Informacje

05.11.2017 13:00 "KAWA NA ŁAWĘ"

"Przez Platformę Warszawa ma wizerunek miasta, w którym mafie rozkradają kamienice"

SERWISY:

- Nam chodzi o to, żeby Warszawa była zarządzana przez polityka przewidywalnego, polityka europejskiego - przekonywał na antenie TVN24 poseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz. Wiceminister Patryk Jaki odpowiadał: przez Platformę Warszawa ma na świecie wizerunek miasta, w którym złodzieje i mafie rozkradają pożydowskie kamienice. Goście programu "Kawa na ławę" oceniali kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta stolicy.

45-letni poseł Rafał Trzaskowski będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na fotel prezydenta stolicy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Poinformował o tym w czwartek szef PO Grzegorz Schetyna.

"Generalnie światowiec"

- Nam chodzi o to, żeby Warszawa była zarządzana przez polityka przewidywalnego, polityka europejskiego, polityka przygotowanego do tej funkcji. Rafał Trzaskowski to jest polityk nowego pokolenia, generalnie światowiec, wykształcony w wielu uniwersytetach, pokazujący to, że Warszawa powinna, może - przekonywał partyjny kolega Trzaskowskiego Bartosz Arłukowicz.

Czy jego kandydatura ma szansę? - dopytywał prowadzący.

- Przede wszystkim największe szanse na zwycięstwo ma kandydatura, która wspólnie będzie poparta przez kilka ugrupowań, nie tylko przez jedno. Natomiast w polityce jest tak, że bardzo często nie logika, chłodna kalkulacja, tylko pewne emocje, interesy personalne decydują o tym, co się proponuje - tłumaczyła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Postawiła też pytanie, czy jest gotowość partii opozycyjnych do tego, żeby zrezygnować ze wszystkich swoich kandydatów i wystawić jednego wspólnego

Z kolei Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i typowany przez wielu kandydat na prezydenta Warszawy skomentował, że PiS szanuje kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, jednak zwrócił uwagę na trzy aspekty: menadżerstwo Platformy, wizerunek miasta i to, jak zarządzano Warszawą.

- Po pierwsze istnieje taki mit, który polega na tym, że są tacy wspaniali, europejscy, wykształceni fachowcy Platformy Obywatelskiej i jest takie "warcholstwo" z PiS-u. Wystarczy sprawdzić, jak ci fachowcy zarządzali państwem przez prawie dekadę swoich rządów i jaka jest zmiana dzisiaj. Lot miał nigdy nie przynosić zysków, przyszli ci źli menadżerowie, po raz pierwszy przynosi zyski. To samo Polska Grupa Zbrojeniowa. To samo PKP - wyliczał.

Zły wizerunek Warszawy

Chwilę później dyskusja zeszła na reprywatyzację. Zdaniem Jakiego, który jest szefem powołanej przez rząd komisji weryfikacyjnej, badającej nieprawidłowości reprywatyzacji, przez Platformę Obywatelską Warszawa ma na świecie wizerunek miasta, w którym "złodzieje i mafie rozkradają pożydowskie kamienice".

Piłeczkę odbijał Bartosz Arłukowicz, który zaprezentował dwa dokumenty: pierwszy byłego wojewody Jacka Sasina, który "poganiał prezydenta do wypłaty odszkodowań"za kamienice. Drugi: byłego komisarza Warszawy Mirosława Kochalskiego, o oddaniu kamienicy przy Nabielaka, w której mieszkała Jolanta Brzeska.

- Kiedy pan wezwie ludzi za to odpowiedzialnych? Kiedy podejmie pan decyzję, które uwiarygodnią pana działania - pytał.

- Macie pecha, że akurat ja siedzę w tym programie i nie możecie opowiadać tych wszystkich bzdur. To ja wyznaczyłem sprawę Nabielaka, to ja wezwałem pana Kochalskiego, to ja go przesłuchiwałem, Czartoryskiego ( to były wiceminister SWiA, któremu PO zarzuca, że swoją decyzją spowodował przekazanie kamienicy na Nabielaka 9) też wezwę, tylko nie został wezwany, bo wy złożyliście wniosek niezgodnie z ustawą, w dniu rozprawy, a nie siedem dni wcześniej - mówił Jaki.

kz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rfrffr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 13:37 ~rfrffr


  warszawiak~warszawiak

  A zaczął to PiS! :)))
  profesjonalizacja złodzejstwa~profesjonalizacja złodzejstwa

  A PO nie dość, że nie zakończyło patologii, to rozwinęło ją i rozbuchało na maksa.
  Idealne poradzenie sobie z patologią, nie ma co. Brawo profesor Hania!  jesli wierzysz, ze PIS teraz to zakonczy to lepiej od razu idz sie kredkami pobawić i porysowac na karteczce. Im wisi kompletnie ten temat. Im zalezy na przejeciu miasta i stawianie pomnikow, robienie cyrku na krakowskim, zmiany nazw ulic na Lecha Kaczynskiego itd.

 • Kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 13:16 ~Kamil

  Przypomnę,że Ratusz skarży do sądu decyzje odwracające pseudo reprywatyzacje. Ciekawe co na to kandydaci na prezydenta.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 12:26 ~Warszawiak

  Warszawiak z Krakowa.

 • Soros

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 10:50 ~Soros

  Rafał Trzaskowski przeprowadza autolustrację: tanie wina, zioło i stypendium od Sorosa.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 10:46 ~mieszkaniec

  stonka~stonka

  "przez Platformę Warszawa ma na świecie wizerunek miasta, w którym złodzieje i mafie rozkradają pożydowskie kamienice". Panie Jaki, działanie pańskiego ludowego trybunału sprawiedliwości nikogo poza Polską nie obchodzi. Więcej, większość w Polsce ma w poważaniu Pana teatrzyk... ponieważ większość zdaje sobie sprawę że działasz Pan na zlecenie polityczne.

  Na szczęście HGW działa, na zlecenie mafii i złodziei.
  I nas mieszkańców obchodzi, co się dzieje z naszym miastem, i z nami. Nie lubimy być okradani i traktowani jak bydło rzeźne.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 10:31 ~stonka

  "przez Platformę Warszawa ma na świecie wizerunek miasta, w którym złodzieje i mafie rozkradają pożydowskie kamienice". Panie Jaki, działanie pańskiego ludowego trybunału sprawiedliwości nikogo poza Polską nie obchodzi. Więcej, większość w Polsce ma w poważaniu Pana teatrzyk... ponieważ większość zdaje sobie sprawę że działasz Pan na zlecenie polityczne.

 • profesjonalizacja złodzejstwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 10:28 ~profesjona…

  warszawiak~warszawiak

  A zaczął to PiS! :)))

  A PO nie dość, że nie zakończyło patologii, to rozwinęło ją i rozbuchało na maksa.
  Idealne poradzenie sobie z patologią, nie ma co. Brawo profesor Hania!

 • prose paniii

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 09:48 ~prose paniii

  stan~stan

  Zaczeło się juz dawno temu. Kaczory i Nowogrodzka za grosze.

  A w afryce, murzynów biją!

 • kosa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 09:29 ~kosa

  Jaki prezydent takie miasto.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 09:02 ~warszawiak

  A zaczął to PiS! :)))

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »