Informacje

27.09.2011 12:55 Szczyt Partnerstwa Wschodniego

Przypominamy o Szczycie
W czwartek korki i utrudnienia

SERWISY:

 

Służby miejskie przygotowują się do Szczytu Partnerstwa Wschodniego. Drogowcy ustawili w kilkunastu miejscach znaki zakazu zatrzymywania a strażnicy miejscy ostrzegają, że nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie będą się do nich stosować.

- Znaki już zostały postawione. Są to znaki B36, czyli zakaz zatrzymywania się, oraz znak T24, który informuje, że samochód zostanie odholowany na koszt właściciela - informuje Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Zakaz dotyczy Wybrzeża Kościuszkowskiego, parkingu wzdłuż Centrum Naukowego "Kopernik", okolic Hotelu Hyatt, miejsc przy ulicy Belwederskiej i Spacerowej, okolic Hotelu Westin, al. Jana Pawła II i ulic przyległych do hotelu, placu Bankowego - wszystkie miejsca, Alei Ujazdowskich - wszystkie miejsca, skweru Jerzego Giedroycia,  alei  Szucha- strona wschodnia od ulicy Litewskiej do placu Na Rozdrożu oraz w rejonu Starego Miasta.

Specjalna infolinia

Policja uruchomi specjalną infolinię. Kierowcy i mieszkańcy uzyskają informację dzwoniąc pod numer: (22) 60 380 38. - Będzie można uzyskać informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu, np. o ulicach, które w danym momencie są wyłączone - powiedział Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. Infolinia będzie działać od czwartku od godziny 8 rano do zakończenia szczytu w piątek (także w nocy).

Znaki, znaki, znaki

- Kierowcy powinni w najbliższych dniach zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe - radzi Sobieraj.

Warto także dokładnie sprawdzić od kiedy do kiedy obowiązują zakazy. Patrząc na zdjęcia znaków, które właśnie się pojawiły, ostrzegamy, że może to zająć trochę czasu.

- Są takie miejsca, gdzie nie będzie można parkować przez dwa dni, ale są też takie, gdzie zakaz będzie obowiązywać 5 dni - wyjaśnia rzecznik ZDM.

Straż miejska będzie bezlitosna

Dla kierowców, którzy nie dostosują się do znaków straż miejska nie będzie pobłażliwa. - Mamy przygotowanych siedem holowników. Poza tym w czwartek i piątek na ulice wyjdą 42 patrole - ostrzegają strażnicy.

O tym, że strażnicy nie żartują, kierowcy mieli okazję przekonać się podczas wizyty Baracka Obamy, prezydenta USA. Strażnicy odholowali wówczas ponad 100 samochodów.

Właściciele aut, którzy nie zdążą zabrać ich na czas, muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. Bo koszt jego odzyskania to 388 zł plus 100 złotych za dobę.

 

TU NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ UTRUDNIEŃ

 

 

W czwartek i piątek w Warszawie obowiązywać będzie także zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych.

Materiałów niebezpiecznych nie będzie można przewozić na całej długości ulic: 17 stycznia, Agrykoli, Belwederskiej, Ujazdowskiej, Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście. Zakaz obejmuje również obszary:

- ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Karowej do ul. Bednarskiej, ul. Karowej od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Furmańskiej, ul. Furmańskiej na od ul. Karowej do ul. Bednarskiej, ul. Bednarskiej;

- Al. Ujazdowskich na odcinku ul. Bagatela do pl. Na Rozdrożu, ul. Bagatela i Al. Szucha;
- ul. Dobrej na odcinku od ul. Tamka do ul. Karowej, tunelu Wisłostrady, ul. Tamka na odcinku od ul. Dobrej do Tunelu Wisłostrady;

- ul. Miodowej, ul. Długiej, ul. Nowomiejskiej, ul. Mostowej, ul. Boleść, ul. Grodzkiej oraz ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. Boleść do ul. Grodzkiej;

- ul. Grzybowskiej na odcinku od ul. Wroniej do ul. Żelaznej, ul. Żelaznej na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Łuckiej, ul. Łuckiej na odcinku od ul. Żelaznej do ul. Wroniej;

- ul. Grzybowskiej od ul. Ciepłej do Al. Jana Pawła II, Al. Jana Pawła II od ul. Grzybowskiej do alejki łącznikowej pomiędzy Al. Jana Pawła II a ul. Ciepłą, alejki łącznikowej pomiędzy Al. Jana Pawła II a ul. Ciepłą, ul. Ciepłej;

- ul. Belwederskiej na odcinku od drogi wewnętrznej przy hotelu Hyatt łączącej ul. Belwederską z ul. Spacerową do ul. Spacerowej, ul. Spacerowej od ul. Belwederskiej do drogi wewnętrznej przy hotelu Hyatt, drogi wewnętrznej przy hotelu Hyatt;

- ul. Żwirki i Wigury na odcinku od ul. 17 stycznia do Lotniska im. Fryderyka Chopina.

- Na terenie objętym obostrzeniami nie wolno transportować m.in. materiałów: zapalnych i samozapalnych, trujących, promieniotwórczych, żrących i innych, określonych w ustawie o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny.

Przyjeżdżają politycy

W czwartek i w piątek w Warszawie odbędzie się Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Szczyt odbędzie się w ramach polskiej prezydencji. Wezmą w nim udział prezydenci i premierzy krajów członkowskich UE i Partnerstwa Wschodniego.

su//par

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 13:33 ~Obywatel

  Oddaj nieważny głos

 • równość wobec prawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 11:48 ~równość…

  I jak to tak, Grzybowską i Królewską? I zignorują priorytet dla komunikacji miejskiej? Może niech się delegacje przesiądą do autobusów lub na rowery na Okęciu.
  Będzie tak europejsko i światowo. Przecież wszyscy mówicie, że na zachodzie to i prezesi banków komunikacją lub rowerkiem do pracy, to co kilku urzędników państwowych (takowym jest nawet prezydent) nie może? I jeszcze po Grzybowsko-Królewskim buspasie chcą jeździć!?
  Natychmiast zielony i MK powinni ich zablokować, przeprotestować we wszystkie strony i powiedzieć stanowcze NIE!
  Czekam na delegację na rowerach, będzie jak w Danii, Szwecji czy innej idyllicznej krainie.

 • abece

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 11:28 ~abece

  i jeszcze do kompletu pedalarze z masy krytycznej. świetnie:/

 • J_VS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 11:00 ~J_VS

  A co z samochodami, które stały przed postawieniem znaków a właściciele np. wyjechali na wakacje?

 • Rurabomber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 09:51 ~Rurabomber

  Kurde a akurat chciałem sobie tamtędy przewieźć parę bombek atomowych, a tu zakaz:/

 • matka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 09:27 ~matka

  W niedzielę oszołomy z maratonu warszawskiego wstrzymały ruch teraz premierzy. Mam dość. Ciekawe kto odbierze moje dziecko ze szkoły może pani prezydent, bo ja na pewno do 18 nie zdołam dojechać.

 • Cztacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 08:46 ~Cztacz postów

  A nie mogą oni sobie szczytować gdzieś indziej? Jak nie tęczowa parada to jakieś inne szczytowanie. Kto za to wszystko płaci?

 • ig

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 08:24 ~ig

  Szkoda tylko że na podany nr informacji nie można się dodzwonić :/

 • Symek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 08:01 ~Symek

  Dodam od siebie co do utrudnień ,że ok godz. 20 jest organizowana kolacja dla przywódców tych państw i starem miasto będzie sparaliżowane

 • Fajny ludek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 07:58 ~Fajny ludek

  Nie jęczeć tylko wsiadać do komunikacji, bądź na rower. Dzisiaj jechałem 15 min. podczas gry samochodem zajmuje mi to 30 min. Przy okazji nałykałem się powietrza i jestem bardziej rozbudzony niż po kawie. YCHAAAAAAAAAAAAAAAA

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »