Informacje

27.02.2015 06:23 zmiany postulowali kierowcy

Ratusz mięknie. Chce zmienić zakaz
przy moście Śląsko-Dąbrowskim

SERWISY:

Prawdopodobnie ratusz wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom kierowców, którzy w porannym szczycie nie mogą wjechać na odcinek Trasy W-Z między tunelem a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Czas objęty zakazem może zostać ograniczony - zapowiedział wiceprezydent stolicy.

W godzinach szczytu wjazdu na most Śląsko-Dąbrowski pilnuje słynny totem. Po pożarze mostu Łazienkowskiego kierowcy postulowali jego zlikwidowanie, a co za tym idzie - umożliwienie przejazdu Śląsko-Dąbrowskim.

Zakaz przez dwie godziny?

- Rozważamy ograniczenie godzin, w których nie można przekraczać wiaduktu Pancera. Dzisiaj to jest 7-10, prawdopodobnie wprowadzimy zakaz od 7 do 9 - powiedział w czwartek wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i przypomniał, że poza porannym szczytem, wiadukt i most są przejezdne w obu kierunkach.

Wiceprezydent pomylił godziny. Na zdjęciach zrobionych w piątek rano przez naszego reportera widać, że zakaz obowiązuje obecnie od godziny 6.00:


 


Tramwaje częściej niż metro

Skąd poranne ograniczenie o godzinach szczytu?

- Jest związane z bezpieczeństwem pasażerów, którzy wysiadają na przystanku przy Zamku Królewskim, przed tunelem Trasy W-Z, bo tam przystanek zlokalizowany jest na środku i pasażerowie pojazdów komunikacji publicznej wychodzą na jezdnię, wówczas samochody muszą się zatrzymać. Częstotliwość kursowania w godzinach szczytu to 30-40 sekund - przypomniał ponownie Wojciechowicz

Zwrócił także uwagę, że co najmniej kilkanaście, kilkadziesiąt sekund trzeba też dać pasażerom na wsiadanie iwysiadanie ze środków komunikacji.

Boją się efektu domina

Zdaniem zastępcy Hanny Gronkiewicz-Waltz, gdyby zlikwidować poranny zakaz wjazdu, mogłoby dojść do kompletnego paraliżu. Pierwsze auta, które stanęłyby przed usytuowanym na ulicy przystankiem, zablokowaliby możliwość zjazdu na Wisłostradę, który jest kilkadziesiąt metrów wcześniej. - Blokada przeniosłaby się na plac Wileński - ocenił wiceprezydent Wojciechowicz.

Mimo to ratusz dopuszcza pewne ustępstwa wobec kierowców. - Po godz. 9 częstotliwość komunikacji jest mniejsza, stąd rozważamy ograniczenie do dwóch godzin - podsumował.

Most Łazienkowski zamknięty po pożarze

Temat likwidacji zakazu zrobił się wyjątkowo nośny po zamknięciu mostu Łazienkowskiego po pożarze przeprawy, do którego doszło 14 lutego. Postulowali to m.in. Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości i rada dzielnicy Praga Północ.

Wjazd na most dawno powinien być otwarty - oceniali w rozmowie z reporterem tvnwarszawa.pl kierowcy.

Władze miasta przekonywały, że nie zdecydują się na takie rozwiązanie. Ratusz tłumaczył się bezpieczeństwem pasażerów i możliwymi korkami.

 


 

b//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2015 13:07 ~ppp

  Chyba znowu zrobili most od 10.00 - a był przez ostatnie miesiące od 9.00. Dzisiaj policja łapała tych, co się nie wczytali w ten drobny druczek.

 • km500

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2015 20:03 ~km500

  1. Czy ktoś wie jak zaprotestować przeciwko tak nieczytelnie ustawionym znakom ?
  2. Do kogo pisać pisma ?
  3. Ile z osób tu piszących wykonało jakiś ruch, gest , inicjatywę żeby coś poprawić w tym miejscu i sposób oznakowania ?
  4. Żal mi tych wszystkich którzy nieświadomi wpadają w macki straży lub policji i muszą płacić mandaty. Szczególnie tych spoza W-wy którzy nie znają tego miejsca. Szkoda mi też np. obcokrajowców którzy po otrzymaniu mandatu kiedy wrócą do swojego kraju podtrzymają obraz Polski jako pogańskiego kraju na pograniczu Rosji i Zimbabwe – kraju niezrozumiałego i oszolomiastego.
  5. Jadąc tamtędy wczoraj musiałem zwolnić i wręcz się zatrzymać aby odczytać te wszystkie znaki, i mimo trąbienia za sobą, ruszyłem dopiero po odczytaniu wszystkich znaków, napisów, oraz sprawdzeniu jaka jest obecnie godzina bo byłem na styk w stosunku do podanej godziny.

 • Lekko oburzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2015 08:31 ~Lekko oburzona

  Czy to jest uczciwe, żeby karać kierowcę, który znalazł się na tym moście po raz pierwszy i nie był w stanie przeczytać w przelocie szczegółów dotyczących obowiązywania zakazu ruchu? Dlaczego do tej pory oznakowanie zakazu jest tak karkołomne? Czy nie może być ustawiona np. sygnalizacja świetlna wskazująca obowiązujący objazd?

 • agat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2015 23:59 ~agat

  Nie oszukujmy się - tak ciężko władzy rozstać się z zakazem,bo "stawka" pobierana przez straż miejską to 500 zł za każdego kto się tam zapędzi... Ostatnio na własne oczy widziałam jak w 2 min. znalazło się tam 4 nieszczęśników... Szybkie 2 tysie do kieszeni rządzących, na które przeciętny człowiek pracuje 2 miesiące. Ten zakaz ma ten sam cel co fotoradar do 50 km/h przed wiazdem do tunelu na Wisłostradzie (za ktorym wszyscy przyspieszają do 80)... Polowanie i nabijanie kieszeni urzędników z naszych ciężko zarobionych pieniędzy!

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2015 16:34 ~Edek

  Tomek~Tomek

  Otwarcie mostu dla samochodów to bardzo dobry pomysł -

  Most jest otwarty 24 godziny na dobę !!!!

 • ZwodowyKierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2015 16:25 ~ZwodowyKierowca

  rychu~rychu

  "wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i przypomniał, że poza porannym szczytem, wiadukt i most są przejezdne w obu kierunkach." a 15-19???

  Można pominąć strefe przystankową w Strone Pragi i w strone bankowego jest wjazd z Wisłostrady w strone pragi odrazu na MOST a w strone Bankowego w Tunel trasy WZ i to jest 24/7 Otwarte i czynne

 • kaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2015 15:55 ~kaja

  rotot~rotot

  W związku z sytuacją jaka powstała po spaleniu stalowego mostu, miasto powinno przemyśleć jak rozwiązać problemy komunikacji w nowy sposób.
  Mam pomysł.
  Na ul. Nowy Zjazd powinien powstać wjazd z powrotem na Al. Solidarności, tuż za przystankiem autobusowym. Dodatkowo na ul. Nowy Zjazd (przejście dla pieszych) powinna powstać sygnalizacja świetlna.
  Dzięki temu rozwiązaniu za niewielkie pieniądze i szybko Warszawa ma nowy przejazd przez Wisłę i to 24/h. Piesi są bezpieczni, na przystanek autobusowy wpuszczamy tylko autobusy i oczywiście tramwaje. Przy tym rozwiązaniu komunikacja ma priorytet, a samochody jadą przez wisłę

  Super pomysł popieram

 • joj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2015 15:43 ~joj

  rychu~rychu

  "wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i przypomniał, że poza porannym szczytem, wiadukt i most są przejezdne w obu kierunkach." a 15-19???

  Sorry, taką mamy władzę.

 • regerg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2015 15:30 ~regerg


  mieszkamwlewobrzeżnej~mieszkamwlewobrzeżnej

  Zapewniam, że nie ma takiej potrzeby. Jeśli Warszawa daje sobie radę bez Łazienkowskiego i bez Śląsko-Dąbrowskiego, to nie ma sensu odbudowywać pierwszego ani otwierać drugiego.
  hophyc~hophyc


  Może likwidacja jeszcze Gdańskiego i powiedzmy Świętokrzyskiego polepszy jeszcze bardziej sytuację. Albo przywróćmy stan z 1944 roku i żadnego mostu nie będzie....

  Bez tego trolla Warszawa też da sobie radę, za kratki go.

 • rychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2015 14:33 ~rychu

  "wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i przypomniał, że poza porannym szczytem, wiadukt i most są przejezdne w obu kierunkach." a 15-19???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »