Informacje

26.08.2017 11:15 Akcja "Adoptuj Warszawiaka"

Psiaki ze schroniska plażują nad Wisłą. Szukają nowych właścicieli

SERWISY:


Kolejna odsłona akcji "Adoptuj Warszawiaka". W sobotę, między 11 a 15 psiaki ze schroniska Na Paluchu piknikują na nadwiślańskiej plaży. Władze miasta i przedstawiciele schroniska zapraszają nad Wisłę wszystkich, którzy chcą przygarnąć czworonoga pod swój dach.

Na warszawiaków czeka ponad 100 psów z wolontariuszami. - Będziemy plażować wspólnie na praskiej plaży, niedaleko zoo - mówiła rano Agnieszka Ducin ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu, która była gościem "Wstajesz i Weekend" w TVN24. Towarzyszył jej Czaruś, czarny kundelek ze schroniska, który promuje przedsięwzięcie.

- Został wybrany dlatego, że nie był w stanie dostosować się do życia w schronisku. Po zabiegu kastracji został przeniesiony do swojego boksu. Zniósł to tak ciężko, że przestał jeść - opowiadała Ducin. Pracownicy schroniska mają nadzieję, że psiak szybko znajdzie nowy dom i będzie mógł opuścić miejsce, w którym czuje się źle.

Promocja bezdomnych zwierząt

- Cała akcja "Adoptuj Warszawiaka" polega przede wszystkim na promocji adopcji bezdomnych psów i kotów, które czekają na domy - powiedziała przedstawicielka schroniska. Jej celem jest też zwrócenie uwagi mieszkańców stolicy na problem bezdomności zwierząt.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że gwarantują "dobry czas do oderwania się od codziennych obowiązków i odpoczynku na plaży w towarzystwie warszawskich czworonogów". Będzie możliwość wspólnego piknikowania i grillowania.

Poszukiwani wolontariusze

- Dzięki takim akcjom jak "Adoptuj warszawiaka", a także intensywnym działaniom m.in. w mediach społecznościowych, w ciągu ostatnich dwóch lat liczba psów przebywających na Paluchu zmniejszyła się o blisko 550 - przekonują urzędnicy ze stołecznego ratusza, który nadzoruje schronisko.

Nad Wisłą mile widziani są jednak również ci, którzy chcieliby pomóc w codziennej pracy w schronisku jako wolontariusze. Podczas pikniku jest okazja spotkać się z ludźmi, którzy już od dawna pomagają w ten sposób i zobaczyć, na czym polega ich praca.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Tomek

    zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2017 17:27 ~Tomek

    Czaruś jest DEBEŚCIAK! Wiem to z własnego doświadczenia! :)

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »