Informacje

29.11.2012 18:50 Nagrody dla 5 policjantów

Ratusz nagrodził policjantów
za Euro i skarby z Wisły

SERWISY:

Wydobycie skarbów z dna Wisły, negocjacje z niedoszłymi samobójcami, zabezpieczanie meczów Euro 2012 – to tylko niektóre zasługi stołecznych policjantów, za które wręczono im nagrody pieniężne.

- Warszawa jest miastem bardzo bezpiecznym. A pamiętajmy, że złodzieje czują się tu bardziej anonimowo. Stolica przyciąga patologie. Tu przyjeżdżają osoby bezrobotne, osoby bezdomne, osoby, które mają konflikt z prawem – powiedziała Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i przypomniała, że w rankingu bezpiecznych miast wojewódzkich stolica jest tylko za Białymstokiem i Bydgoszczą.

To zasługa najlepszych stołecznych policjantów. Pięcioro z nich zostało dziś odznaczonych za wzorową postawę i wybitną służbę na rzecz Warszawy. Nagrody i dyplomy podpisane przez prezydent Warszawy wręczyła Ewa Gawor i Mirosław Schossler komendant stołecznej policji.

- Nagrody są podziękowaniem za służbę. Nagrodzeni policjanci budują poczucie bezpieczeństwa w Warszawie – powiedział  Schossler i dodał, że policja nie może spocząć na laurach.  - Chcemy być jeszcze bardziej aktywni na osiedlach, szczególnie teraz gdy szybciej zapada zmrok. Chcemy, aby poczucie bezpieczeństwa było jeszcze większe – dodał.

Nagrody odebrali:

Piotr Kłys, komendant komisariatu rzecznego, za koordynację działań oraz zaangażowanie i współpracę z organizatorami akcji wydobywania XVII-wiecznych zabytków z dna Wisły.

Podkom. Anna Chądzyńska-Wnęk, policjantka z zespołu do walki z przestępczością przeciwko mieniu Wydziału Kryminalnego KRP i sierżant Artur Wacławek, policjant zespołu I referatu patrolowo-interwencyjnego wydziału wywiadowczo-patrolowego dostali nagrody za skuteczność w ściganiu przestępców.

Z kolei asp. Maciej Kościesza, kierownik ogniwa IV wydziału patrolowo-interwencyjnego KRP za - wspólne z podległymi mu policjantami - zatrzymanie blisko 300 sprawców przestępstw i osób poszukiwanych oraz zabezpieczanie najbardziej niebezpiecznych zdarzeń, takich jak podłożenie ładunku wybuchowego, zabezpieczenie miejsca katastrof czy negocjacje z niedoszłymi samobójcami.

Komisarz Dariusz Kozicki z zespołu operacji policyjnych Wydziału Organizacji Służby KRP za zabezpieczanie 41 imprez masowych w tym meczów Euro 2012.

10 procent na nagrody

W 2012 r. warszawska policja otrzymała dofinansowanie od Miasta st. Warszawy w wysokości blisko 7,3 mln zł, z czego 700 tys. zł przeznaczono na nagrody dla wyróżniających się policjantów. Nagrody zostały wręczone w maju, lipcu i teraz w listopadzie. Odznaczono 490 policjantów.

Średnia nagroda to 1400 zł.

lata/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2012 10:55 ~ono

  jak zwykle sami komendanci i kierownicy a gdzie policjanci z pierwszej lini co maja bezposredni kontakt z przestepcami sobie daja a najbardziej zainteresowanych maja gleboko zeby tylko wyniki robili ze2 zatrzymanych w miesiacu 10 legitymowanych na sluzbe

 • aigrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2012 08:15 ~aigrek

  Oczywiście od razu jad się polał, przeciez najbardziej na nagrody zaslugują trolle internetowe za wytrwalosc w nienawisci internetowej i za brak wlasnego zycia prywatnego

 • HoT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2012 02:40 ~HoT

  A co to kogo emocjonuje? Przecież to tylko kolejny objaw wewnętrznego dialogu korporacji partyjnej, która zawłaszczyła Polskę. Nie ma się na co obrażać... to tak, jakbyście się obrażali na psy w schronisku, że szczekają...

 • smm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2012 00:07 ~smm

  zlikwidowac straz miejska!!!

 • rgdg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 21:32 ~rgdg

  rgdg~rgdg

  tak i na to idą pieniądze z fotoradarów bo Straży Miejskiej nikt za Euro nie docenił ---a jeżeli doceniono policjantów to na pewno tych którzy siedzieli za biurkami a nie uczestniczyli w akcjach i to jest żałosne

  a tylko dodam że urlopy mieli cofnięte tak samo jak policja i zasówali po 12 h

 • jarząbek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 21:07 ~jarząbek

  Tylko Ci za biurkami tak jak i w Straży Miejskiej!!!! To jest dopiero bagno...za Euro 2012 dostali śmieszni komendanci, space od mobbingu czyi naczelnicy i pieski naczelników czyli kierownicy!!!!! A, przepraszam i kupione związki zawodowe...!!!!!

 • rgdg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 20:57 ~rgdg

  tak i na to idą pieniądze z fotoradarów bo Straży Miejskiej nikt za Euro nie docenił ---a jeżeli doceniono policjantów to na pewno tych którzy siedzieli za biurkami a nie uczestniczyli w akcjach i to jest żałosne

 • URSL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 20:19 ~URSL

  Taaaa, dajcie jeszcze im nagrodę za "zabezpieczenie" Marszu Niepodległości...

 • GRCHW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 19:49 ~GRCHW

  CHwala Wam Dzielni Policjanci

 • emzeta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 19:43 ~emzeta

  A gdzie nagrody dla tych co to głowy swoje nadstawiają ?????? Ci co to są " na pierwszej linii !!!!!!! Jak zawsze i jak wszędzie,dla góry wszystko a reszta.......

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »