Informacje

11.04.2011 10:00 łatanie budżetu miasta

Radni PO nad Zegrzem o podwyżkach cen biletów

SERWISY:

Radni Platformy Obywatelskiej cały weekend nad Zalewem Zegrzyńskim dyskutowali o planowanych podwyżkach cen biletów - informuje "Gazeta Stołeczna". Na wyjazdowym posiedzeniu obecna była też Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Spotkanie radnych PO to reakcja na informacje o planowanych podwyżkach cen biletów ZTM.

Według przewodniczącego klubu PO w radzie Warszawy na razie trwają konsultacje ze związkami zawodowymi. – Decyzje w tej sprawie poznamy na początku maja – powiedział w rozmowie z "Gazetą" Jarosław Szostakowski.

"Wszystko drożeje"

Jak przekonuje przewodnicząca, nie zapadły jeszcze decyzje, że radni uchwalą od razu trzy kolejne podwyżki do 2014 roku, ani to, że pierwsza z nich miałaby być już 1 września. - Czekamy na szczegółowe analizy, a te muszą być dobrze przygotowane - podkreśla w rozmowie z "GS" Ewa Malinowska-Grupińska.

Czytaj więcej o planowanej podwyżce.

Z kolei wiceprzewodnicząca rady Ligia Krajewska, uważa, że radni PO nie powinni się oglądać na jesienne wybory parlamentarne i jeśli budżet miasta będzie w potrzebie, to podwyżka cen biletów w tym roku będzie nieunikniona.

Wiadomo już, że cały klub PO w radzie miasta opowiada się za pozostawieniem biletów 20-minutowych, podkreślając jednocześnie, że "jakaś" podwyżka musi być. – Drożeje paliwo, energia, a ceny biletów w stolicy należą do najniższych w kraju - uważa Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy.

Kto ma kartę, ten skorzysta

O podwyżkach wiadomo od połowy stycznia. Zapowiedział je w TVN Warszawa Leszek Ruta, szef Zarządu Transporu Miejskiego. Burzę wywołały informacje, jakie w zeszłym tygodniu podało "Życie Warszawy" twierdząc, że niektóre bilety zdrożeją nawet o 100 procent.

- Dane, które wyciekły do mediów, są nieaktualne – tłumaczył wówczas Marcin Ochmański, rzecznik ratusza. Przyznał, że taki projekt trafił do konsultacji ze związkami zawodowymi, ale nie zyskał akceptacji.

Wiadomo, że ratusz planuje zwiększyć wpływy z biletów z 30 do 40 procent. - Na pewno koszt biletów okresowych wzrośnie mniej niż jednorazowych - zapowiadał w zeszłym tygodniu w rozmowie z tvnwarszawa.pl Marcin Ochmański, rzecznik ratusza.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »