Informacje

17.05.2012 17:37 "PO nie zależy na kontrolwaniu prezydent"

Radni PiS opuścili komisję rewizyjną

SERWISY:

Radni PiS opuścili w czwartek komisję rewizyjną Rady Warszawy, bo uważają, że nie ma ona możliwości realnej kontroli prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Według PO komisja przez 1,5 roku rozpoczęła więcej kontroli niż przez całą ubiegłą kadencję.

Na czwartkowej sesji Rady Warszawy z udziału w pracach komisji zrezygnowali - Jarosław Krajewski i Jarosława Maćkowiak.

"Ratusz obawia się rzeczywistych działań kontrolnych. Wykorzystując argumenty siły dąży do utajnienia przed radnymi i mieszkańcami podstawowych dokumentów, takich jak umowa sprzedaż udziałów w SPEC S.A". - napisali radni PiS w rozdanym dziennikarzom owiadczeniu.

Podkreślili, że radnym opozycji uniemożliwia się pracę nad weryfikacją sprawozdania z wykonania budżetu miasta. Przewodniczącemu komisji Maciejowi Wyszyńskiemu z PO Krajewski i Maćkowiak zarzucili, że w sposób niedopuszczalny ogranicza prawa radnych.

"PO nie zależy na kontrolowaniu prezydent"

-Platformie Obywatelskiej, która posiada większość w Radzie Warszawy nie zależy na kontrolowaniu pani prezydent - powiedział Krajewski dziennikarzom.

Ocenił, że brak realnej kontroli ze strony Rady Warszawy powoduje, że coraz więcej jest zatrzymań w jednostkach miejskich czy miejskich spółkach w związku z zarzutami o korupcję. Krajewski wymienił m.in. zatrzymanie inspektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, dwóch pracowników Zarządu Dróg Miejskich i pracownika biura drogownictwa i komunikacji.

Radny PiS podkrelał, że zespół kontrolny Rady nie dostał dokumentów dotyczących remontu oczyszczalni ścieków Czajka, a w ramach badania budżetu radnym nie pokazano umowy na sprzedaż SPEC S.A., lecz jedynie wyciąg z konta potwierdzający wpłynięcie 1,4 mld zł na rachunek miasta.

PiS podkreśla, że przez półtora roku funkcjonowania komisji rewizyjnej w tej kadencji, nie zakończyła ona żadnej kontroli.

"Komisja pracuje intensywnie"

Odpowiadając na zarzuty opozycji przewodniczący Rady Miasta Maciej Wyszyński podkrelił, że komisja pracuje intensywniej niż w ubiegłej kadencji. W poprzedniej kadencji komisja rewizyjna przeprowadziła bodajże 6-7 kontroli. Obecnie, w drugim roku kadencji tych kontroli mamy już 10, więc jak można mówić, że komisja rewizyjna nie kontroluje pani prezydent - powiedział Wyszyński.

Przyznał jednocześnie, że rzeczywiście żadna z kontroli w tej kadencji jeszcze się nie zakończyła, ale jednocześnie zaznaczył, że dwie są już bliskie finału. Jestem szefem komisji od pół roku i staram się te kontrole przyspieszyć - zaznaczył.

Wyszyński zwrócił też uwagę, że za tempo postępowań nie odpowiada przewodniczący komisji, lecz radni, którzy są szefami zespołów kontrolnych. Powiedział również, że radni PiS dotychczas nie zgłaszali problemów na posiedzeniach komisji.

Pytany przez PAP o kontrolę prywatyzacji SPEC-u, Wyszyński powiedział, że radni PiS nie przekonali dotychczas Platformy do przeprowadzenia takiego postępowania (kontrole zleca Rada Warszawy). My nie jesteśmy przeciw tej kontroli, natomiast argumenty PiS-u nie są adekwatne do podjęcia takiej decyzji. Są to argumenty polityczne, a nie merytoryczne - ocenił.

Po odejściu dwóch radnych PiS w komisji rewizyjnej Rady Warszawy zostało pięciu członków z PO i dwóch z SLD.

PAP/bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mojeciezkozarobionepieniadze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 09:03 ~mojeciezko…

  czyi co - odeszli z komisji i teraz nie bedzie juz nikogo, kto patrzy zlodziejom na rece? No kiepskie wyjscie. Szacunek za uczciwosc w dotychczasowym sciganiu zlodziei, ale trzeba byc twardym i dalej scigac. Nie odpuszczac!

 • buahahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 21:00 ~buahahaha

  Ani PO ani PIS we władzach miasta Warszawy ! Nie politycy a mąddrzy administratorzy. Koniec partyjnego kolesiostwa ! Plus rogatki z opłata za wjazd i pobyt auta dla niezameldowanych !

 • Waldek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 19:27 ~Waldek

  PO w strukturach samorządowych to jedna wielka sitwa, którą łupi nasz kraj na niespotykaną skalę.

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 18:43 Anty PiS

  I znowu opuścili miejsce pracy!
  Jak poprzednia będą wyciągać łapska po 300 złotych!?

 • mza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 18:27 ~mza

  zwolenikom Hani pragnę przypomnieć jak dwóch różnych prezydentów robiło polowanie na Piskora, będzie też polowanie na Hanię&comp

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 18:26 ~marta2

  My mamy bardzo nieuczciwe struktury państwa. Nawet jak jest kontrola to kontroli nie ma . Kolega koledze nie zrobi krzywdy . Kolega stwierdzi , że wszystko jest w porządku . I na tym polegają kontrole w Polsce. No chyba , że kolega w czymś podpadnie to można się doszukać jakiś nieprawidłowości choć akurat wszystko jest w porządku. Polska to taki zaścianek gdzie żadnej demokracji nie ma . Władza daje bardzo zły przykład.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »