Informacje

21.10.2018 11:16 wybory 2018

Przewodnicząca jednej z komisji wyborczych miała 1,5 promila

Ponad 20 incydentów związanych z wyborami odnotowała od soboty stołeczna policja. Jak się dowiedzieliśmy, jedna z przewodniczących komisji obwodowych przyszła do lokalu pod wpływem alkoholu. Potwierdziła to policja.

- Otrzymaliśmy ponad 20 zgłoszeń o incydentach związanych z wyborami. Większość się nie potwierdziła lub była wykroczeniami – mówi Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.
Jako przykład wykroczenia podaje zrywanie plakatów na terenie jednego z dużych sklepów. Jak się dowiedzieliśmy, miało to miejsce na terenie Bemowa.

Spytaliśmy też rzecznika, o informacje na temat nietrzeźwych członków komisji obwodowych. Marczak potwierdził jeden taki przypadek. – Jedna z przewodniczących miała w organizmie 1,5 promila alkoholu – powiedział ogólnie rzecznik.

I odesłał nas do Państwowej Komisji Wyborczej. W warszawskiej delegaturze poproszono nas o telefon o godz. 12. Później poprosili o telefon o godzinie 15.

Pracownik Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie powiedział PAP, że sytuacja wydarzyła się w jednej z komisji obwodowych na Ochocie. Kobieta została odwołana ze swojej funkcji, a na jej miejsce wybrano innego członka komisji.

Rzecznik KSP dodał, że w związku z tą sprawą prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 70 par. 2 kodeksu wykroczeń.

385 incydentów

Podczas konferencji  PKW, Wiesław Błuś przytoczył statystyki z meldunku Komendy Głównej Policji.

- W działania związane z wyborami jest zaangażowanych 28 356 policjantów, którzy używają 12 825 pojazdów służbowych - mówił. Poinformował też, że policjanci stwierdzili, że "doszło do 385 czynów, które mogą stanowić przestępstwa lub wykroczenia" związane z możliwym złamaniem Kodeksu wyborczego i w tym kierunku są badane.

- Czyny te dotyczyły zakłócania porządku publicznego, prowadzenia agitacji w czasie ciszy wyborczej, uszkodzenia lub usuwania materiałów wyborczych - wyjaśniał.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

Niedziela wyborów

O godzinie 7 otwarte zostały lokale wyborcze. Głosować będzie można do 21. Mieszkańcy stolicy po raz kolejny wybiorą prezydenta Warszawy, a także 60 radnych miasta i 422 do 18 rad dzielnic i 15 radnych do sejmiku województwa mazowieckiego. Wyboru dokonają już nie na cztery, lecz na pięć lat - bo na mocy zmian w kodeksie wyborczym właśnie tak długo będzie trwać kadencja.

ran,PAP//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »