Informacje

13.05.2017 08:41 zwężenia i zamknięcia

Radzymińska, aleja Krakowska, Saska Kępa. Weekendowe utrudnienia

SERWISY:

Ograniczony dostęp do Saskiej Kępy z powodu imprezy żużlowej na Narodowym, zwężona Radzymińska z powodu remontu nawierzchni i jeden pas mniej w alei Krakowskiej na czas budowy kolektora – to weekendowe utrudnienia, na jakie powinni się przygotować kierowcy.

Na Pradze Południe utrudnienia zaczną się już popołudniu. Na Stadionie Narodowym odbędzie się impreza żużlowa 2017 LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland. Jak informuje stołeczny ratusz, z tego powodu w godzinach 16 – 19 z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek i jednośladów, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński.

Zmiany dotyczyć będą także komunikacji miejskiej. Autobusy linii 117, 138 i 146 pojadą Saską.

Po zakończeniu imprezy policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu al. Zielenieckiej, mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

Wtedy na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24 i N72.

 

Frezowanie na Targówku

Do poniedziałku 15 maja do godziny 4 rano zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia Radzymińskiej na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania z Bystrą. Tam drogowcy wymieniają nawierzchnię.

Ruch odbywa się po jezdni wschodniej, na której jest po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum przejeżdżają na drugą jezdnię przez przewiązkę na granicy miasta, a na właściwą jezdnię wracają za skrzyżowaniem z Bystrą.

Wymiana kolektora na Ochocie i we Włochach

Dłużej, bo do połowy lipca, węziej będzie na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z 1 Sierpnia. Tam z powodu modernizacji kolektora ściekowego kierowcy mają do dyspozycji jeden pas mniej na jezdni w kierunku centrum.

Natomiast przy skrzyżowaniu al. Krakowskiej z 17 Stycznia do 17 maja wyłączony z ruchu jest lewy, skrajny pas (przy torowisku tramwajowym) jezdni prowadzącej w kierunku centrum.

To efekt zaplanowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaplanowanej na ten rok modernizacji kolektora kanalizacyjnego pod al. Krakowską na odcinku od Rękodzielniczej do Włodarzewskiej.

- Największe utrudnienia będą powodowały prace przy komorach zlokalizowanych pod jezdnią prowadzącą w kierunku centrum. W okresie maj – sierpień kierowcy będą musieli liczyć się ze zwężeniem tej jezdni na odcinku pomiędzy ulicą 17 stycznia a Lechicką – podsumowuje stołeczny ratusz.

To kolejna żużlowa impreza na Stadionie Narodowym:

skw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »