Informacje

22.11.2010 13:00 PO przed PiS i SLD

Rada miasta dla Platformy Obywatelskiej

SERWISY:

Platforma Obywatelska zdecydowanie prowadzi w walce o miejsca w Radzie Warszawy. Po podliczeniu głosów z ponad 52 proc. lokali wyborczych, PO ma ponad 44 proc. głosów.

44,07 proc. głosów - takim poparciem cieszą się stołeczni samorządowcy z Platformy w radzie miasta. Drugie miejsce przypada politykom Prawa i Sprawiedliwości - 25,53 proc., a trzecie SLD - 16,01 proc.

 

Próg: 5 procent

Na czwarty miejscu uplasowała się Warszawska Wspólnota Samorządowa. 3,8 proc poparcia to jednak za mało, żeby jej przedstawiciele mogli zasiąść w przyszłej rady miasta, bo WWS nie przekroczyła 5 proc. progu wyborczego.

Koalicja PO-SLD?

Przez ostatnie cztery lata Platforma rządziła Warszawą wspólnie z SLD. Czy teraz będzie mogła rządzić sama? Żeby, to określić ze stuprocentową pewnością musimy poczekać na ostateczne wyniki i konkretne dane z każdego z okręgów wyborczych.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 16:26 ~real

  Nie wiem czy Pani Hanna jest ideałem. Na pewno nie. Ale proszę wymienić 3-4 inicjatywy jakimi mógł pochwalić się Pan Kaczyński. Przypominam sobie dwie - Muzeum Powstania (wiadomo) i więcej mundurowych na ulicach. Drogi - prawie nic nie było robione. Powód - jako praktyk powiem. Urzędnicy BALI się wydać decyzję z obawy o posądzenie korupcyjne. Nie dziś nie jest dobrze, ale to co złe to wina ustrojowa - PO z reformami po prostu czeka do reelekcji za rok. Jeśli nic nie zrobią - zniechęcą do siebie wyborców takich jak ja, czekających na zmiany. Dla malkontentów odpowiadam - byłem wyborcą PIS, ale niestety, nic po za chybieniem historii i postawieniem gmachu IPN się nie wydarzyło. Czy dziś po zmianach jest szum wokół IPN? Czy jest szum wokół TVP? Czy są lane asfalty? Odpowiedzcie sobie sami. Jak pojawiają się drogi - to płacz, że na kredyt. Przecież zaciągane jest 30% tego co daje UE, a dziś nie mamy hufców pracy. Mamy kryzys na świecie, susze, powódź, tragiczne wypadki - to wszystko nie oszczędzało PO, a jednak nie wstydzę się za Premiera. Czekam jeszcze na wprowadzenie oświadczeń, zamiast zaświadczeń; na policję na ulicach - nie w krzakach; na reformę "skomputeryzowanego przez wiadomą firmę" ZUS; na reformę lewego KRUS-u; na zmniejszenie podatku VAT.

  I na końcu - czekam na rzetelne dziennikarstwo, które nie pasjonuje się bliźniakami, gdy w Afryce jest dużo więcej ciekawszych tematów.

  Czekam też, że w końcu do władzy zechcą pójść ludzie z godnością lub elokwencją - tacy jak np. Pan yackoo z tego Forum.

 • yhy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 16:25 ~yhy

  Wspaniale!!!
  Niech żyje, niech żyje, niech żyje!!

  Ech..

  "..Co wspólnego ma Platforma Obywatelska z funkcjonowaniem Straży Miejskiej w Warszawie?
  Czy po wyborach samorządowych, mieszkańcy Warszawy z uśmiechem na ustach będą płacić mandaty za wszystkie wykroczenia?
  Czy będą z uśmiechem na ustach szukać swoich aut na parkingach strzeżonych, które sholowane były spod ich domów?
  Wygląda na to, że tak.
  Dali sobie nałożyć jarzmo na szyję 4 lata temu i wygląda na to, że z uśmiechem na ustach będą je nosić następne 4 lata.
  Strażnikom Miejskim nie pozostaje więc nic innego jak zaopatrzyć się w tysiące bloczków mandatowych, blokad i z okrzykiem na ustach:
  "Niech żyje nam najmiłościwsza i najjaśniej nam panująca Hanna"
  ruszać w miasto, na łowy.."

  http://w781.wrzuta.pl/film/0z8rD9q4HMt/straz_miejska_warszawa_i_platforma_obywatelska.

  "Straż Miejska Warszawa i Platforma Obywatelska"

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 16:05 ~Nieciej

  @Optymista_Warszawski - wyborcy mieli prawo wybrać i wybrali to, co lepsze, a narzekania zwolenników innych partii i organizacji już się na nic nie zdadzą, więc daj sobie spokój z takimi tekstami, których i tak prawie nikt w całości nie czyta, bo propagandą wieje od tego już po pierwszych pięciu słowach...

 • yackoo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 15:57 yackoo

  Wyniki wyborów są, jakie są, i należy się z nimi pogodzić. Takie są zasady demokracji.
  Trudno także przewidywać, jakie będą konsekwencje dominacji PO - zwłaszcza biorąc pod uwagę miernotę dokonań poprzedników. Oczywiście, ideałem byłby niezależny prezydent, któremu zależałoby na rozwoju miasta, jak i niezależni radni, nie ulegający presji partii do których należą. Tyle że to w polskich realiach czysta fantazja.
  Po pierwsze, jakiekolwiek działania tworzące społeczeństwo obywatelskie były przez lata tępione, a wszelkie inicjatywy utrącane (pomijając czas komunizmu - najbardziej chyba w okresie rządów PiS). Polacy z jednej strony brzydzą się politykami, ale z drugiej nie chcą dopuścić do władzy kogokolwiek, kto swoje umiejętności mógłby potwierdzić choćby powodzeniem w sferze prywatnego biznesu. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż po krótkim czasie okazuje się, że tym "niezależnym" najbardziej zależy na własnym interesie - a nie społeczności, która ich wybrała.
  Po prostu - najpierw musimy się nauczyć działać dla własnego dobra lokalnie - za darmo. Potem tworzyć większe grupy lokalnych społeczników. I z nich wybierać ludzi, którym oddamy władzę. Opierając się na ich konkretnych dokonaniach i kontrolując ich pracę.

 • www

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 15:29 ~www

  A myślisz, że za pis albo sld byłoby inaczej? To jest polityka, brud i smród zostają. Zmieniają się tylko barwy i wielkie hasła.

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 15:18 Optymista_…

  Wygrana PO, oznacza utratę marzeń o rozwoju Warszawy w oparciu o wartości rozumu, autonomii, wyobraźni i kardynalnej przyzwoitości. Facylitacja w szeregach partii ku dalszemu dojeniu obywateli odżyje z jeszcze większym wigorem akcelerowana wysokim poparciem w wyborach. Zabytki dalej obracane będą w ruinę, remonty więcej zniszczą, aniżeli naprawią, nasze podatki przepadną w odmętach biurokracji, a urzędasy jak te świnie przy korycie dorwą się do unijnych funduszy, jakby jeszcze im było mało. Medialna substytucja spraw trudnych wyolbrzymionymi banałami i rozdmuchanymi drobiazgami stanie się jeszcze bardziej ostentacyjna, a wyborcy jeszcze bardziej skonfundowani w tej miejskiej utopii kreowanej na siłę i wbrew prawdzie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »