Informacje

10.05.2012 21:06 PO AWARII NA KOLEI

Przez awarię maturę
napiszą w czerwcu?

SERWISY:

Poranne awarie opóźniły rozpoczęcie egzaminów w kilku szkołach, a i tak nie wszyscy zdążyli. - 10 osób złożyło wnioski o zgodę na przystąpienie do egzaminu w terminie dodatkowym - poinformowała Kontakt 24 Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.

Zerwana sieć trakcyjna na linii wołomińskiej oraz uszkodzony skład Szybkiej Kolei Miejskiej spowodowały olbrzymie problemy komunikacyjne. Od rana do naszej redakcji oraz Kontaktu 24 docierały sygnały od zniecierpliwionych pasażerów, którzy próbowali koleją dotrzeć do stolicy z podwarszawskich miejscowości.

Wśród nich byli także maturzyści, którzy jechali na egzamin pisemny z języka angielskiego. - Maturzyści wyskakujący z pociągu w garniturach, dziewczyny w butach na wysokich obcasach zdesperowane brnęły przez tory, przeskakiwały szeroki rów dzielący torowisko z szosą i łapały stopa. Smutny widok - napisał Kacpaa na warszawa@tvn.pl

Opóźnionia matura

- W kilku szkołach, nie więcej niż w pięciu, rozpoczęcie egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym zostało opóźnione o piętnaście minut, na co zezwalają przepisy - powiedziała PAP Anna Frenkiel, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Nie wszyscy jednak zdążyli na czas.

Napiszą w innym terminie?

Do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wpłynęło do tej pory 10 wniosków o zgodę na przystąpienie do egzaminu w innym terminie ze względu na awarię na kolei.

Maturzyści, których wnioski zostaną uznane, będą pisać maturę z języka angielskiego 8 czerwca. Warunkiem jest uzyskanie zgody od dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych. Maturzysta, który spóźnił się na egzamin lub nie dotarł na niego z powodów niezależnych od siebie musi jak najszybciej zgłosić się do dyrektora swojej szkoły i wystąpić o taką zgodę. Następnie dyrektor szkoły przekazuje do OKE wniosek ucznia wraz z dodatkowymi dokumentami, np. zaświadczeniem przewoźnika informującym o awarii na kolei informuje Kontakt 24.

Czytaj także na Kontakcie 24.

Kontak24//roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 16:08 ~Obserwator

  Współczuję maturzystom. Mam nadzieję tylko, że przez biurokrację Dyrektorzy szkół nie będą im przeszkadzać i zrobią wszystko aby mogli pisać ją w czerwcu

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 13:38 ~mmm

  mdoa~mdoa

  A to już na prawdę nie nasz problem, trzeba było zostać w szkole w Wołominie. Może jakieś LO jeszcze tam jest :]


  Jest i to nie jedno i mają się bardzo dobrze. Sama uważam, że dojazdy do liceum w Warszawie nie są dobrym pomysłem, ale to przecież wybór uczniów. Sami tego chcieli, mają tego konsekwencje, pewnie, byli świadomi, że mogą ich spotkać podobne konsekwencje. Co oczywiście nie zmienia faktu, że najedli się wczoraj sporo strachu i mieli poważne problemy z dotarciem na egzamin.

 • mdoa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 13:15 ~mdoa

  mmm~mmm

  a poza tym, nie mamy dobrej drogi dojazdowej do Warszawy, Ci któzy mogli przesiedli się do samochodów= były korki. Nic nie jest takie oczywiste jak się wydaje, kiedy nie zna się sytuacji.  A to już na prawdę nie nasz problem, trzeba było zostać w szkole w Wołominie. Może jakieś LO jeszcze tam jest :]

 • Marco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 13:11 ~Marco

  czytam, czytam i-najgorsze jest to, że tak naprawdę będąc wczoraj rano w Tłuszczu-w tym całym paraliżu nie wiedziałem z którego peronu, toru odjeżdża najbliższy pociąg do Wa-wy//stało ich razem cztery!!//; pan konduktor powiedział, że mój-jednak stało się inaczej! dalej.. apel był taki: .. w pierwszej kolejności odjedzie pociąg KM603, czy 601.. skąd jak wiem, jaki ma numer pociąg!!?? nie znam nr auta, co dopiero pociągu.. porażka!!

 • PrPn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 11:21 ~PrPn

  miki~miki

  8 czerwca to początek EURO2012, chyba termin nie jest najlepszy, żeby znów nie było gigantycznych utrudnień w mieście


  Przestań... O 9 rano?

 • lysol30

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 11:04 ~lysol30

  No maturzyści jesteście juz pełnoletni więc długopisy w dłoń i zamiast matury piszcie zbiorowy pozew do PKP i ZTM o gigantyczne odszkodowania. Może wreszcie PKP zadba o swoją sypiącą się infrastrukture a ZTM będzie puszczało sprawne pociągi SKMki. Do pozwu niech się dołączą też wszyscy ludzie, ktorzy przez te całe ytrudnienia nie mogli dostać się na czas do pracy przez co może im grozić nagana lub wywalenie z roboty. Ludzie w jedności siła więc do roboty i piszczie pozew przeciwko koleją, niech się nauczą, że pasażera nie można traktowac jak dojna krową!

 • maja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 10:53 ~maja

  Zrobieni w konia przez kolej maturzyści powinni skrzyknąć sie w internecie i zrobić pozew zbiorowy przeciwko przewoźnikowi. Tylko solidne stuknięcie po kasie przypomni tym co inkasują za bilety, że ciązy na nich jakaś odpowiedzialność

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 09:14 ~mmm

  agentj~agentj

  @mmm: tylko, że jak już jest info, to mogli się ustawić np. przy którejś z dróg dojazdowych do Warszawy. Myślę, że kierowcy jadący w tamtym kierunku by ludzi zabrali. Lepiej poczekać 2 godziny więcej, niż bliżej nieokreślony czas.  Jeden szczegół: na "lini wołomińskiej" w pobliżu stacji nie ma drogi do Warszawy, trzeba przejść do niej naprawdę spory kawałek i liczyć na szczęście, że zatrzymujący się kierowca będzie jechał akurat do Warszawy, a poza tym, nie mamy dobrej drogi dojazdowej do Warszawy, Ci któzy mogli przesiedli się do samochodów= były korki. Nic nie jest takie oczywiste jak się wydaje, kiedy nie zna się sytuacji.

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 09:13 ~miki

  8 czerwca to początek EURO2012, chyba termin nie jest najlepszy, żeby znów nie było gigantycznych utrudnień w mieście

 • PKP ENERGETYKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 08:51 ~PKP ENERGETYKA

  W imieniu Koleii wszystkich piszących Maturę Przepraszam za kłopoty. Jako technik przyznaję, że naprawdę robiliśmy co w naszej mocy, ale czasu nie dało sie zatrzymać. Jeszcze raz PRZEPRASZAM i powodzenia podczas dalszych egzaminów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »