Informacje

21.07.2018 19:53 skazany przez sąd rejonowy

Raper Bonus RPK o wyroku: jedna wielka pokazówka

SERWISY:

"Przecież to jakaś abstrakcja!!! Nie tylko skrzywdzili mnie, ale również moich bliskich, moją Rodzinę " - tak Bonus RPK skomentował wyrok, wydany w piątek przez stołeczny sąd. Raper został skazany na 5,5 roku więzienia za handel narkotykami.

Do wyroku, który w piątek wydał Sąd Rejonowy Warszawa-Wola, Oliwier R., czyli Bonus RPK odniósł się ostatniej nocy na Facebooku.

"Wzięli moją twórczość"

"Jedynym dowodem w mojej sprawie są zeznania skruszonych świadków koronnych. Oprócz słowa przeciwko słowu nie ma na mnie nic co mogłoby świadczyć o tym, że handlowałem narkotykami !!! Rozumiem, zakup kontrolowany, podsłuchy, bilingi czy namacalny towar poddany ekspertyzie... Ale nic z tych rzeczy.. Jakby tego było mało, jako dowód w sprawie, wzięli moją twórczość, co już w ogóle jest chore !!!" – napisał na oficjalnym profilu.

Dalej przekonuje, że świadek, który go "pomawia to recydywista przy którym w dniu zatrzymania, znaleźli kilka sztuk ostrej broni, którą trzymał na swoim balkonie, czyli w moim mniemaniu był gotów nawet kogoś zabić !!!. Pytanie kto jest bardziej wiarygodny ?? Ja, pierwszy raz karany, gdzie przy mnie nigdy nic nie znaleziono, czy on, stary rozpruty cwaniak, który przyznaje się nawet do ciężkich porwań ?? Ludzie... zamiast łykać te brukowe bzdury i pisać głupie komentarze, obudźcie się !!! Dziś to spotkało mnie, a jutro może spotkać każdego z Was !!! Dopóki Polskie prawo się nie zmieni, to będą nas krzywdzić, więzić i legalnie rabować z majątków !!!" - zauważa w oświadczeniu.

"Małym świadkiem koronnym", który obciążył Bonusa, był Michał Cz. ps. Niedźwiadek. To człowiek, który według policji i prokuratury w gangu "Rympałka" odpowiadał za handel narkotykami.

- Świadek Cz., jako osoba wysoko postawiona w grupie Marka Cz. ("Rympałka" - red.), miał dużą wiedzę. Przekazał ją organom procesowym (policji i prokuraturze - red.), potwierdził to także przed sądem - podkreślał w uzasadnieniu wyroku sędzia Marcin Niedźwiecki.

Zaznaczył, że sąd te zeznania uznał za wiarygodne oraz że zostały one wsparte zeznaniami innych świadków.

"Jedna wielka pokazówka"

Bonus RPK podkreśla, że zarzuty dotyczą lat 2008-10, kiedy miał 20 lat. Według sądu miał zarobić wówczas prawie pół miliona złotych. Raper nazywa to abstrakcją. - Gdzie te pieniądze? - pyta. Twierdzi, że został skrzywdzony zarówno on jak i jego rodzina.

"Jeszcze ta cała szopka na portalach internetowych, gdzie moim pseudonimem artystycznym nagłaśniają rozbicie przestępczej grupy !!! Przypominam, że żaden z nas oskarżonych nie miał zarzutu udziału w grupie !!! Ta sprawa to jedna wielka pokazówka !!!. Dzięki nam (pokrzywdzonym), prokurator i sędzia, wyrabiają statystyki, dostają premie i awanse... My natomiast jesteśmy bezradni i nie możemy zrobić NIC !!!" - przekonuje.

"Domyślam się, że wyrok, który dziś mnie zdeptał to między innymi knebel za treści anty systemowe, które poruszam w swoich utworach... Jednak podobno mamy w Polsce wolność słowa i jeśli coś nam się nie podoba, to chyba możemy o tym głośno mówić ??" - pyta muzyk.

"Obecna władza chce nas zniewolić, ocenzurować, wejść w nasze życie i decydować za nas, co mamy robić i ile za to płacić !!! Na moim przykładzie, możecie zobaczyć jak łatają dziury w budżecie i jak niszczą Ludzi wyzyskując obiecane kwestie m.in 500+ !!!" - zaznacza.

Pół miliona do oddania

Sąd rejonowy wydał wyrok w piątek. Zeznania tzw. małego świadka koronnego pogrążyły Oliwiera R. znanego w świecie muzycznym jako Bonus RPK. Muzyk został skazany na pięć i pół roku więzienia. Musi też oddać pieniądze, które, zdaniem sądu, zarobił na sprzedaży marihuany. Prawie pół miliona złotych.

Przed sądem zasiadło w sumie 12 osób, wśród nich znaleźli się Arkadiusz K. ps. Arek z Żoliborza (syn Stefana, szefa gangu żoliborskiego zastrzelonego w styczniu 2000 roku w wyniku walki o wpływy grup przestępczych) oraz właśnie Oliwier R. ps. Bonus RPK.

Według prokuratury raper brał udział w handlu przede wszystkim marihuaną, ale też kokainą. Jak zeznali świadkowie marihuana była przewożona od dostawcy z Włocławka. Bonus miał za nią płacić od 16 500 do 17 500 złotych za kilogram. Cena wahała się w zależności od tego, czy odbiorca płacił gotówką czy brał na kredyt.

Świadkowie zeznawali też, że Bonus przestał zajmować się handlem narkotykami, bo postanowił rozwijać swoją karierę muzyczną.

Wyrok, który zapadł w piątek przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli nie jest prawomocny.

Czytaj też o rozbiciu grupy podejrzanej o handel narkotykami w okolicach Piaseczna:


ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mason

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2018 10:11 ~mason

  wielki gangsta co chce elewacje niszczyc,chwali sie ćpaniem teraz ucisniony? antysystemowe teksty? dziecko drogie.W pasiaki trzeba isc i typ nagle zdziwiony ze bandyterka scigana z urzedu

 • Bakteria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 11:49 ~Bakteria

  "moja twórczość" ahhh ci współcześni twórcy :))

 • KosMOS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 10:13 ~KosMOS

  abcd~abcd

  a co to ma wspólnego z TVN WARSZAWA? myslalem że ten portal jest o warszawie - informacje o korkach, wypadkach, awariach i inwestycjach miejsckich, pożarach etc..

  To wtedy nazywał by się TVN KORKI, WYPADKI, AWARIE, POŻARY I INWESTYCJE W WARSZAWIE...

 • abcd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 08:59 ~abcd

  a co to ma wspólnego z TVN WARSZAWA? myslalem że ten portal jest o warszawie - informacje o korkach, wypadkach, awariach i inwestycjach miejsckich, pożarach etc..

 • KosmaWy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 08:45 ~KosmaWy


  nbnbmmnb~nbnbmmnb

  Można nie lubić Bonusa, można uważać go za winnego lub nie, ale oparcie wyroku tylko i wyłącznie (w toku postępowania przyznano, że nie ma innych dowodów, nawet tak prozaicznych jak podsłuchy czy bilingi) na podstawie zeznań przestępcy to trochę zakrawa na kompromitację sądu.
  No ale w kraju w którym gość może przesiedzieć 18 lat z piętnem gwałciciela tylko dlatego, że pomawia go sąsiadka kolegująca się z policjantami którzy nie chcą szukać prawdziwego sprawcy, nic już nikogo nie zdziwi.
  Nie mówię, że Bonus jest niewinny. Wiadomo, że te środowiska często mają coś wspólnego z nielegalnymi substancjami. Ale skazanie kogoś bo ktoś coś powiedział jest po prostu farsą! Mam nadzieje, że karma wróci do tych którzy za tym stoją.
  Nick~Nick

  A może to już tak będzie po tej reformie sądów?

  O tak!! Jak w Sądach będą orzekali prawni abnegaci, którzy cyt. "prawa nie znają ale się mogą douczyć" a wyroki będą pisane na Nowogrodzkiej i wysyłane mailem to będzie jeszcze lepiej...jeżeli proces nie był utajniony to wystarczy wybrać się do czytelni SR i od razu będzie wiadomo jakie dowody w sprawie przedstawiła prokuratura...skazany może podważać ich wagę ale jeszcze nie jesteśmy republiką bananową żeby wydawać wyroki na podstawie zeznań jednego świadka, musiało w sprawie wyniknąć coś jeszcze skoro SR dał wiarę prokuraturze....a po drugie, nic nie stoi na przeszkodzie apelować. Niech papuga się postara, Sąd II instancji oceni ponownie zgromadzony materiał dowodowy i jeśli uzna ww. stanowisko to uchyli i przekaże sprawę do prokuratury....także nie srajcie ogniem, wyrok nieprawomocny jeszcze nie skazuje...o, Adrian może też ułaskawić jak zwykł "niewinnych"...

 • bielanska_forteca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 16:06 ~bielanska_forteca

  kicha~kicha

  teksty typu super expres i fakt razem wzięte. Tyle chłopak przeżył że ledwo jedna płyta spięta. gdyby wyciąć wulgaryzmy to będą ze dwa kawałki skierowane do 0.01 grupy odbiorców i to tych co kasy nie maja na płyty !

  Jak nie jesteś w temacie to nie wiesz ile płyt wydał i jaką popularnością cieszyły się bluzy/koszulki z logo związanym z jego działalnością. Bonus był bardziej znany swego czasu niż te wszystkie nowe chłopaczki co mają po 30 mln wyświetleń.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 13:55 ~Tomek

  Jak wynika z tekstu to nie był jeden świadek, który go wyrabiał. W dodatku dotyczy to okresu sprzed kilku lat, więc trudno dziś o twarde dowody. Odsiedzi za dawne grzechy, bo jeszcze się nie przedawniło...

 • Raper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 12:38 ~Raper

  Pogląd~Pogląd

  No też pokazówka. PiS nie chce, żeby dzieciaki słuchały raperów przedstawiających życie jako walkę na ulicy.

  Teraz bardzo dużo nowych raperów zastanowi się dwa razy, czy będzie propagować narkotyki w teledyskach...

  RAPERÓW!!! :D Przeczytałeś i powtarzasz za TVNem? Taki z niego raper jak z koziej d. trąba. I nie wiem po cholerę mieszasz w to politykę. Akurat niby "niezawisłe sądy" to coś czego broni oopozycja i czego PiS nie jest w stanie zmienić. Niestety, bo to jak sądy działają wie każdy. Tylko totalna opozycja ich broni, bo to układ.

 • kicha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 12:26 ~kicha

  teksty typu super expres i fakt razem wzięte. Tyle chłopak przeżył że ledwo jedna płyta spięta. gdyby wyciąć wulgaryzmy to będą ze dwa kawałki skierowane do 0.01 grupy odbiorców i to tych co kasy nie maja na płyty !

 • Pogląd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 11:25 ~Pogląd

  No też pokazówka. PiS nie chce, żeby dzieciaki słuchały raperów przedstawiających życie jako walkę na ulicy.

  Teraz bardzo dużo nowych raperów zastanowi się dwa razy, czy będzie propagować narkotyki w teledyskach...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »