Informacje

15.11.2011 06:35 radny pisze do prezydent

Radny prosi o likwidację części buspasa na Modlińskiej

SERWISY:

Radny Białołęki wystąpił do Ratusza z prośbą o likwidację części buspasa na Modlińskiej. - Żeby zmniejszyć korek - argumentuje. - To nieodpowiedzialne - komentuje wiceburmistrz dzielnicy. A urząd miasta odpowiada: Przeanalizujemy.

- Sam się zdziwiłem, że doszedłem do takiego wniosku - opowiada radny Wojciech Tumasz z Gospodarności. Radny zwrócił się do Ratusza o likwidację części buspasa na Modlińskiej. Chodzi o 400-metrowy odcinek pomiędzy ulicą Kowalczyka a Kanałem Żerańskim, na którym jezdnia zwęża się do trzech pasów ruchu (jeden z nich to buspas).

Dlaczego? Żeby było szybciej.

Ulga dla kierowców

"Samochody na odcinku ok. 400 m muszą zjechać na sąsiednie pasy ruchu (3-ci pas jest pasem autobusowym), aby za kanałem Żerańskim znów mieć do dyspozycji 3 pasy ruchu (4-ty pas
jest pasem autobusowym). Zagęszczenie ruchu tuż za skrzyżowaniem z ul. Kowalczyka
negatywnie wpływa na płynność ruchu na ulicach: Modlińskiej i Płochocińskiej" - napisał do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz radny. - "Dodatkowo na ul. Płochocinskiej, gdzie nie ma pasa autobusowego, korek samochodowy powoduje znaczne opóźnienia w kursowaniu autobusów. Stąd też likwidacja krótkiego odcinka pasa autobusowego na ul. Modlińskiej przyczyniłaby się do poprawy
ogólnych warunków ruchu jadących ul. Modlińską".

- Pasażerom nie przyniesie to szkody, bo wyjeżdżające z przystanków autobusy mają i tak pierwszeństwo, a pomoże kierowcom - przekonuje na podstawie swoich własnych porannych obserwacji Tumasz.

Dzielnica: to nieodpowiedzialne

Dzielnica Białołęka o obserwacjach i wniosku radnego nic nie wiedziała. - Dowiaduję się o tym od Państwa - mówi Piotr Jaworski, wiceburmistrz Białołęki. I komentuje: - Na gorąco można powiedzieć, że to nieodpowiedzialny pomysł. To jest odcinek, przez który przejeżdża 50-60 autobusów na godzinę - mówi. - Likwidacja buspasa może ulży trochę kierowcom, ale utrudni komunikację - przekonuje. - Poza tym takie zmiany powinny być konsultowane z mieszkańcami - podsumowuje Jaworski.

Białołęka postulatów radnego nie poprze. A Ratusz? Wniosek Wojciecha Tumasza trafi do biura drogownictwa. - Przeanalizujemy, czy takie rozwiązanie jest uzasadnione - mówi Agnieszka Kłąb, rzeczniczka prasowa urzędu miasta.

mz

Pełna treść pisma od radnego Wojciecha Tumasza:

Dotyczy: likwidacji pasa autobusowego na ul. Modlińskiej (odc. Kowalczyka – kanał Żerański).

Szanowna Pani Prezydent!
Uprzejmie proszę o likwidację 400 m odcinka pasa autobusowego zlokalizowanego na ul. Modlińskiej pomiędzy ul. Kowalczyka, a kanałem Żerańskim. Obecnie po udostępnieniu dla ruchu 4 pasów ruchu na ul. Modlińskiej w układzie 3 pasy + pas autobusowy pomiędzy kanałem Żerańskim, a wjazdem na most Grota, odcinek ul. Modlińskiej od Kowalczyka do kanału Żerańskiego w układzie 2 pasy + pas autobusowy jest wąskim gardłem nie tylko ul. Modlińskiej, ale przede wszystkim ul. Płochocińskiej. Przed skrzyżowaniem ul. Modlińskiej z ul. Kowalczyka od strony ul. Płochocińskiej dochodzą 4 pasy ruchu: 2 pasy z estakady w ciągu ul. Modlińskiej, 1 pas z ul. Płochocińskiej i pas autobusowy. Za skrzyżowaniem 1 pas ruchu którym jadą głównie pojazdy z ul. Płochocińskiej ginie. Samochody na odcinku ok. 400 m muszą zjechać na sąsiednie pasy ruchu (3-ci pas jest pasem autobusowym), aby za kanałem Żerańskim znów mieć do dyspozycji 3 pasy ruchu (4-ty pas jest pasem autobusowym). Zagęszczenie ruchu tuż za skrzyżowaniem z ul. Kowalczyka negatywnie wpływa na płynność ruchu na ulicach: Modlińskiej i Płochocińskiej. Dodatkowo na ul. Płochocinskiej, gdzie nie ma pasa autobusowego korek samochodowy powoduje znaczne opóźnienia w kursowaniu autobusów. Stąd też likwidacja krótkiego odcinka pasa autobusowego na ul. Modlińskiej przyczyniłaby się do poprawy ogólnych warunków ruchu jadących ul. Modlińską zarówno autobusów, jak i kierowców indywidualnych. Na ul. Modlińskiej (odc. kanał Żerański – most Grota) pas autobusowy powinien zostać jak najbardziej utrzymany.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2012 15:43 ~aaaa

  Barti~Barti

  A ja chciałem wyrazić podziw dla inż. Galasa - za przemalowanie zjazdu z mostu Grota na Wisłostradę i to W TERMINIE!!! Obiecał że do połowy listopada to poprawią i dzisiaj rano JEST PRZEMALOWANE!!! I nawet jeśli część z was tego nie zauważyła ;-) bo stare oznakowanie nadal jest widoczne (co wprowadza lekki zamęt) to fakt jest faktem. Jestem pod takim wrażeniem że przychylam się do wniosku, żeby sprawę buspasa przeanalizowało biuro drogownictwa.

 • TOP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2011 00:41 ~TOP

  Nareszcie ktoś, spojrzał i pomyślał, bez fanatyzmu. Szkoda, że tak późno. Bus pas jest potrzeby i to bardzo, ale do skrzyżowania z Kowalczyka. Później jest wręcz szkodliwy, blokuje niepotrzebnie ruch i stwarza zagrożenie.

 • new_day2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2011 13:03 ~new_day2

  To ten radny, co w imię bezpieczeństwa wpuścił TIRy na Konwaliową?

 • Mors

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2011 16:06 ~Mors

  PAmiętam tego tumacza jak "demokratycznie" zbierał ankiety (podpisy) za buspasem ale tylko w autobusach. Co za matoł.

 • man

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2011 11:37 ~man

  a może by tak poszerzyć drogę do czterech pasów "na odcinku 400m"

 • Strumykowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 13:30 ~Strumykowa

  Właśnie są realizowane

 • jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2011 14:09 ~jacek

  Ten Gość jest bardzo twórczy ale niestety mało efektywny, na jego stronie można poczytać wiele pism jakie kieruje do różnych Instytucji. Ostatnio zadziwiła mnie opinia jaką wydał ws miejsc postojowych na ul. Strumykowej, dopominał się bezwzględnie aby Deweloper powstającego III etapu inwestycji miał to w zadaniu, niestety teraz mocno juz zjechał z tonu stanowczości. Wiele tych rewelacyjnych pomysłów Radnego to jest twórczość Małego Kazia specjalisty od wszystkiego. Zwróć uwagę, podaj problem ale rozwiązanie zostaw Jednostką do takich spraw powołanych, których wiedza w zgłaszanych sprawach przez Radnego jest zapewne znacznie większa. No cóż, cenię Radnego za jego entuzjazm w działaniu, pozdrawiam

 • Wojciech Tumasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 11:26 ~Wojciech Tumasz

  Tak, zgodnie z informacją o odwołaniu się Stowarzyszenia Ekologicznego "Światowida", która jest zawarta na str 13 i 14 orzeczenia SKO.

 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 01:35 ~M

  Bardzo dobry pomysł (ta organizacja ruchu również mnie wydaje się fatalna), przez ostatnie kilkanaście miesięcy w tym miejscu były znaczne utrudnienia związane z przebudową i mimo że teraz po ich zakończeniu od kanałku są 4 pasy to prawie nie ma poprawy, bo wcześniej jest zwężenie do 3 na 400m odcinku. Albo dobudować 1 pas jako buspas (a miejsce jest), albo skasować buspas na tym krótkim fragmencie, który blokuje całą Modlińską

 • Robert_C

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2011 22:34 ~Robert_C

  Psycholog napisał:
  "najpierw coś sam inicjuje z Wielkim Zapałem A potem z Wielkim Zapeł sam demontuję"

  Drobne sprostowanie. Ten radny sam nie malował buspasa, ani sam go nie będzie demontował. On tylko złożył wniosek wraz z uzasadnieniem, dlaczego ten odcinek buspasa bardziej szkodzi, niż pomaga.
  Decyzje zostaną podjęte w ratuszu po przeprowadzeniu symulacji ruchowych. Jeśli wyjdzie, że rzeczywiście likwidacja buspasa poprawi sytuację, to może wydadzą decyzję o likwidacji. W przeciwnym przypadku takiej decyzji nie będzie.

  W razie gdyby zlikwodowali, to sami ocenicie czy jest lepiej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »