Informacje

26.07.2018 19:12 "Liczne rozbieżności"

Radna odchodzi z SLD. Nie po drodze jej z partią i Celińskim

SERWISY:


Katarzyna Olszewska, wiceprzewodnicząca rady na Pradze Południe, a także była pełnomocniczka wyborcza komitetu Magdaleny Ogórek odchodzi z SLD. Powodem rozstania jest postawa partii i jej kandydata
na prezydenta Warszawy Andrzeja Celińskiego.

Olszewska, która w Sojuszu działała od 18 lat, chce jednak pozostać w polityce. Nie ukrywa, że najbliżej jej do kolegów z Platformy Obywatelskiej, z którymi od lat współpracuje na Pradze Południe.

O odejściu z SLD stołeczna radna poinformowała w czwartek na portalach społecznościowych. "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Po wielu latach wzlotów i upadków, niekończącej się historii, zapoczątkowanej w roku 2000, zdecydowałam o zakończeniu członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. (...) Ostatnie kilkanaście miesięcy pokazało, że pomiędzy moim, a ich sposobem myślenia oraz wizją prowadzenia polityki, występują coraz liczniejsze rozbieżności. Nie dało się już tego pogodzić" - napisała Olszewska na Facebooku.

"Kandydat się kompromituje"

W rozmowie z Polską Agencją Prasową dodała, że Sojusz nie ma wizji stołecznego samorządu, nie wykazywał też do tej pory żadnych działań zmierzających do stworzenia list do Rady Warszawy i rad dzielnic. - Do tego, wyłonił kandydata na prezydenta Warszawy, który kompromituje się tak, że nie wiadomo jak zareagować na jego wypowiedzi - powiedziała Olszewska.

Radna chce na razie pozostać osobą bezpartyjną. - A co dalej? Na razie nie ma jeszcze ogłoszonych wyborów, więc rozmowy o przyszłości dopiero przede mną. Znam wiele środowisk lokalnych, które działają na Pradze Południe, chociaż najbliżej jest mi do środowiska, z którym współpracuję od wielu lat, czyli do koalicjanta, Platformy Obywatelskiej - podkreśliła radna.

"W pokojowej atmosferze"

Andrzej Celiński ostatnio w wulgarny sposób zwrócił się na Facebooku do lidera stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i kandydata na prezydenta stolicy Jana Śpiewaka. Jego wpis był reakcją na wcześniejszy post Śpiewaka w sieci, w którym sugerował on, że Celiński ma związki z gen. Marianem Robełkiem, zamieszanym - według szefa WMW - w tzw. aferę reprywatyzacyjną. "Janie Śpiewaku z ciebie po prostu ch... Do sądu proszę. Nie o słowo. O treść Twojego wpisu" - to fragment postu, który Celiński zamieścił na Facebooku. Lider WMW uznał, że kandydat SLD przekroczył granice dobrego smaku. "Kampania Celińskiego skończyła się zanim zaczęła" - ocenił Śpiewak.

Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska powiedziała w czwartek, że odejście Olszewskiej to niewątpliwa strata dla partii, aczkolwiek - jak zastrzegła - rozstanie nastąpiło "w pokojowej atmosferze". - Życzę pani Katarzynie wszystkiego dobrego, powodzenia w tym, co będzie dalej robiła w swym życiu - dodała Żukowska. Nie zgodziła się z zarzutem o brak przygotowań Sojuszu do wyborów. - Listy są prawie zamknięte. Ja sama będę kandydowała, więc mam wiedzę w tej sprawie - podkreśliła rzeczniczka SLD.

Jeśli chodzi o Celińskiego, to - jak przekazała - w czwartek jego wpisami w sieci zajmie się zarząd warszawskiego Sojuszu.

Pełnomocniczka Magdaleny Ogórek

Urodzona w 1980 roku Katarzyna Olszewska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2010 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej rady dzielnicy Praga Południe; w obecnej kadencji samorządowej była tam jedyną radną SLD. W Sojuszu kierowała Biurem Prawnym; od 2007 roku była też pełnomocniczką wyborczą we wszystkich kolejnych wyborach (w 2015 r. komitetu wyborczego kandydatki SLD na prezydenta RP Magdaleny Ogórek, a następnie komitetu koalicji Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

Czytaj też o obietnicach Patryka Jakiego dotyczących budowy metra:

PAP/kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2018 09:41 ~karol

  I znowu ta pani stawia na przegranych. Widać autodestrukcje ma we krwi.

 • CZPC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2018 07:45 ~CZPC

  To się porobiło że taka radna zachowuje się jak bardzo ważny komisarz i musi wykrzyczeć co postanowiła. Kogoś to !!!

 • beta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2018 06:06 ~beta

  wstydziła by sie że miała cokolwiek wsólnego z ogórek kompromitacja nie ma kogo załowac niech odchodzi i nie wraca

 • issa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2018 02:39 ~issa

  magdaleny ogórek???
  no...to nie ma czego żałować, mala strata. A moze nawet przeciwnie, cieszyc sie nalezy, że poszła precz.
  Ktos,kto agitował na rzecz barbi,nie jest godzien żadnego zaufania.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2018 19:58 kubat

  Widać załapała coś od Ogórek. Choć chyba nie było większego niewypału jak ta ostatnia.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »