Informacje

17.05.2012 20:15 podwyżka od 30 czerwca

Radni zdecydowali
Woda będzie droższa

20 groszy więcej za 1 metr sześcienny wody i aż złotówkę drożej za tę samą ilość odprowadzanych ścieków zapłacą warszawiacy już w przyszłym miesiącu.

Ceny za wodę i ścieki są ustalane co roku w czerwcu. Na czwartkowej sesji rady miasta uchwalono nową taryfę. Nie obyło się bez gorącej dyskusji nad samą wysokością podwyżek oraz nad budową oczyszczalni "Czajka" , która według radnych Prawa i Sprawiedliwości jest za drogą inwestycją.

- Rok temu nam mówiliście,  że jak poniesiemy ceny o 30 procent,  to załatwimy  tym inwestycje , dziś znów mamy podwyżki uzasadniane inwestycjami. Ja się czuję oszukany – mówił podczas dyskusji Maciej Wąsik, przewodniczący klubu radnych PiS.

Ścieki ostro w górę

Ceny za metr sześcienny wody wzrosną o około 5 procent z obecnych 4 zł do 4,20 zł (ceny netto). O kilkanaście procent wzrosną natomiast ceny odprowadzania ścieków z obecnych 5,23 zł do aż 6,42 zł. Nowa taryfa będzie obowiązywać od 30 czerwca 2012 roku.

Pieniądze na długi

Podwyżkę miasto tłumaczy m.in. wzrostem kosztów modernizacji oczyszczalni Czajka oraz koniecznością obsługi długu MPWiK. Inną przyczyną, która pojawia się w uzasadnieniu wniosku jest "motywowanie odbiorców do racjonalnego użytkowania wody i ograniczenia zanieczyszczania ścieków".

ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • absurdalia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2012 16:24 ~absurdalia

  wszyscy są tak oburzeni podwyżką,a powiedzicie mi SKĄD oni mają brać pieniądze na remonty i inwestycje, których akurat w Warszawskich mpwik jest bardzo dużo(w porównaniu do innych miast). To chyba jasne,że skoro jakość ciągle idzie w górę, to muszą być (choć moim zdaniem nadal małe) tego koszty... bądźmy realistami!

 • nie zawsze nie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2012 11:58 ~nie zawsze nie

  Nie oburzajcie sie na ceny tylko zacznijcie racjonalniej zużywać wodę. W porównaniu z Europą zachodnią zużywamy dwukrotnie więcej wody pitnej. Tam oczywiście woda jest droższa kilkakrotnie. Nawet w przeliczeniu na czas pracy tam jest drożej.
  Tyle, że tam racjonalnego używania wody nauczono się 100 lat temu. U mas do tej pory część budynków nadal ma nie olicznikowane lokale. Nadal najwyżej jeden człowiek na tysiąc wie, na czym polega racjonalne zużycie wody. Dla większości oszczędzanie to pozostawianie wody z kąpieli do spłukania sedesu. Nikt w sklepie przy urządzaniu nie kieruje się przepustowością armatury (kranów) tylko ich wyglądem.
  Poniższe komentarze są najlepszym przykładem.
  Nie bez winy są także dziennikarze wolący pisać dwa razy dziennie o Rutkowskim, niż co jakiś czas wysmażyć tekst o tym jak zmniejszyć zużycie do poziomów np. z Francji czy Niemiec bez utraty komfortu.

 • adaś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 11:18 ~adaś

  barnaba~barnaba

  W ramach racjonalnego zużycia wody ja , moja Gienia i cała dziatwa od jutra kąpiemy się w jednej wannie wody.Później wodę zostawiamy na spłukiwanie muszli.

  A wodę z kąpieli proponuję zawieźć do ratusza by urzędnicy w ramach racjonalnego zużycia mieli ją na spłukiwanie kibli.

 • ISSA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 00:03 ~ISSA

  oczywiście netto więc cena wody i ścieków brutto będzie wynosić 11,47 zł/m3 a do tej pory było 9,97 zł a rok wcześniej 7,67 za m3 jak tak dalej pójdzie to będziemy płacić 20 zł za m3

 • piter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 20:53 ~piter

  ci radni warszawy to warszawiacy czy jakies przybledy z wioski bo nie wiem

 • robol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 18:57 ~robol

  justyna~justyna

  Nie zgadzamy się na przeżucanie odpoiowiedzialnosci za nieudolność pracowników mpwik na mieszkanców.

  Kazdy kto wie co i jak wie jak naprawdę poracuje się w mpwik.

  Ta społka wymaga naprawdę szerokiej reorganiacji.


  A co ty wiesz o pracy w mpwik?
  Ty wiesz i kto jeszcze jak się pracuje w tej firmie?
  Popatrz się na siebie a później czepiaj się zwykłych pracowników

 • agatt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 15:55 ~agatt

  należą się im nagrody !!!!. za zaangażowanie i pozanormatywną
  pracę :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • stop peło

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 15:15 ~stop peło

  partia POdwyżek realizuje swoje obietnice - co chcecie - wybraliście nieudaczników to macie... w zimie POdniosą opłaty za ciepło bo sprzedali SPEC....

 • czyścioch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 14:57 ~czyścioch

  Kama~Kama

  Zamiast robić larum i burzyć obywateli tekstami „trzymajcie się za kieszeń bo znów ceny idą w górę” dziennikarze powinni sięgnąć nieco głębiej i powiedzieć za co to. Lakoniczne wspomnienie o czajce nie wyjaśnia sprawy. Sama nie jestem zwolenniczką ciągłych podwyżek ale też rozumiem, że inwestycje generują koszty. Co jak co, ale wodę to życzyłabym sobie mieć w domu przynajmniej taką jak teraz. Dzięki temu nie wywalam kasy na plastik ani nie tracę czasu na dojazdy do dyskontów, bo tam 5litrowy baniaczek jest tańszy. O dźwiganiu nie wspomnę. Te parę groszy to jeszcze nie majątek a w porównaniu z kupowaniem dodatkowej wody do picia to prawie nic. Może lepiej najpierw się zastanowić a dopiero potem pokrzykiwać, bo tu koniec końców wychodzi się in plus.


  z Twojej wypowiedzi wnoszę że wody używasz tylko w celach spożywczych, jednak zwróć uwagę że są ludzie którzy używają jej do mycia się.

 • nie zgadzam się

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 14:16 ~nie zgadzam się

  Przecież to jest złodziejstwo . Nie dość , że trzeba ich utrzymywać to jeszcze szkodzą . To jest reżim a nie demokracja.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »