Informacje

22.11.2017 16:24 znana piosenkarka zatrzymana

Rabczewskiej grozi 5 lat więzienia. Wyszła za kaucją, ma zakaz opuszczania kraju

SERWISY:

Znana piosenkarka Dorota Rabczewska usłyszała zarzuty. Grozi jej  pięć lat więzienia. Ma dozór policyjny i zakaz wyjazdu z kraju. Kobieta nie przyznaje się do winy.

Piosenkarka (zgodziła się na podawanie w mediach pełnego nazwiska i pokazywanie wizerunku) została zatrzymana w środę rano w swoim mieszkaniu. Chodzi o śledztwo dotyczące między innymi stosowania gróźb w stosunku do jej byłego partnera Emila H.

- Prokurator przedstawił Dorocie R. zarzuty nakłaniania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców, również objętych zarzutami, do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk -red.) oraz wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na Emila H. jako świadka i oskarżyciela w postępowaniach, w których stroną jest Dorota R. (art. 245 kk- red.) - poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej.
Zarzuty dotyczą między innymi: "zmuszania do cofnięcia wniosków o ściganie Doroty R. w postępowaniach karnych, cofnięcia prywatnego aktu oskarżenia, cofnięcia wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko, zaniechania kontynuowania wszelkich innych postępowań, w których stroną  jest Dorota R., a także zaniechanie publicznych i prywatnych negatywnych wypowiedzi na ten temat"- czytamy w komunikacie prokuratury.
Jak zaznaczył prokurator, z ustaleń śledztwa wynika, iż Emil S. zobowiązał się zapłacić bezpośrednim wykonawcom za popełnianie przestępstwa 300 tysięcy złotych, przy czym do przekazania kwoty 230 tysięcy złotych doszło.

Nie przyznała się do winy

Piosenkarka nie przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia, które zweryfikują śledczy. - O szczegółach wyjaśnień z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na tym etapie prokuratura nie informuje - mówi Łapczyński.

Z kolei prokurator zdecydował o środku zapobiegawczym wobec Rabczewskiej. - W postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z osobami, które w tej sprawie posiadają status podejrzanych oraz z pokrzywdzonym, zakaz opuszczenia kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 100 tysięcy złotych - informuje rzecznik.

Piosenkarce grozi pięć lat więzienia.

Status podejrzanych w sprawie ma dziewięć osób. Osobom tym przedstawiono zarzuty zmuszania do określonego zachowania (art. 191 § 1 kk), nakłaniania do popełniania takich przestępstw (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk), a także bezprawnego wpływu na świadka (art. 245 kk).

"Iście filmowy scenariusz"

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński informował, że chodzi o sprawę przeciwko między innymi Emilowi S. i Jackowi M. "podejrzanych o nakłaniania innych, ustalonych w sprawie osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania poprzez groźby".

Media pisały o "współpracy" obecnego chłopaka piosenkarki Emila S. z - jak informowała - "gangsterami, którzy mieli nakłaniać jej byłego partnera, Emila H. do wpłaty miliona złotych zadośćuczynienia na jej rzecz".

Adwokat H. Jerzy Jurek, wcześniej w środę mówił, że "podejrzani w tej sprawie realizowali iście filmowy scenariusz". "Pan Emil przez wiele miesięcy pozostawał w poczuciu zagrożenia i dobrą wiadomością dzisiejszego dnia jest to, że to poczucie zagrożenia ustępuje. Mogę powiedzieć tylko tyle, że na łamach prasy krajowej w zeszłym roku były wobec niego formułowane takie żądania" - mówił pytany o to, czy były jakiekolwiek próby wyłudzenia pieniędzy od jego klienta.

Zaznaczył, że jego klient jest "najbardziej zadowolony z tego, że będzie mógł wrócić do swojego dawnego trybu życia".

- Przestaje w dniu dzisiejszym żyć z poczuciem zagrożenia. Moim zdaniem sprawa jest poważna i tak powinna być od początku traktowana. Od prokuratury oczekujemy solidnej pracy i wygląda na to, że taka praca jest wykonywana i chcę tylko powiedzieć, że jeżeli chodzi o działania policji i reakcję w chwili, kiedy się pierwsze zagrożenia pojawiły, to jesteśmy pełni uznania - powiedział.

Zatrzymana o szóstej

Komisarz Robert Szumiata z komendy rejonowej policji w Warszawie poinformował, że piosenkarka została zatrzymana w swoim miejscu zamieszkania i została przewieziona do prokuratury około godziny 11.

Sprawie przyglądał się reporter TVN24 Sebastian Napieraj. Jak ustalił, policjanci zatrzymali Dorotę Rabczewską o poranku. - Zapukali do jej drzwi około godziny szóstej. To odprysk sprawy, która już pewien czas temu wstrząsnęła polskim show-biznesem. Mowa tutaj o groźbach bezprawnych wobec byłego partnera. Wcześniej obecny partner biznesowy Emil S. był w tej sprawie zatrzymany, usłyszał zarzuty - relacjonował Sebastian Napieraj.

kz/md/PAP/mś//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ggggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2017 09:56 ~ggggg

  no to ładnie. I tak do więzienia nie pójdzie...

 • giuguigui

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 08:47 ~giuguigui

  Nie wiem czy większość osób zdaje sobie tutaj sprawę ale te zarzuty które dostała Pani Doda to nie są jakieś celebryckie przepychanki a gruby kryminał. To nie jest to co zwykle czytamy w brukowcach, że ktoś kogoś obraził, a dwie zużyte celebrytki powyrywały sobie włosy. To jest ciężki kryminał i raczej nie skończy się na ugodzie czy zawiasach.

 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 08:45 ~ktoś

  Ta pani się nie zmieniła ani krzty nawet groźba kary.Aby wyjść dobrze w kadrze kamery.Może ktoś jej da nauczkę i utrze nosa.Pyskata, arogancka pani.

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 06:49 ~olo

  Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

 • Ciechanów czeka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 00:57 ~Ciechanów czeka

  halo~halo

  kto to w ogóle jest ?

  torba

 • halo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 21:53 ~halo

  kto to w ogóle jest ?

 • terefere

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 21:02 ~terefere

  Taka stara już się zrobiła. To i walczy o każdy grosik.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 20:45 ~Marian

  Uwolnić wszystkich i modlić sie a nie zamykać wielkich ludzi

 • sprawiedliwość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 18:34 ~sprawiedliwość

  To coś powinno dostać 10 lat, ale nie wczasów w Polskim zakładzie karnym, tylko w Chińskim obozie pracy - jak przeżyje, to ma wyjść strzęp człowieka, schorowana, połamana, bez pieniędzy (skonfiskować jej majątek i jej rodzicom - celebrytom) - to ma być KARA, a nie wczasy all inclusive!

  Wstrętna, prymitywna, ohydna, bezwzględna baba! Żeby ją kumpele spod celi nauczyły życia! Tfu!

 • Mrok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 18:02 ~Mrok

  Karol~Karol

  A co się działo między godziną 6-11???

  Malowała się

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »