Informacje

19.09.2011 17:55 Uciążliwy remont

Pustki na budowie Dźwigowej. "Musimy działać ostrożnie"

SERWISY:


Poniedziałek godz. 12.00. Na zamkniętej od lipca ul. Dźwigowej hula wiatr. – To skandal. W takim tempie nigdy tego nie skończą - denerwują się internauci. Drogowcy jednak uspokajają. – Nie możemy działać szybciej, bo istnieje ryzyko naruszenia konstrukcji wiaduktów – tłumaczy szef Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

- Podjechałem dzisiaj w południe na remontowaną ul. Dźwigową. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Na remontowanym odcinku nie było żadnego robotnika. Przecież to graniczy z cudem, żeby ulica została w ogóle otwarta w tym roku – denerwuje się Adrian, który przysłał na warszawa@tvn.pl zdjęcia z pustego placu budowy.

Problem nie w ilości

- Mógłbym postawić tu 50 robotników, ale to pracy nie przyśpieszy. W tej chwili musimy obniżać lustro wód gruntowych i trzeba to robić bardzo powoli, żeby nie przechylić konstrukcji wiaduktów – odpowiada na zarzuty internautów Wiktor Wojewódzki, szef ZRiKD.

Jak dodaje, obecnie na Dźwigowej pracuje pięć pomp. - Czekamy na prawomocne pozwolenie na wycinkę drzew. To pozwoli nam wbić nowe grodzice i uruchomić kolejne pompy - tłumaczy Wojewódzki. - Jednak dopiero po odpompowaniu odpowiedniej ilości wody będziemy mogli rozpocząć budowę odwodnienia i drenaży - dodaje.

Będą wtryskiwać beton

Prawdopodobnie zmieni się też technologia remontu. Wód gruntowych jest tak dużo, że drogowcy zamierzają wykorzystać technologię jet grouting. – Decyzja jeszcze nie zapadła, ale skłaniamy się w tym kierunku. Jet Grouting polega na wtryskiwaniu betonu w grunt i tworzeniu swego rodzaju koryta oddzielającego drogę od wód gruntowych – tłumaczy Wojewódzki. Jednak pytany o terminy zakończenia prac nabiera wody w usta. – Tam jest naprawdę dużo wody, a my, ze względu na starą konstrukcję wiaduktów kolejowych, musimy działać bardzo ostrożnie – mówi.

Remont rozpoczął się pod koniec lipca. Główny objazd wytyczono: Al. Jerozolimskimi, al. Prymasa Tysiąclecia i Wolską. Można też próbować jeździć przez dziurawą ul. Gniewkowską do ul. Ordona.

mjc/par

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kierofca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 09:53 ~kierofca

  Kto wydaje pozwolenia? Marsjanie? Dlaczego to tyle trwa? Dlaczego przy poprzednim remoncie wyrzucono pieniądze? Dlaczego władze Warszawy nic nie robią? Jeśli nie potrafią to dlaczego jeszcze nie ma dymisji?

 • Bemowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2011 22:10 ~Bemowianka

  Może jakaś informacja dla stojących codziennie w korkach na Trasie AK mieszkańcach Bemowa, Woli i Bielan, którzy dojeżdżają na Mokotów - KIEDY MACIE ZAMIAR OTWORZYĆ DŹWIGOWĄ ??? KTO PLANUJE TE INWSTYCJE tak, że czekacie teraz na kolejne pozwolenie ???

 • włochy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 16:53 ~włochy

  POTWIERDZAM. Nie ma żadnych pomp :(

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 14:33 ~ja

  Potwierdzam tam nie działają żadne pompy

 • Ław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 12:43 ~Ław

  Tam nie ma żadnych POMP

 • mzb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 12:22 ~mzb

  Gdyby zasfaltować Gniewkowską byłoby całkiem znośnie

 • PL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 11:20 ~PL

  ZRiKD i wszystko jasne. Oni potrafią ścieżkę rowerową budować ponad rok np. tą na Sobieskiego zaczeli remontować w ubiegłym roku i do dziś nie położyli asfaltu w niektórych miejscach! plac Szembeka też dłubią i skończyć nie mogą. Inne zlecenia też mieli opóźnione.

 • annhor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 10:33 ~annhor

  radek - jak widać specjalistów brak!

 • lenok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 10:23 ~lenok

  o! wyższa szkoła menadżerska wypuściła licencjatów z zarządzania :) sami specjaliści od organizacji widać. Może warto zapewnić wam praktyki w urzędzie miasta? Lepiej nie będzie, ale jadu przybędzie :P

 • mały Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 10:00 ~mały Warszawiak

  Jestem za zbudowaniem wiaduktu nad torami z 4 pasami ruchu - po 2 w każdym kierunku, ścieżką dla rowerów i windami dla niepełnosprawnych. Ten wiadukt powinni zbudować w rok. Obecny tunel zasypać (i tak nie zdążą go uruchomić do wiosny, Mistrzostw, czasu zbudowania wiaduktu..itd) a pieniądze przeznaczone na jego nieustający remont przeznaczyć na ten wiadukt. Kto jest za tym niech głosuje.......

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »