Informacje

29.01.2011 19:19 Żyją w zagrzybionym mieszkaniu

Radni im nie pomogą

SERWISY:

Polityczna walka w radzie Pragi Północ oznacza problemy dla mieszkańców. Paraliż obrad wstrzymuje ważne dla nich decyzje, takie jak przydział mieszkań.

- Żeby dzielnica mogła normalnie funkcjonować, dyskusja ani opinie radnych nie są niezbędne - mówiła w czwartek w "Miejskim Reporterze" Dorota Zbińkowska z PO. Jedna z praskich rodzin przekonała się na własnej skórze, że to nieprawda.

Anna Basiel mieszka w lokalu socjalnym w kamienicy przy Radzymińskiej z mężem i dwójką dzieci, z których jedno jest niepełnosprawne. Razem z nimi mieszkają trzej bracia pani Anny, dla których jest ona rodziną zastępczą.

Walczą z pleśnią i chorują

Stan przedwojennej kamienicy, w której znajduje się ich mieszkanie, pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie uciążliwa dla mieszkanców jest walka z pleśnią. Nie pomaga mycie mebli co kilkanaście, a nawet co kilka dni. Nieskuteczne są także elektryczne grzejniki. Nie ograniczają rozwoju pleśni, choć ogrzewanie kosztuje kilkaset złotych miesięcznie.

W tym mieszkaniu chorują wszyscy domownicy, dlatego marzą o przeprowadzce do lokalu komunalnego. Choć mają w ręku pozytywne opinie instytucji socjalnych i lekarzy, na razie nie mogą liczyć na pomoc.

"Za co oni nas mają?"

Pani Anna z narastającą frustracją obserwuje polityczne zamieszanie w dzielnicy. Napisała do Miejskiego Reportera: "Przez ten cyrk dziejący się na Pradze Północ, moja sprawa o przyznanie lokalu komunalnego nie może być rozpatrzona... Za co oni nas mają? Pomóżcie!"

Na jakim etapie jest sprawa przydziału mieszkania dla pani Anny,  sprawdzał Przemysław Wenerski. - Sprawa pani Basiel będzie rozpatrywana przez nowo powołaną komisję mieszkaniową, z ewentualnym umieszczeniem na liście rocznej liście przydziału - wyjaśnia Bogumiła Sosińska, naczelnik Wydziału Spraw Lokalowych Pragi Północ.

Komisja czeka

Potem, jak twierdzi urzędniczka, już naprawdę niewiele będzie brakowało do szczęśliwego finału sprawy. - Niezbędna jest opinia komisji, potem rozstrzygnięcie zarządu i umieszczenie na liście - dodaje naczelnik.

Problem w tym, że działania komisji blokuje paraliż, który nastąpił w praskim samorządzie. Komisja potrzebuje nowego regulaminu działania, którego projekt już jest gotowy, ale potrzebuje akceptacji rady dzielnicy. A ta nie pracuje normalnie, bo radni od dwóch miesięcy biją się o władzę.

Przemysław Wenerski

js/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bolo young

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 12:17 ~bolo young

  oj ruda ruda jaką masz zajebistą chałupkę

 • ?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 15:19 ~?

  Chcę Państwa poinformować, iż Komisja Mieszkaniowa działa od 18.01.2011, zwoływana jest dwa razy w tygodniu przez Przewodnicząca Komisji Mieszkaniowej, a dla uszczuplenia jako jedyna pracuje społecznie.Więc nie rozumiem skąd ta informacja, że przez paraliż Naszej Dzielnicy Komisja Mieszkaniowa nie funkcjonuje, do tej pory rozpatrzonych jest przeszło 100 wniosków.Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.

 • maniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2011 15:45 ~maniu

  Wyjdzmy na ulice!!! Czynmy a nie mówmy!!!

 • !!!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2011 15:27 ~!!!

  Wypieprzyć nierobów natychmiast !!!!!!!!!!!!!!!

 • rozliczamy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2011 13:43 ~rozliczamy

  Panie Kazanecki - występy przed telewizyjnymi kamerami to trochę za mało. Zaufały Panu 353 osoby (w tym oczywiście głos Pański i Pańskiej żony). Prosimy o czyny. Radzymińska to Pana najbliższe sąsiedztwo. Ludzie czekają na pomoc. Wyborcy czekają.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2011 13:25 ~Warszawiak

  To samo co w Egipcie ale na mini skale :P
  U urzędników trwa walka o władzę , a obywatele są traktowani jak bydło .

 • mmarcino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2011 13:03 ~mmarcino

  Osoby które uważają że należy pomóc niech otworzą swój portfel i stwierdzą ile przeznaczą pieniędzy. Co, już zapał ostygł?! Znam rodziny w których stan życiowy jest trudniejszy niż tej rodziny i nie żebrzą o pomoc tylko biorą sie do roboty. Ale łatwiej mówić że miasto nie daje, bo do roboty trzeba rano wstać a pospać pewnie lubią długo! Jestem za daniem wędki a ryby. Ubóstwo w Warszawie nie jest chorobą chyba że chorobą nazwiemy lenistwo!!!!!!!
  Jak kogoś uraziłem to przepraszam ale za dużo naoglądałem sie tej patologi i braku chęci wyjścia z niej!!!!!

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2011 12:57 ~Rotshild

  Szkoda ludzi, ale... wykonanie nawiewników w oknach to chyba nie jest jakiś kosmiczny wydatek (ok. 50zł/szt) a poprawiłoby diamtralnie sytuację. Ludzie pozamykająszczelnie okna PCV a później się dziwią, że grzyb w domu. Oczywiście budynek jest stary, ściany nie izolowane, tworzą się mostki, ale wentylacja ma to do siebie, że musi mieć dopływ powietrza z zewnątrz. Wtedy wyciąga je w komin. Można też postawić osuszacz powietrza na parę dni. Wyciągnie całą wodę ze ścian. Trzeba im to podpowiedzieć, bo skąd kobieta ma o tym wiedzieć. Czy Administracja nie ma jakiegoś kierownika ds. technicznych?

 • rozliczamy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2011 12:13 ~rozliczamy

  Panie Kazanecki - występy przed kamerą WOT-u to trochę za mało. Przekonał Pan do siebie 353 osoby (w tym oczywiście głos Pana i Pańskiej żony). Czas się wykazać. Radzymińska to Pana bliskie sąsiedztwo. Czekamy na efekty!!!

 • Pytam się

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2011 09:23 ~Pytam się

  Warto przyjrzeć się kto dostanie mieszkania przy Jagiellońskiej. Może stworzyć jakąś komisję społeczną? Tej pani jak najbardziej się należy ma trudną sytuację , nie jest bogata ale nie idzie na łatwiznę {tworzy rodzinę zastępczą}. Z drugiej strony wiem , że takie mieszkania dostają ludzie młodzi , zaradni o dobrej sytuacji mieszkaniowej często to są urzędnicy. Mieszkań komunalnych nie powinien też dostawać margines społeczny który i tak dostaje wszystko za darmo i jest rozpieszczony w przeciwieństwie do takich ludzi jak p. Anna. Przy tych nowych mieszkaniach komunalnych powstają ogromniaste garaże podziemne- ciekawe po co ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »