Informacje

25.08.2014 11:38 deklaracja marszałka struzika

PSL bez kandydata na prezydenta Warszawy. Poprze Gronkiewicz-Waltz

SERWISY:


Polskie Stronnictwo Ludowe poprze w wyborach prezydenckich w Warszawie dotychczasową prezydent stolicy i kandydatkę Platformy Obywatelskiej Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Poprzemy panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz w wyborach na prezydenta Warszawy 16 listopada. Jesteśmy przekonani, że jest to najlepsza kandydatka. Dotychczasowe kadencje wypełnione przez panią prezydent to czas trudny, ale pełen dobrych efektów, dobrych osiągnięć, dlatego też, jako PSL, będziemy tę kandydaturę wspierali - zadeklarował w poniedziałek w Sejmie Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

Europejski wzorzec

Jak dodał, PSL poprze też w uzupełniających w wyborach do Senatu w trzech powiatach - mińskim, węgrowskim i garwolińskim - burmistrza miejscowości Mrozy, samorządowca PO Dariusz Jaszczuka.

- Bierzemy dobre przykłady we współpracy PSL i PO na poziomie europejskim. Wywodzimy to z faktu, że obie formacje są członkami europejskiej Partii Ludowej, największej frakcji Parlamentu Europejskiego. Dzięki temu, że PO zdobyła 19 mandatów, a PSL 4, w istocie Partia Ludowa wygrała w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Chcemy to teraz przenieść na poziom samorządów -  tłumaczył Struzik.

Marszałek zapowiedział też współpracę na poziomie powiatów, gmin i miast. - Nawet jeśli będą przypadki konkurencji, będziemy się wspierali drugiej turze -  zadeklarował.

"To bardzo ważne wsparcie"

- Chciałam bardzo podziękować za to wsparcie, ono jest dla mnie bardzo ważne - podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz i dodała, że dla PSL-owców znajdzie się także miejsce na listach PO do rad miasta i dzielnic.

W wyborach do sejmiku wojewódzkiego PSL będzie miało własne listy, ale niewykluczona jest współpraca z PO także na tym szczeblu.

- Będziemy dążyć do stworzenia wspólnego dokumentu, by wyborcy byli przekonani, że po 16 listopada będziemy ze sobą dalej dobrze współpracować także na poziomie sejmiku wojewódzkiego - podkreślił Andrzej Halicki, szef mazowieckich struktur PO.

PSL słaby w Warszawie

Pozycja ludowców w stolicy w ostatnich latach nie była silna. Kandydujący w 2002 roku Janusz Piechociński zdobył zaledwie 2562 głosy (tj. 0,48 proc.). Kandydatka z 2010 roku, Danuta Bodzek, uzyskała niewiele więcej, bo 3329 głosów (0,52 proc.). W 2006 roku partia zrezygnowała z wystawienia swojego kandydata.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

bako

Zdjęcie na stronie głównej: Marcin Obara/PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lcn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2014 15:44 ~lcn

  Pan Marszałek Struzik i jego urzędnicy przyczynili się m.in. do upadku kultury na Mazowszu (np.WOK w Warszawie). PO ślepo broni PSLu, bo boi się utraty Władzy i zerwania koalicji. NIE GLOSUJCIE ANI NA PSL ANI NA PO.

 • Chupacabra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 12:28 ~Chupacabra

  Ręka rękę głaszcze

 • klara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 12:01 ~klara

  SZMATY . Poprą zydówe.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 10:17 ~asd

  pewnie ze struzik poprze... przeciez nie gryzie sie reki ktora cie karmi

 • ANTY PO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 09:53 ~ANTY PO

  ILE PO da w łapę psl owi i ta skorupowana Hannia???????????

 • Lolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 09:09 ~Lolek

  [cytat_1976074]
  [cytat_1975677]
  [cytat_1975623]

  desperados~desperados

  Nieudacznik Struzik oczywiście, że poprzez HGW by dalej trzymać sie stołka. Czy Ci niekompetentni ludzie naprawdę są nie do ruszenia ???

  Struzik ma brata - biskupa, a Hanna jest natchniona przez Ducha Świętego, co ich predestynuje do wysokich godności w państwie polskim.

  Bratem Struzika jest proboszcz w jednej z parafi na Woli a nie żaden biskup. Mieszanie kościoła z polityką nie bardzo ci wychodzi, więc daruj sobie takie komentarze i złap się lepiej za widły i otząsanie gnojówki w oborze.

 • Adaś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 08:49 ~Adaś

  Pan Struzik i jego partyjni koledzy zrobią wszystko żeby utrzymać się przy władzy ,pani Hania nie jest lepsza . Sprzeda dzielnice naszego miasta ludowcom żeby tylko utrzymać władze podpisała by pak z diabłem .Pan Struzik już dosyć naszkodził naszemu miastu to politycy PSL w Warszawie odpowiada za służbę zdrowia czyli większość szpitali i pogotowie ratunkowe ,przyjrzyjcie się kto tam rządzi i jak wyglądają te placówki , pracują tam wszyscy tylko nie Warszawiacy ,dobrze wie o tym nasza pani prezydent HGW i o tym że nie płacą w stolicy podatków .A ani Hania za nasze pieniądze ogranicza nam jazdę po naszym mieście zwężą , ulice z dwóch pasmowych na jedno ,kasuje miejsca parkingowe chociaż były płatne ,i zmusza nas do jazdy komunikacją myślę że mieszkańcy się obudzą przejrzą na oczy i zagłosują na kogoś innego .pozdrawiam

 • Anty po

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 08:34 ~Anty po

  ILE PO ZAPŁACIŁO????????????

 • qaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 23:37 ~qaz

  wspólna sprawa ... nie damy się oderwać od koryta po nas to już nic nie zostanie hrhr miał racje klonowicz czy jakoś tak hrhr

 • ANIA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 23:18 ~ANIA

  kTO hgw WYBIERA NASZYJNIKI-TRAGEDIA!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »