncerty, które nie przeszkadzają nigdy... pierwszy raz się zdarzyło, żeby przyjechali wasi pobratymcy mózgowi, rozstawili nagłośnienie na błoniach, które potrafiło walić 90dB o 2 w nocy

 • SKP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2014 15:00 ~SKP

  a mnie budzą codziennie rano dzwony w kościele, o 6.30, a cisza nocna u nas na osiedlu do 7.00 i co?

 • emka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2014 13:43 ~emka

  Żal! Polak zawsze znajdzie powód do narzekania. Jak nie było nowego Narodowego, to Ci z Saskiej narzekali, że żyją na pustyni muzycznej?...

  Weźcie się puknijcie w głowę, jest stadion, jest impreza, jak się nie podoba - wyprowadźcie się w jakieś ciche miejsce...

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2014 12:47 ~waw

  W tym kraju wszystko wszystkim przeszkadza, czy zawsze musimy na wszystko narzekać? Ile jest tych koncertów na stadionie, jeden czy dwa w roku. Ja mieszkam koło wyścigów, tam też odbywają się koncerty, też jest głośno, ale takie są realia życia w wielkim mieście.

 • morti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2014 09:22 ~morti

  Norma określa maksymalną głośność na koncertach wewnątrz budynku na poziomie 98dB, na plenerach max 105dB... to jest okreslone odpowiednią normą...

 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2014 00:34 ~ggg

  iza~iza

  To moze czas okreslic poziom decybeli? W wiekszosci przypadkow na imprezach jest ogluszajacy loskot, mogloby byc o 3/4 ciszej i tez by wszyscy slyszeli!

  Jest określony. 45 decybeli w nocy, na zewnątrz.

 • taaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2014 00:32 ~taaa
  Mokot~Mokot

  Mieć takie gwiazdy a jeszcze sknocić festiwal bo jakieś problemy są. Ekipa HGW w pigułce - czego się nie dotknie - wszystko źle
  Kompletna bzduraKompletna bzdura


  Pomijając wszelkie kontrowesrsje z tym związane, w tym chałas, trzeba być baranem umysłowym by za prywatne przedsięwzięcie posądzać odpowiedzialnością HGW.
  Głupia krowa~Głupia krowa

  Żeby prywatna firma mogła ludziom zatrywać życie Hałasem, HGW musiała udzielić zgody. Ona mieszka w Wawrze, tam nie było słychać.
  Kompletna bzduraKompletna bzdura


  A jesteś pewien, głupia krowo, że to HGW osobiście podpisała pozwolenie, i w dodatku zostawiła andotację: grajcie tak głośno by ludzie przez kilka dni nie mogli spać a szyby im drżały w oknach ?


  "gdyby Stalin wiedział to nigdy by na to nie pozwolił!"

 • Magda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2014 20:41 ~Magda

  Rzecznik Ratusza chyba nigdy nie zajmował się imprezami masowymi i jak się nie wie co powiedzieć to lepiej przemilczeć. Istnieje w naszym kraju taka instytucja jak Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i to właśnie ta instytucja powinna zmierzyć poziom hałasu, szczególnie jeśli mieszkańcy próbowali interweniować już w piątek. Niestety Ratusz najprawdopodobniej myśli tylko o zarabianiu a nie interesuje się mieszkańcami do czego został powołany. Jeszcze trochę i pracownicy Ratusza będą myśleć, że my jesteśmy dla Nich a nie Oni dla Nas. Może czas pomyśleć na przyszłość o przestrzeganiu prawa bo z tego co się orientuje poziom decybeli w w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców wynosi 45 db.w nocy na zewnątrz jak określił w rozporządzeniu MINISTER ŚRODOWISKA.WIĘC PANIE RZECZNIKU MOŻE POPRZEZ PANA MOŻEMY PROSIĆ O PRZESTRZEGANIE PRAWA. PRZED IMPREZĄ I WYDANIEM DECYZJI"ZGODY", ZAPOZNAĆ SIĘ I PRZEDSTAWIĆ ORGANIZATOROM STOSOWNE DOKUMENTY.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »