Informacje

24.01.2011 09:23 500 dni do euro 2012

Ratusz: Kończymy inwestycje, zaczynamy organizację

SERWISY:

- Rok 2011 będzie końcem inwestycji i początkiem dużych przedsięwzięć organizacyjnych  - zapowiadają urzędnicy ratusza odpowiedzialni za przygotowania do Euro 2012. Mniej chętnie mówią o zadaniach, których nie da się zrealizować, a tych nie brakuje.

 - W tym roku będzie po kawałku oddawany Dworzec Centralny, na ukończeniu jest most Północny, w połowie roku zacznie się modernizacja kawałka Wału Miedzeszyńskiego, zostanie oddany węzeł w Alejach Jerozolimskich - wylicza Andrzej Cudak, dyrektor sekretariatu ds. Euro 2012 urzędu miasta.

Centrum monitoringu

News: 24114- Przy ul. Młynarskiej kończą się prace przy zaadaptowaniu budynku na potrzeby bezpieczeństwa. Znajdzie się tam centrala obsługi numeru alarmowego 112, będzie tam również centrum zarządzania kryzysowego, czy centrum miejskiego monitoringu - mówi Cudak.

"Jest nam przykro"

Urzędnicy zdradzili też, że rozmawiają z jednym ze sponsorów turnieju o organizacji wielkiego kempingu na 5 tys. namiotów, które mogłoby powstać obok biurowca Centrum Olimpijskiego na Żoliborzu.

News: 22367Mniej chętnie urzędnicy mówią o inwestycjach, których przed turniejem zrealizować się już nie uda. A lista jest bardzo długa: Południowa obwodnica miasta, trasa S17, remont Dworca Zachodniego, generalny remont Emilii Plater (w 2010 roku drogowcy przeprowadzili tylko "lifting" ulicy).

- Jest nam przykro, że rząd nie ze wszystkich obietnic się wywiązuje. Jednak do tych kluczowych, jak stadiony, czy przygotowanie lotnisk, nie mamy zastrzeżeń - odpowiada Juliusz Głuski, rzecznik Euro 2012 Polska.

Więcej o przygotowaniach do turnieju urzędnicy mają powiedzieć na dwóch planowanych na poniedziałek konferencjach.

Najpierw miasto, później ministerstwo

O godz. 10.00 rozpocznie się natomiast briefing podsumowujący przygotowania Warszawy do Mistrzostw z udziałem Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Jacka Wojciechowicza oraz koordynatorów przygotowań do turnieju – Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewy Gawor, Dyrektor Biura Promocji Miasta Katarzyny Ratajczyk, Dyrektora Sekretariatu ds. Euro 2012 Andrzeja Cudaka oraz Zastępcy Dyrektora Gabinetu Prezydenta Jarosława Jóźwiaka. Oddzielnie swoją konferencję zorganizuje o godz. 13 również Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ostatni raport NIK

W sierpniu zeszłego roku przygotowania do Euro 2012 skrytykowała Najwyższa Izba Kontroli. Na czarnej liście NIK znalazło się wiele inwestycji w stolicy. Urzednicy ratusza odpieralki zarzuty kontrolerów, twierdząc, że "raport jest pełen nieaktualnych informacji".

 mjc/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • korektor_

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 18:18 ~korektor_

  Jeśli ktos myslał że ta cała piłka nozna gra tu jakąś rolę, to naiwny jest. Im ten mis jest droższy... reszta na filmie :)

 • TOM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 21:42 ~TOM

  MARZENIE MATKĄ GŁUPICH...

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 16:10 ~gość

  a mnie się marzy wjechać na autostradę w warszawie i wyjechac w Suwałkach często tam jeżdżę i nic tam nie ma. nic.

 • Barti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 14:16 ~Barti

  Rzeczywiście wygląda na to że poza nowym stadionem i dworcem to Warszawa dużo nie skorzysta. Za to zapowiada się niezły paraliż miasta - na czas mistrzostw przesiadka na rower ;-)

 • hmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 10:33 ~hmm

  Szacunkowe opóźnienia Mostu to pół roku, na budowę linii tramwajowej na Tarchomin nie ma pozwolenia, Modlińska jak stała tak stoi, most Grota to mega załamka, obwodnicy Marek brak więc cały szum z S8 to po prostu wielka bzdura ...z czego tu się cieszyc?z planów, obietnic, zamiarów??

 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 10:31 ~Kasia

  A miało być tak pięknie. Do Euro 2012 mieliśmy mieć obwodnice, metro, wyremontowane dworce, a będziemy mieć tylko stadiony :(

 • hmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 10:29 ~hmmm

  marzy mi się wjechać na autostradę w konotopie i zjechać pod berlinem.. :-) nice

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »