Informacje

23.04.2012 21:17 czy jest szansa na przebudowę?

Radni z komisji sportu przerażeni stanem stadionu Polonii

Radni z komisji sportu odwiedzili stadion Polonii Warszawa. Przerażeni jego stanem domagają się od władz miasta szczerej deklaracji czy ratusz ma jakiekolwiek zamiary co do robudowy obiektu.

Poniedziałkowa komisja na stadionie Polonii Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej została zwołana na prośbę kibiców. Od lat lobbują na rzecz modernizacji stadionu. Każdy kolejny projekt rozbudowy obiektu jest przez miasto odrzucany.

Ostatnio w lutym tego roku. Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (zarządza stadionem) negatywnie zaopiniował pomysł rozbudowy stadionu przedstawiony przez Tomasa Taviera. Był on twórcą aren na mistrzostwa Europy w 2004 roku w Portugalii.

Radni zniesmaczeni odrzuceniem tego projektu domagają się od miasta odpowiedzi na pytanie: czy w ogóle ma jakiekolwiek zamiary co do tego terenu. – Oczekujemy szczerej odpowiedzi, czy miasto zainwestuje w ten teren czy nie – wyjaśnia Marcin Rzońca z Ruchu Palikota, który w radzie miasta zasiada w klubie radnych Lewicy.

Co będzie na Euro?

Po poniedziałkowej komisji radni zapowiedzieli, że w najbliższych tygodniach skierują do władz miasta na piśmie kilka pytań. –Będziemy chcieli dowiedzieć się jaka jest wizja ratusza odnośnie tego miejsca. Zapytamy czy istnieje możliwość partnerstwa publiczno-prywatnego dla tej inwestycji, czy w ogóle miasto chce modernizację obiektu wpisać w wieloletnią prognozę finansową – wylicza radny.

Na komisji, radni zajęli się również tematem przygotowania boiska do mistrzostw Euro 2012. W czasie ich trwania reprezentacja Polski będzie trenowała przy ul. Konwiktorskiej. – Miały być rozebrane baraki stadionie, miało być pomalowane ogrodzenie stadionu i to wszystko będzie, ale co z tego jak dopiero po Euro. Niestety nie będzie też powiększony parking – wylicza radny Rzońca.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Carlos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2012 18:24 ~Carlos

  pieniężnik~pieniężnik

  szkoda pieniedzy na stadion, na który przychodzi ok. 3000 ludzi, ia którym gra druzyna, która po sezonie przestanie istnieć, przynajmniej w tej formie, a zwłaszcza jako drużyna ekstraklasowa. Trzeba mierzyć siły na zamiary. miasto ma ważniejsze potrzeby, dotyczące wqiększej liczby obywateli niż te max 6500 ludzi (bo ok. tyle kart kibica wyrobiono; powrównanie do innej druzyny z Warszawy, która wyrobiła ok. 230.000 kart kibica, nawet byłoby niesmaczne)


  Podwójna morlanosc Legionisty. Polonii nie bo niema po co za to 450mln wydanych przez miasto na legię które nigdy nie wróca do kasy maisto nic na tym obiekcie nie zarobi równie dobrze mzona bylło przenaczyć na wazniejsze rzeczy wiec nie gadaj głupot. Polonia to nie wylko piłka, a reszta sekcji jest zalezna od widzimisie wosiru. Karty kibia legii o dziwo zostały wyrobione na fali nowego stadionu który to ludzie chca zoabzcyć i tyle. poza tym powolnia ma ich około 10tys.

 • kowaL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2012 18:06 ~kowaL

  Na Polonie średnio chodzi około 5 tysięcy kibiców, na Legie, przed budową nowego stadionu chodziło jakieś 8 tysięcy. Myślę, że na nowy stadion na Konwiktorską przychodziło by spokojnie jakieś 10-12 tysięcy widzów. Czemu miasto tak nie równo traktuje warszawskie kluby?

 • Praga Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 23:54 ~Praga Warszawa

  Polonii należy się szacunek, z ahistorię, za zasady, za charakter, za kibiców.

 • pieniężnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 19:29 ~pieniężnik

  szkoda pieniedzy na stadion, na który przychodzi ok. 3000 ludzi, ia którym gra druzyna, która po sezonie przestanie istnieć, przynajmniej w tej formie, a zwłaszcza jako drużyna ekstraklasowa. Trzeba mierzyć siły na zamiary. miasto ma ważniejsze potrzeby, dotyczące wqiększej liczby obywateli niż te max 6500 ludzi (bo ok. tyle kart kibica wyrobiono; powrównanie do innej druzyny z Warszawy, która wyrobiła ok. 230.000 kart kibica, nawet byłoby niesmaczne)

 • K6_1912

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 16:00 ~K6_1912

  Tylko LEGIA~Tylko LEGIA

  polonia TYLKO w Chicago!!!

  A legia tylko cudzoziemska. Wiadomo kogo tam przyjmują. I ci sami bronią teraz Macabi Warszawa później Korona Warszawa a teraz Legia zielona Warszawa. Zieleń to rzeczywiście znak Legii. Większość to wsiochy z kolejek dojazdowych albo pekaesów : Otwock, Pruszków, Ząbki, Marki, Mława, Szczecinek itd. Pozdrowienia dla prawdziwych Warszawiaków.

 • K6_1912

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 15:50 ~K6_1912

  [cytat_838916]
  [cytat_837581]
  Ciekawe kto zaryzykuje elektorat Legii?
  Samobójstwo polityczne...;-D

  Przypominam, że sprawa stadionu Polonii to sprawa Warszawska. Elefktorat Legii nie ma nic do HGW (HANNA G. Wal...). HGW rządzi w Stolicy a kibice Legii to: OTWOCK, PRUSZKÓW, Mława, Szczecinek, Ciechamów i Sosnowiec

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2012 14:20 ~Olo

  roy~roy

  Wystawcie wreszcie im ten stadion bo nie dadzą żyć. Legia walczyła o nowy stadion w czasach fundacji WarsFutbol czyli ponad 20 lat temu a doczekała się dopiero teraz. Ale niech klubowi DyskoPolo będzie i niech mają stadion na te 10 tys. Ciekawe kto w Europie słyszał o takim tworze ? I niech premier Oleksy ma tam lożę hahaha. I komu to komuchy kibicują ?


  A kto słyszał o Legii w Europie? No właśnie nikt. A z tymi komuchami to coś ci się pomyliło, bo to twój zielony klubik wszystko zawdzięcza PRL-owi i komunie.

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2012 14:09 ~Olo

  ŻoLiborz~ŻoLiborz

  Ciekawe kto zaryzykuje elektorat Legii?
  Samobójstwo polityczne...;-D

  Uważam jednak, że Polonia powinna mieć jakiś w miarę solidny stadion na 12tys.


  Legia ma sporo kibiców, ale jednocześnie z 10x więcej osób w Warszawie ich nienawidzących.

 • praskaPolonistka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2012 12:54 ~praskaPolonistka

  I jak zwykle... artykuł o Polonii to odzywają się prostaccy wielbiciele Legii, nie znający historii i miasta, i obu klubów. Zanim jeden z drugim znów podda w wątpliwość (używając przy tym rynsztokowego języka) istnienie kibiców Polonii(nie chodzę w szaliku Polonii po mieście bo boję się, że jeden z drugim prostakiem legionistą nie będzie miał skrupułów uderzyć mnie kobiety, tak samo jak nie miał skrupułów uderzyć młodzików czy ukraść szalik i pobić nastolatka), wyzwie, że nie jesteśmy Polonią tylko Dyskobolią (odsyłam do historii waszej kochanej Legii która nie tylko licencję ale i barwy przejęła od Korony Warszawa) zastanówcie się dwa razy i okażcie szacunek.

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2012 12:11 ~miki


  jas~jas

  dobre zwłaszcza jak na mecz średnio przychdzi jakieś 2 tys...szkoda kasy na ten smieszny klubik
  PrzemoKSP~PrzemoKSP

  Masz duże problemy z matematyką dziecko. 2 tys (tak mało) nie było na żadnym meczu ligowym, więc nie wiem skąd ci taka średnia wyszła. Czy wy też na starym stadionie mieliście komplet te 16 tys kibiców??? Gdyby był nowy stadion na pewno kibiców byłoby koło 10 tys z tendencją zwyżkową. A wy dalej głoście swoją mitologię "nie ma Polonii w Warszawie" haha dobre to.


  Marzenia... 10 tys. ... obudź się

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »