Informacje

26.05.2012 08:18 drobne prace i remonty

Przygotowują okolice
Narodowego na Euro 2012

SERWISY:

W najbliższej okolicy Stadionu Narodowego w Warszawie trwają drobne prace i remonty związane z Euro 2012. Odnawianą elewację mostu Poniatowskiego zdążyli już częściowo zniszczyć wandale. Do końca miesiąca ma zniknąć nielegalny bazar przy ul. Zamoyskiego.

Robotnicy kończą prace na mocie Poniatowskiego, którym kibice będą przemieszczać się na stadion i ze stadionu. Odmalowano wieżyczki mostu, jedna z nich przykryta jest siatką, świeża farba kładziona jest na barierki. Odświeżona została także część przejść prowadzących na przystanki tramwajowe oraz na Solec.

Nieprzyjemny zapach

Na świeżej farbie pojawiły się już nowe graffiti. Z odnowioną elewacją kontrastują porozrzucane gdzieniegdzie śmieci: butelki, puszki po piwie, potłuczone szkło. W niektórych przejściach czuć nieprzyjemny zapach.

W Warszawie coraz częściej można zobaczyć znaki turniejowe. Niektóre tramwaje przejeżdżające mostem Poniatowskiego oraz przystanki są oklejone znakami UEFA. Na konstrukcji mostu średnicowego od dłuższego czasu wiszą reklamy oficjalnych sponsorów mistrzostw. Widać też parasole w pobliżu nadwiślańskiej plaży z logo jednego ze sponsorów. Z kolei na Stadionie Narodowym rozpoczęto wieszanie banerów mistrzostw.

Pusto na stacji

Rzecznik prasowy spółki UEFA Euro 2012 Juliusz Głuski powiedział PAP, że niebawem rozpoczną się tam próby ceremonii otwarcia i ceremonii, które będą poprzedzać każdy kolejny mecz.

Podkreślił, że od 11 maja stadion pozostaje w dyspozycji UEFA. Obecnie odbywają się tam szkolenia służb porządkowych, informacyjnych. Trwają ostatnie prace wykończeniowe biur, centrum medialnego, pomieszczeń dla gości, lóż dla VIP-ów. Powstaje miasteczko sponsorskie, centrum wolontariatu - powiedział Głuski.

Na razie pusto jest na stacji kolejowej Stadion, na którą kibice będą mogli przyjechać m.in. z lotniska. Połączenie ruszy 1 czerwca. Niemal pusty jest także plac i parking przy stacji.

Do końca miesiąca

Zza nasypu, po którym przebiega trakcja kolejowa, widać żurawie wykorzystywane do budowy stacji Stadion centralnego odcinka II linii metra. Duży plac budowy sąsiaduje ze stacją kolejową. Budowa metra jest jedyną dużą inwestycją w Warszawie w miejscach kluczowych dla Euro 2012, która nie została wstrzymana na czas mistrzostw.

Niedaleko wejcia na plac budowy metra, przy ul. Zamoyskiego działa na prywatnym terenie bazar z kilkudziesięcioma namiotami. Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów w pasie drogowym powiedział PAP, że bazar powstał bez zgody miasta a właściciel terenu ma do końca miesiąca nakaz jego rozbiórki. Jeśli tego nie zrobi, miasto zrobi to na jego koszt - powiedział.

PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • POszambek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 21:58 ~POszambek

  HGW wraz ze swoją bandą i nagradzanym zarządem MPGWiK POtrafia tylko spuszczać ścieki do Wisły I ROBIC TOTALNY ROZ..DZIAJ. Unia Europejska już szykuje kary dla bufetowej - HGW już płacze by koleś platformiany Vincent zostawił na kary trochę kaSY.

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 16:40 ~WAW

  gnoji smarujących karac

 • xao

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 13:50 ~xao

  Dokładnie te budy na Zamyskiego i cfaniaki którzy w nich sprzedają już dawno powinni sie z tamtąd wynieść! To nie lata 90. Nie możemy sie wstydzić.

 • ezee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 11:40 ~ezee

  widziwłem jak w srode czy czwartek malowli wiaty przystankowe- wszystkie! . niech robią , oby wandale ich nie pomalowali przed 8.6.2012.

 • Suchy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 11:32 ~Suchy

  O, dewotki forumowe już wstały? Piękna pogoda, wyjść na dwór, a nie bzdury pisać na forum.A redaktorzyna na stare informacje.Bazarek wygrał z EURO. Brawo.

 • zenada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 09:44 ~zenada

  Niestety nie rozbiorą w Kurierze mówili, że właściciel tych slamsów się odwołał od wyroku ha ha ha. I sąd wstrzymał egzekucję. Brawo HGW i urzędnicza mafia.

 • antek policmajster

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 09:24 ~antek policmajster

  juz odliczam dni do chwili..kiedy to sie skonczy

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 09:23 ~Miro

  Nareszcie rozbiorą te budy przy Zamojskiego bo już myślałem, że miasto jest bezsilne. Tylko czy trawa zdąży wyrosnąc tam w kilka dni?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »