Informacje

26.05.2018 17:00 Kondratowicza

Przygotują aleję na prawym brzegu. Czterech chętnych

SERWISY:

Nawet dwa miliony złotych może kosztować zaprojektowanie nowej ulicy Kondratowicza. Cztery firmy zgłosiły chęć podjęcia się tego zadania.

Przetarg na przygotowanie projektu ulicy Kondratowicza, która ma zmienić się wraz z budową metra rozpisał Zarząd Dróg Miejskich.

Różne ceny

"Oferty złożyły cztery biura projektowe. Zaoferowane ceny wahają się od 1,476 mln do 1,949 mln zł. Poza ceną w przetargu brane jest pod uwagę doświadczenie projektantów, udział w konkursach architektonicznych i przeszkolenie w zakresie dostępności architektonicznej" – podaje ZDM.

Jak podaje Karolina Gałecka z zarządu, zgłosiły się WXCA, Komprojekt, Mosty Katowice i Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego.

Drogowcy będą teraz analizować oferty, a zwycięzca będzie miał 2 lata na przygotowanie symulacji ruchu i opracowanie na ich podstawie szczegółowych rozwiązań drogowych. "Wykonane zostaną również projekty nasadzeń zieleni i zabezpieczenia instalacji podziemnych przed rozrostem korzeni drzew (wzorem tych zastosowanych na ul. Świętokrzyskiej). Szczegółowy projekt zostanie przedstawiony mieszkańcom na spotkaniach informacyjnych" – podaje ZDM.

Kolejne stacje

Dokumentacja ma być gotowa w 2020 roku. Na jej podstawie będzie można zrealizować przebudowę ulicy w ramach odtworzenia po budowie końcowego odcinka II linii metra. W planach są stacje: C19 Zacisze (przy skrzyżowaniu Figara i Rolanda), C20 Kondratowicza (Kondratowicza przy Urzędzie Dzielnicy Targówek), C21 Bródno (Kondratowicza przy Rembielińskiej), a także tory odstawcze i oczywiście łączące je tunele.

Co zmieni się na samej ulicy Kondratowicza? Według wstępnej koncepcji pozostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, ale będą znacznie bliżej siebie. Dzięki temu po bokach powstaną szpalery drzew. Będą także drogi dla rowerów po obu stronach ulicy oraz szerokie i wygodne chodniki. W zatokach wzdłuż jezdni będą mogły parkować auta. Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania, a także oświetlenie wzdłuż całej ulicy.

KONFERENCJA ZAPOWIADAJĄCA ZMIANY NA KONDRATOWICZA:

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2018 16:45 ~jako

  Aż DWA pasy ruchu w każdą stronę? To nadmiar! Zrobić po jednym. Koniecznie chodniki 20 metrowe i 35 metrowe ścieżki rowerowe! Ale będzie pięknie!

 • WWO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2018 11:50 ~WWO

  Światowida już zaprojektowana i 20 lat robicie.

 • green_is_bad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2018 10:51 ~green_is_bad

  Zmieści sie spokojnie po 3 pasy ruchu + dodatkowe do skrętu i jeszcze parkowanie skośne na chodniku ale jeśli nie wymienimy gronkowca trzaskalskiego na prezydenta który zacznie wreszcie patrzeć na kierowców to będziemy mieli kolejne g. w stylu zakorkowanej świętokrzyskiej

 • Nikt ważny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2018 09:09 ~Nikt ważny

  Tia...podejście typu "ja nie jeżdżę samochodem to i inni nie będą" ;). ps.Wyjaśnisz zgromadzonym,jak ma być "dobrze tylko kierowcom" na zapowiedzianej węższej jezdni?

  Wracając do tematu...oby tylko nie zrobili z Kondratowicza takiego samego żartu z drogi jak Świętokrzyska....

  tg3178~tg3178

  Wydaje mi się, że przebudowa idzie w tym kierunku żeby dobrze było tylko kierowcom. a chyba nie po to buduje się metro, by samochody smogowały dalej.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2018 08:18 ~Piotr

  Tylko niech pamiętają, że to nie jest ulica czy aleja. To jest droga. DROGA. W przeciwnym razie pisowki wojewoda sparaliżuje inwestycję zaskarżając pozwolenie na budowę z powodu określenia "ulica" czy "aleja" a nie droga, tak jak to właśnie zrobił na Ursynowie..

 • strassenbahn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2018 07:06 ~strassenbahn

  A ja bym pragnął, żeby tamtędy jeździł tramwaj!

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2018 13:47 ~Janek

  nik~nik

  Będzie jeden pas dla samochodów,jeden dla przechodniów,jeden dla kolarzy,jeden dla rolkarzy,kilkanaście metrów trawnika.Zero miejsc parkingowych i mniej autobusów.

  Każdemu sprawiedliwie. I powietrze czystsze.

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2018 11:40 ~kierowca

  tg3178~tg3178

  Wydaje mi się, że przebudowa idzie w tym kierunku żeby dobrze było tylko kierowcom. a chyba nie po to buduje się metro, by samochody smogowały dalej.

  Chciałes chyba napisać rowerzystom, żeby mogli raz na miesiąc poszaleć po DDRach wpadając na przejściach na ludzi i kierowców. no i smogowanie będzie większe, bo węższa ulica to dłuższe korki, nie mówiąc już o tym że z 10 linii autobusowych jakie tam sa zostaną zapewne dwie, z czego jedna będzie dowozowa a druga to nocny bo będzie św.Metro. Samochodów bedzie tyle co teraz bo nie każdy lubi się 3 razy przesiadać.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2018 10:31 ~Piękny Roman

  tg3178~tg3178

  Wydaje mi się, że przebudowa idzie w tym kierunku żeby dobrze było tylko kierowcom. a chyba nie po to buduje się metro, by samochody smogowały dalej.

  W domu, poza Tobą, to reszta zdrowa?

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2018 10:30 ~iza

  cała para w gwizdek

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »