26.09.2012 22:14 piast gliwice - legia warszawa 1:2

Puchar Polski:
Legia w ćwierćfinale

SERWISY:

Legia Warszawa awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczni Jana Urbana pokonali Piast Gliwice 2:1, dzięki golom zdobytym przez Kucharczyka i Salinasa.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dopiero 39. minucie gliwiczanie mieli doskonała okazję do objęcia prowadzenia, jednak uderzenie Jurado obronił Wojciech Skaba.

Trzy minuty później Legia przeprowadził akcję, która dała prowadzenie. Michał Żyro lewą stroną boiska podał do Michała Kucharczyka, a ten bez wahania oddał celny strzał na bramkę gospodarzy.

W 59. minucie dobra okazję do zdobycia gola miał Artur Jędrzejczyk, jednak Szmatułą był lepszy i obronił strzał.

Na kolejną akcję nie trzeba było długo czekać. Minutę później Dominik Furman podał do Żyry a ten zagrał wzdłuż linii bramkowej do Jorge Salinasa. Ten bez problemu pokonał bramkarza Piast i podwyższył wynik na 2:0.

W 73. minucie Janusz Gol sfaulował zawodnika Piasta na naszej połowie. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w naszym polu karnym Wojciecha Skabę pokonał Cuerda.

Piast - Legia 1:2 (0:1), gole: Cuerda 73' - Kucharczyk 42', Salinas 60'

Żółte kartki: Cuerda - Suler, czerwona kartka: Krzycki 89'

Piast: Jakub Szmatuła - Tomasz Bzdęga, Łukasz Krzycki, Fernando Cuerda (87' Wojciech Kędziora), Elmehdi Sidqy - Alvaro Jurado (53' Mariusz Zganiacz), Artis Lazdins, Tomasz Podgórski (70' Matej Izvolt), Pavol Cicman - Ruben Fernandez, Adrian Sikora

Legia: Wojciech Skaba - Artur Jędrzejczyk, Dickson Choto, Marko Suler, Jakub Rzeźniczak - Jorge Salinas (77' Jakub Kosecki), Janusz Gol, Dominik Furman, Miroslav Radović, Michał Żyro (90' Michał Kopczyński) - Michał Kucharczyk.