Informacje

07.02.2013 06:22 walka o miejsca parkingowe na Ochocie

Radni PO do Gronkiewicz-Waltz:
Nie zabierajmy parkingów

SERWISY:

Miejscy radni Platformy Obywatelskiej wspierają mieszkańców Ochoty, którzy sprzeciwiają się likwidacji miejsc parkingowych w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Swój apel kierują do prezydent miasta.

"W związku z wieloma skargami, jakie docierają do nas od mieszkańców dzielnicy Ochota, dotyczących zmian organizacji ruchu w rejonie ulic Langiewicza, Mianowskiego. Mochnackiego, Pługa, Uniwersyteckiej, której skutkiem okazała się znacząca likwidacja miejsc parkingowych (w niektórych miejscach całkowita) oraz oszpecenie tego zabytkowego fragmentu miasta, zwracamy się do Pani Prezydent o interwencję w Zarządzie Dróg Miejskich" – piszą miejscy radni Platformy Obywatelskiej w interpelacji skierowanej do Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Projekt do weryfikacji

Pod apelem do prezydent podpisały się jedne z najważniejszych osób w stołecznej Platformie – Ewa Malinowska-Grupińska (przewodnicząca rady miasta), Ewa Masny (wiceprzewodnicząca), a także Jarosław Szostakowski (szef klubu PO w Radzie Warszawy).

Tym samym poparli postulaty nie tylko mieszkańców, ale także radnych Ochoty, którzy w styczniu zwrócili się do władz Warszawy, by zweryfikowały projekt organizacji ruchu i miejsc parkingowych na terenie Kolonii Staszica i Lubeckiego.

"Uważamy, że konieczne jest wypracowanie alternatywnych rozwiązań i propozycji dla mieszkańców parkujących swoje samochody na terenie kolonii, tak aby proponowany projekt nie utrudniał życia mieszkańcom i był zgodny z przepisami ruchu drogowego" – dodają miejscy radni PO.

Szersza strefa od 1 kwietnia

O co dokładnie chodzi mieszkańcom i politykom? Na ul. Pługa chcą możliwości parkowania po jednej stronie ulicy, na Mianowskiego pozostawienie dotychczasowej organizacji kosztem likwidacji chodnika po jednej stronie. Z kolei na Uniwersyteckiej, ich zdaniem, parkowanie powinno odbywać się po obu stronach ulicy.

Chcą także ograniczenia prędkości na tych ulicach. W postulatach znalazł się też wniosek o inwentaryzację i weryfikację wszystkich istniejących słupków na terenie Starej Ochoty. ”W szczególności prosimy o zweryfikowanie zasadności ustawienia 125 słupków wzdłuż ul. Krzywickiego na odcinku ok. 250 m. Postuluje się usunięcie tych słupków ze względu na niebezpieczeństwo z nich wynikające dla parkujących (konieczność częściowego parkowania na jezdni w zimę). Słupki uniemożliwiają otwieranie drzwi przednich i tylnych samochodu. Słupki te ograniczają możliwość  wyciągnąć  dzieci z fotelika. Wypływają też niekorzystnie na estetykę - kolory niepasujące do otoczenia, różne rodzaje słupków" – czytamy w interpelacji.

Czasu jest jednak coraz mniej, bo strefa ma być rozszerzona o Muranów, Pragę Północ i część Ochoty 1 kwietnia tego roku.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mazda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2013 13:15 ~mazda

  "Buahhahaa, a za to pstrokate samochody każdy w innym kolorze pasują do okolicy ?"

  samochody mają to do siebie, że się przemieszczają a słupki będą stałym "wystrojem" dzielnicy.

 • addd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2013 09:46 ~addd

  Wypływają też niekorzystnie na estetykę - kolory niepasujące do otoczenia, różne rodzaje słupków" – czytamy w interpelacji.

  Buahhahaa, a za to pstrokate samochody każdy w innym kolorze pasują do okolicy ???????????

 • Olka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2013 00:10 ~Olka

  Jacek~Jacek

  Zlikwidować wszystkie chodniki, przystanki, drzewa i latarnie.

  o tak, tak, może jeszcze jezdnie zamienić w parkingi przed domem;), hm.. już kierowcy tak robią..

 • Ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2013 00:05 ~Ola

  Marian~Marian

  Na Krzywickiego przed dojazdem do pomnika Lotnika to powinien być zakaz parkowania. Nie dość że się nie da przejść chodnikiem to do tego samochody wystają na jezdnię.

  Przecież tam parkują bez pozwolenia. Zagradzając też przejście przez jezdnię przy teatrze. Na Filtrowej też parkują na rogach i przy zebrach. Pieszy nie ma jak przejść, wyjeżdżające z uliczek samochody nie widzą siebie nawzajem.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 23:13 ~asd

  Zdecydowanie popieram walkę o miejsca parkingowe na Świętokrzyskiej. Nie ma tam co prawda zbyt wielu budynków mieszkalnych, ale do czasu zbudowania parkingów podziemnych parkingi muszą być na chodnikach.
  Bez miejsc parkingowych Śródmieście umiera - co z tego, że raz na rok chołota przyjedzie z potomstwiem kawy się napić - wpływy do kasy dzielnicy z tego żadne.
  Niestety, w przeciwieństwie do innych miast w świecie, w Warszawie namnożyło się mnóstwo centrów handlowych, które zabijają Śródmieście. Deptaki może są i ładne ale nie generują żadnego przychodu, w przeciwieństwie do miejsca parkingowego, które daje 7 tys zł rocznie.

 • monako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 22:12 ~monako

  W kolonii Lubeckiego jest dramat, bo trzeba czasem 20 minut krążyć, żeby znaleźć miejsce w okolicach domu, ale to nie znaczy, że trzeba przymykać oko na to, że ludzie parkują wszędzie, nie bacząc na jakiekolwiek przepisy. Nie można tego sankcjonować.
  W Niemczech np. są miejsca na których wolno stać krótki czas-kierowca wozi papierowy zegar w samochodzie, nastawia go i kładzie w widocznym miejscu i tu najsłabszy punkt,ktoś to musi kontrolować.Parę takich miejsc umożliwiałoby podrzucenie ciężkich zakupów do domu, podwiezenie niepełnosprawnego czy dziecka, a potem odstawienie samochodu na parking. Ale tu każdy chce parkować tuż pod domem, i parking kawałek dalej, a nie daj Boże płatny nie wchodzi w grę.

 • monako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 21:24 ~monako

  To chyba senator Person zadziałał, bo osobiscie widziałam, że gdy jeszcze w jego okolicach (Mochnackiego przy Grójeckiej) był zakaz zatrzymywania, to on parkował na chodniku swoim SUVem. Teraz tam pozwolili parkować, a ponieważ ludzie dalej po drugiej stronie parkują w poprzek a nie wzdłuż jezdni-jak zmieniono znak- jest bardzo wąsko i ludzie tracą często lusterka!
  Ta cała akcja to znowu populizm. Miejsca wcale nie zostały zlikwidowane. To, że do tej pory stały tam samochody o niczym nie świadczy. Samochody te parkowały nielegalnie, blokowały chodniki, skrzyżowania, wjazdy do garażów. Kierowcy nie liczyli/liczą się z nikim (np. z ludźmi niepełnosprawnymi, z kimś z wózkiem czy z bagażem), ani z niczym (niszczone trawniki, chodniki). Najwyższy, czas więc to uporządkować!!!!

 • trudi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 21:04 ~trudi

  ja mieszkam obecnie na Śródmieściu, obok Kolonii Staszica. Po wszelakie sprawunki- do fryzjera, sklepu, weterynarza itp jeżdżę właśnie na Ochotę - zawsze mam gdzie zaparkować zgodnie z przepisami. Wszelakie "porządkowanie" - vel osłupkowywanie - uniemożliwi mi korzystanie z ochockich uslug. No cóż - będe jeździła na Mokotów...

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 20:23 ~Toms

  Radni doskonale wiedzą że wraz z miejscami parkingowymi zniknie ich elektorat.

 • Ellend

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 20:11 ~Ellend

  wujek dobra rada~wujek dobra rada

  w całęj warszawie likwiduje sie na wyremontowanych ulicahc miejsca do parkowania na przyklad Frnacuska na saskiej kepie, plany ulicy Swietokrzyskiej
  Bufetowa oszalala sama jezdzac sluzbowa limuzyna zorganizujmy protest!!!!!!!
  brak miejsc parkingowych uderza przeciez w sklepiki, restauracje, klienci jada do Galerii Handlowej bywypic kawe bo nie maja gdzie zaparkowac na francuskiej


  Na szczęście na Saskiej Kępie ilośc miejsc parkingowych będzie nadal zmniejszana. Urząd dzielnicy ku mojej wielkiej luldze ma już plany dostosowania systemu pakowania do obowiązujących przepisów, bo to co dzieje się tam obecne to skandal. Na ulicy Styki na której mieszkam nie da się właściwie przejść po chodniku bo z obu stron parkują samochody, mimo że żaden z chodników nie ma 1,5 m szerokości. Rdzenni saskersi mogą parkować na swoich posesjach, bo w odróżnieniu od rozmaitych elementów naplywowych mają poza mieszkaniami także ogrody. A postulat zwiększania ilości miejsc parkingowych co by klienci kawiarni mieli gdzie parkować jest mocno niedorzeczny. Może nie trzeba było otwierać kawiarni w środku willowej dzielnicy której mieszkańcy mają stanowczo dość parkujących niezgodńie z przepisami pojazdów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »