Informacje

05.09.2018 18:37 będzie lekiem na całe zło?

Radna Prońko poparła Wojciechowicza

SERWISY:


Radna z klubu Platformy Obywatelskiej Krystyna Prońko poparła w środę kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy. - Z tego poparcia cieszę się szczególnie, wspólnie, w następnej kadencji zrobimy więcej dla kultury niż udało się do tej pory - powiedział były wiceprezydent stolicy.

- Będę popierać kandydaturę Jacka Wojciechowicza, bo jest najlepszy i jedyny, na którego mogę oddać swój cenny głos. Głosuję na Jacka Wojciechowicza - zapowiedziała Krystyna Prońko. Pytana przez dziennikarzy, czy jest to "małe wotum nieufności" dla PO, która wystawiła na to stanowisko Rafała Trzaskowskiego, nie odpowiedziała wprost. Stwierdziła tylko, że jest niezależna, a członkostwo w klubie (ale nie partii) Platformy Obywatelskiej w Radzie Warszawy "nie zmusza jej do niczego".

Z estrady do rady

Wojciechowicz oświadczył, że z poparcia Prońko "cieszy się szczególnie", bo kultura jest mu "niezwykle bliska". - Na pewno wspólnie, razem, w tej następnej kadencji zrobimy więcej dla kultury, niż udało się do tej pory - stwierdził.

Jak podkreślił, jego priorytetem, jeśli wygra wybory, będzie kultura i edukacja. Zapewnił, że na te dziedziny przeznaczy "zdecydowanie większe środki". - Bez kultury i bez edukacji nie jesteśmy w stanie stworzyć nowoczesnej, otwartej i tolerancyjnej Warszawy - zaznaczył Wojciechowicz.

Według niego kultura i edukacja "nie zawsze były traktowane przez wszystkie rządy do tej pory poważnie, również przez samorządy". - Chociaż trzeba powiedzieć, że Warszawa dużo zrobiła, ja chcę zrobić jeszcze - zadeklarował kandydat na prezydenta stolicy.

Prońko zasiada w komisjach: cyfryzacji, infrastruktury i inwestycji, kultury i promocji miasta oraz ładu przestrzennego. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, jest wokalistką, kompozytorką oraz nauczycielką muzyki.

Wcześniej swoje poparcie dla Wojciechowicza ogłosili inni członkowie klubu PO w radzie miasta: Aleksandra Sheybal-Rostek, Izabela Chmielewska i Lech Jaworski. Były wiceprezydent miasta może też liczyć na wsparcie byłego wojewody Jacka Kozłowskiego, byłego burmistrza Targówka Grzegorza Zawistowskiego i wiceburmistrza Ursusa Wiesława Krzemienia.

Edukacja seksualna

Także w środę Jacek Wojciechowicz zaproponował wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół. Zadeklarował zakupienie 100 egzemplarzy podręczników do nauki tego przedmiotu. - Z punktu widzenia budżetu Warszawy nie jest to żaden wielki wydatek i wielka sprawa – stwierdził kandydat na prezydenta Warszawy.

Na konferencję prasową zaprosił także posłankę Joannę Scheuring-Wielgus (do niedawna Nowoczesna). - Nie jestem tutaj przypadkowo. Zawsze wspieram cenne inicjatywy- podkreśliła. - Kiedy pan Wojciechowicz zadzwonił do mnie z pomysłem wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół, to stwierdziłam, że to jest bardzo dobry pomysł, który trzeba implementować – powiedziała Scheuring-Wielgus.

Według posłanki edukacja seksualna w szkołach to poważne traktowanie dzieci i osób młodych, które wchodzą w dorosłe życie. - Wielokrotnie w Sejmie mówiłam o tym, jakie to jest ważne - dodała.

Kandydat na prezydenta wraz z posłanką zachęcali nauczycieli do zakupu podręcznika do edukacji seksualnej autorstwa Anji Rubik. - Ma bardzo przystępną cenę - zachwalała Scheuring-Wielgus.

Jacek Wojciechowicz zadeklarował zakup stu takich książek dla szkół przez jego sztab wyborczy. Zaapelował dyrektorów placówek do zgłaszania się po nie. - Z przyjemnością przekażemy je do szkolnych bibliotek. Uważamy, że są to bardzo dobre podręczniki dla uczniów, ale i rodziców, bo znajduje się tam też szereg wskazań, jak rozmawiać z własnym dzieckiem o tych, wydawało by się, trudnych sprawach – podsumował.

Wojciechowicz przez dekadę był wiceprezydentem Warszawy w ekipie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zwolniono go wraz z innym jej zastępcą - Jarosławem Jóźwiakiem w 2016 roku. Oficjalnie Wojciechowicz stracił pracę za słabe wykonanie inwestycji, nieoficjalnie - pod presją Grzegorza Schetyny, który uznał, że afera reprywatyzacyjna wymaga "ścięcia kilku głów". Kilka miesięcy temu odszedł z Platformy Obywatelskiej. Ubiega się o prezydenturę jako kandydat niezależny.


mn/PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 10:55 ~Max

  Ten Pan już działał w Ratuszu

 • Zdzichu z Pragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2018 23:38 ~Zdzichu z Pragi

  Do momentu wypowiedzi Prońko - spoko.

  A potem zjawia się Joanna "Dość Dyktatury Kobiet" Scheuring-Wielgus i czar pryska...

  Ło kurde, se dobrał partnerkę...

 • gaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2018 23:32 ~gaga

  kolejna odklejona od rzeczywistości NIEWARSZAWIANKA, która dorabia sobie, bo ze śpiewu coś nie idzie. Umie pani śpiewać, prosze pracowac w swoim zawodzie, a nie wtrącać sie do spraw warszawiaków. Pani nie jest stąd.

 • na dnooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2018 21:25 ~na dnooo

  Piosenkarka od jednej piosenki...i tyle.

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2018 20:56 ~Jacek

  Rozdrobnieni jako opozycja przegracie. Jak się jeszcze okaże że w drugiej turze nie dacie poparcia Trzaskowskiemu (bo powiecie że nie popieracie żadnego z kandydatów) to się obudzimy w Warszawie z Jakim u sterów.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2018 20:29 ~warszawiak

  Zobaczcie sami !
  Zobaczcie jak wielka musi być afera reprywatyzacyjna skoro PO wystawia aż trzech kandydatów na prezydenta !!
  Oni mają za zadanie rozłożyć głosy a po wygranej dalej tuszować matactwa.
  Nie ze mną takie numery !

 • APTEKARZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2018 19:06 ~APTEKARZ

  Wojciechowicz nie jest lekiem na całe zło PO.

 • warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2018 18:55 ~warszawski

  Nie popierając Trzaskowskiego popieracie PiS.
  To każdego sprawa ale każde nazwisko będzie zapamiętane...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »