Informacje

23.11.2010 20:48 Wybory 2010

Rada Warszawy ze Szmajdzińską, Legierskim i Tysiąc

SERWISY:

Alicja Tysiąca, Małgorzata Szmajdzińska i Krystian Legierski. To tylko niektóre nowe osoby,  które zasiądą w Radzie Warszawy – podaje PAP.

Z list Platformy Obywatelskiej do rady miasta dostali się m.in. dotychczasowa jej przewodnicząca Ewa Malinowska-Grupińska oraz jej zastępczyni Ligia Krajewska, aktorka Anna Nehrebecka, znana m.in. z seriali "Złotopolscy" i "Plebania"; były przewodniczący klubu PO w radzie Jarosław Szostakowski i dotychczasowy burmistrz dzielnicy Bielany Zbigniew Dubiel.

 

Melak i Serzycki

Z ramienia PiS radnymi zostali m.in. wiceprzewodnicząca rady poprzedniej kadencji Olga Johann, b. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Michał Serzycki, przewodniczący Komitetu Katyńskiego Andrzej Melak - brat Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej, przewodniczący komisji ochrony środowiska Adam Kwiatkowski oraz jedni z najbardziej aktywnych radnych tej partii w poprzedniej kadencji - Maciej Maciejowski.

 

Legierski i Szmajdzińska

Z list SLD radnymi zostali m.in.: obecny wiceburmistrz dzielnicy Śródmieście Marcin Rzońca, działacz na rzecz środowisk LGBT Krystian Legierski (Zieloni 2004); Alicja Tysiąc, której nazwisko stało się znane po tym, jak wygrała w Strasburgu proces przeciwko Polsce, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska - wdowa po wicemarszałku Jerzym Szmajdzińskim, który w kwietniu zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, a także - po raz kolejny - motorowodniak Waldemar Marszałek. Kolejną kadencję radnym będzie też Andrzej Golimont.

Po rządzi sama

Platforma Obywatelska wygrała wybory do Rady Warszawy. Zdobyła 44,88 proc. głosów i obejmie 33 z 60 mandatów - poinformowała we wtorek Miejska Komisja Wyborcza. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zdobyli 17 mandatów, a z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej do rady wejdzie 10 radnych.

Taki rozkład mandatów oznacza, że PO będzie rządzić stolicą samodzielnie Na listy Platformy Obywatelskiej głosowało w sumie 278 tys. warszawiaków, co stanowi 44,88 proc. wszystkich oddanych głosów. Ponad 151,5 tys. osób zagłosowało na kandydatów PiS (24,47 proc. głosów), a ponad 98,5 tys. - na kandydatów zgłoszonych przez SLD (15,92 proc.).

Frekwencja w wyborach do Rady Warszawy wyniosła 46,11 proc.

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2014 10:23 ~Mariusz

  https://www.facebook.com/pages/Krystian-Legierski-Radny-Warszawy/727160533983320?fref=ts

 • mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2013 00:00 ~mariusz

  UWAGA!!! DO RADNEGO MOKOTOWA KRYSTIANA LEGIERSKIEGO Z PARTII ZIELONYCH..W KRYSTIAN LEGIERKI ODDAJ MOJE PIENIĄDZE ZAINWESTOWANE PRZEZE MNIE KLUB M25 NA MIŃSKIEJ W WARSZAWIE. WZIĄŁEM POŻYCZKĘ BANKOWĄ POD ZASTAW MOICH MIESZKAŃ,INWESTUJĄC JE W KLUB M25,TAKŻE I SWOJĄ CIĘŻKĄ PRACĘ FIZYCZNĄ. PO ZAINWESTOWANIU JUŻ WRZYSTKICH MOICH PIENIĘDZY ,LEGIERSKI MÓJ PRAWNY WSPÓLNIK ZA POMOCĄ SWOICH GORYLI I KRUCZKÓW PRAWNYCH,USUNĄ MNIE SIŁĄ ZE SPÓŁKI,BEZ GROSZA ZWROTU MOICH WKŁADÓW FINANSOWYCH.OBECNIE JESTEM CZŁOWIEKIEM BEZDOMNYM ,ZRUJNOWANYM PSYCHICZNIE I BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA I Z DŁUGAMI . OBDUKCJE LEKARZA SĄDOWEGO ZAGINEŁY W SĄDZIE. CZY BĘDĄC BYŁYM WYCHOWANKIEM DOMU DZIECKA,MAM JAKĄKOLWIEK SZANSĘ W WALCE Z PRAWNIKIEM KRYSTIANEM LEGIERSKIM,KTÓRY MA ZNAJOMOŚCI WE WSZELKICH INSTYTUCJACH PRAWA?! CZY TAKA OSOBA JAK LEGIERSKI POWINNA SPRAWIAĆ FUNKCJE SPOŁECZNE? CZY LUDZIE KTÓRYM JEST CIĘŻKO UDOWODNIĆ ICH ZŁO,DALEJ BĘDĄ KORZYSTAĆ Z OWOCÓW NIEPRAWOŚCI KTÓRE POPEŁNILI?WESZŁA NOWA USTAWA O NĘKANIU. CZY TO JEST NĘKANIE,CZY MOJE WOŁANIE O POMOC? DLA KAŻDEGO TO COŚ INNEGO ZNACZY. WSZYSTKO ZALEŻY OD TEGO JAKĄ MASZ POZYCJĘ SPOŁECZNĄ. KRYSTIAN LEGIERSKI ILE BĘDZIE JESZCZE OFIAR?! Podp. Mariusz Cechowski

 • Mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2010 21:00 ~Mariusz

  OSZUST KRYSTIAN LEGIERSKI NOWY RADNY WARSZAWY http://www.mojarodzina.org/index.php?option=com_content&view=article&id=371Przedsi%C4%99biorczo%C5%9B%C4%87 .

 • Jacek G

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 08:43 ~Jacek G

  Życzę pani Małgorzacie Szmajdzińskiej i panu Krystianowi Legierskiego wszystkiego najlepszego w sprawowaniu nowej funkcji.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »