Informacje

21.08.2013 15:33 referendum ws. odwołania prezydent warszawy

Ratusz odpowiada burmistrzowi: debaty nie będzie

SERWISY:

– Hanna Gronkiewicz-Waltz nie weźmie udziału w debacie z burmistrzem Ursynowa – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. To odpowiedź na wezwanie Piotra Guziała, który chce zaprosić do rozmowy prezydent stolicy.

- Debaty służą temu, żeby wymienić z poglądy przed jakimiś wyborami. Póki co, najbliższe wybory odbędą się w 2014 roku. Jeżeli pani prezydent zdecyduje, żeby wziąć udział w wyborach, to wtedy różnego rodzaju spotkania konkurentów do objęcia fotela prezydenta Warszawy pewnie będą się odbywać – powiedział TVN24 Bartosz Milczarczyk.

Lider akcji referendalnej wezwał prezydent Warszawy do debaty, która miałaby się odbyć we wrześniu. Burmistrz Ursynowa chce porozmawiać o niespełnionych obietnicach prezydent stolicy. Ocenił, że na pewno musi dojść do debaty jeden na jeden, bo Gronkiewicz-Waltz jest winna warszawiakom, żeby bezpośrednio przed referendum wytłumaczyła się z tego, co zrobiła złego dla Warszawy i powiedziała o tym, co - jej zdaniem - zrobiła dobrego.

Głosowanie 13 X

Referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7-21.

Na kartach do głosowania znajdzie się jedno pytanie: Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Beaty Gronkiewicz-Waltz Prezydenta m.st. Warszawy przed upływem kadencji?

Ponad połowa ważnych głosów

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy wzięli udział w wyborze odwoływanego organu. W wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r., w których zwyciężyła Gronkiewicz-Waltz, wzięło udział 649 049 osób. Oznacza to, że referendum w sprawie jej odwołania będzie ważne, jeśli zagłosuje co najmniej 389 430 osób.

Wynik referendum jest rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod referendum oddano więcej niż połowę ważnych głosów. Jeśli większość opowiedziałaby się za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz, jej mandat wygasłby wraz z ogłoszeniem wyniku referendum w dzienniku urzędowym województwa.

PAP/par,ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Z Krakowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 10:26 ~Z Krakowa

  Nie zagłosujesz - nie będziesz mógł narzekać.

 • ren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 15:50 ~ren  wola~wola

  BOjkot totalny referendum - pokażemy matołom i karierowiczom gdzie ich miejsce a HGW spokojnie dokończy kadencję
  aga~aga


  Racja, niech bierność będzie twoją odpowiedzią, a potem społeczeństwo dziwi się, że władza ma ich gdzieś. Gdy warszawiacy mają szanse pokazać, iż chcą uczestniczyć w życiu politycznym swojego miasta następny geniusz karze siedzieć nam cicho. Nie chcesz mieć prawa głosu to się nie odzywaj!!!
  ren~ren


  To nie bierność, tylko czynny wybór jednej z opcji, jakiego . Wiem, że dla ciebie zrozumienie tego to problem, ale musisz się starać.


  Uzupełniam zniekształconą wypowiedź.
  To nie bierność, tylko czynny wybór jednej z opcji, jakiego dokonał ten internauta. Wiem, że dla ciebie zrozumienie tego to problem, ale musisz się starać.

 • ren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 12:03 ~ren


  wola~wola

  BOjkot totalny referendum - pokażemy matołom i karierowiczom gdzie ich miejsce a HGW spokojnie dokończy kadencję
  aga~aga


  Racja, niech bierność będzie twoją odpowiedzią, a potem społeczeństwo dziwi się, że władza ma ich gdzieś. Gdy warszawiacy mają szanse pokazać, iż chcą uczestniczyć w życiu politycznym swojego miasta następny geniusz karze siedzieć nam cicho. Nie chcesz mieć prawa głosu to się nie odzywaj!!!


  To nie bierność, tylko czynny wybór jednej z opcji, jakiego . Wiem, że dla ciebie zrozumienie tego to problem, ale musisz się starać.

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 11:55 ~Xavery


  PitagorasPitagoras

  Ile osób piszących tu komentarze ma płacone z PO za pozytywne wpisy?
  Kamyczek~Kamyczek

  chyba sporo sądząc bo tych bredniach jakie wypisują. Ciekawe czy oko w oko też byli by tacy mądrzy.


  Zabawne ale jednocześnie symptomatyczne. Dla zwolenników "jednej prawdy" która jest "najmojsza" i "oddająca prawdziwie polski punkt widzenia" inne zdanie jest najczęściej efektem przekupstwa. To jakieś natręctwo lub w najlepszym razie brak możliwości wyjścia poza ramy myślowe żałośnie prymitywnej socjotechniki partyjnej którą sączą bez krytyki ani bez opamiętania. Wmawiania uczciwym ludziom złych intencji nauczyliście się świetnie od waszego mistrza. I w tym sensie jesteście bardziej na "liście płac" PiS niż np. ja na jakiejkolwiek innej liście partyjnej.

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 11:42 ~Xavery

  koko~koko

  W demokratycznym państwie obywatel, który mówi, że nie ma potrzeby rozmów, jest delikatnie mówiąc nieprzystosowany.


  Nieprzystosowany jest moim zdaniem ktoś kto nie rozumie sensu demokracji, debaty wspólnoty i odpowiedzialności za czyny i słowa czyli ok, 99,9% polityków i ok 80-90% społeczeństwa.
  W tym przypadku nie ma potrzeby ani sensu. To nie wybory, to nie jakiś problem wymagający publicznej debaty. To referendum nad odwołaniem obecnie urzędującego prezydenta. O czym tu dyskutować? O kolorze kart do głosowania? Guział domagając się jakichś debat zrzuca maskę rzekomego dobra miasta którymi motywował swoje działania. Pokazuje, że gra o prymitywną władzę a referendum traktuje jako pewien etap w drodze do niej.
  Jak Guział waszymi rękami odwoła HGW i stanie do wyborów to wtedy niech przedstawi swoje wizje i programy nad którymi można i należy debatować.

 • sikorka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 11:42 ~sikorka

  szkoda kasy na grymasa Pana Guziała i jego mocodawców , proponuje żeby rachunek za referundum wystawić na PIS , czysty idiotyzm rok przed wyborami referendum chyba że jest to poczatek kampanii wyborczej pisu w końcu jak odwaołają waltzową to Jarosław powie Warszawę juz zdobyliśmy .
  FAKT jest taki Hanna jest gwarantem że do Warszawy płynie gotówka wkońcu jest z PO - jak ktoś był samorządowcem to wie co mam na myśli .Ludzie pomyślcie zanim zrobicie głupi ruch dyktowany kompleksami niektórych

 • koko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 10:24 ~koko

  Yogi~Yogi

  Z cykorem to gruba przesada. Po prostu nie ma potrzeby tzw. "karmienia trola" i fundowania mu darmowej reklamy. Idź sobie na spacerek lub działkę i nie stresuj się, bo w twoim wieku to może mieć bardzo negatywne skutku zdrowotne.

  W demokratycznym państwie obywatel, który mówi, że nie ma potrzeby rozmów, jest delikatnie mówiąc nieprzystosowany. Wracaj człowieku do gułagu, tam będziesz bezpieczny. Dostaniesz michę i cedzone informacje, a czasem nawet ktoś Cię pogłaszcze i może będzie to lekarz...

 • malak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 10:22 ~malak

  pprcki~pprcki

  debata to przed wyborami a referendum tym nie jest, a już na pewno Pan Guział nie jest kandydatem. można psioczyć na HGW ale jedno trzeba Jej oddać w Warszawie więcej się pozytywnego dzieje na wielu obszarach w porównaniu z poprzednikiem śp. Lechem Kaczyńskim. dziś nie widzę lepszego prezydenta więc skończcie z tą nagonką.

  na referendum się nie wybieram, do czego Was też namawiam - właściwe wybory na jesieni 2014 - wtedy też będzie czas na debaty.  Odrzucasz możliwość głosowania w referendum? Nie powinieneś mieć możliwości głosowania w wyborach w 2014 r. Taki kozak z Ciebie? Na te wybory sobie pójdę ale referendum, które również jest głosem społeczeństwa, oleje. I jeszcze kretynie innych do tego namawiasz...

 • koko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 10:21 ~koko

  A to niedobrze, bo prezydent powinien rozmawiać. Nawet z tymi, którzy jego zdaniem są warci pogardy. Trochę PO się rozhulała. Wybory w PO też bez debaty, a więc władza absolutna i nie ma o czym gadać.

 • aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 10:14 ~aga

  wola~wola

  BOjkot totalny referendum - pokażemy matołom i karierowiczom gdzie ich miejsce a HGW spokojnie dokończy kadencję  Racja, niech bierność będzie twoją odpowiedzią, a potem społeczeństwo dziwi się, że władza ma ich gdzieś. Gdy warszawiacy mają szanse pokazać, iż chcą uczestniczyć w życiu politycznym swojego miasta następny geniusz karze siedzieć nam cicho. Nie chcesz mieć prawa głosu to się nie odzywaj!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »