Informacje

19.06.2011 07:50 "Weekend bez ofiar"

Przetestuj fotoradar,
zobacz, jak zarządają ruchem

SERWISY:

Dziś możesz sprawdzić działanie fotoradaru, zobaczyć symulator dachowania albo zajrzeć do centrum zarządzania ruchem na drogach krajowych. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w niedzielę w centrum w ramach szlaku bezpieczeństwa.

Między ulicami Marszałkowską, Elektoralną, Żelazną i Alejami Jerozolimskimi rozlokowanych zostanie kilkadziesiąt punktów, w których warszawiacy będą mogli wziąć udział w drogowych eksperymentach.

Fotoradar do dyspozycji

Będzie można samodzielnie namierzyć kierowców fotoradarem, przejść kurs udzielania pierwszej pomocy czy sprawdzić, co dzieje się z ludzkim ciałem podczas dachowania. Można też będzie zwiedzić centrum zarządzania ruchem na drogach krajowych, które codziennie przez 24 godziny na dobę monitoruje ruch pojazdów w całym kraju, przetwarza informacje o wypadkach i analizuje warunki atmosferyczne. Dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje w parkach i na placach zabaw.

Jak znaleźć punkty z atrakcjami?

Wystarczy spacerować w niedzielę przez centrum Warszawy, by natknąć się na jeden z nich. W każdym punkcie otrzymamy mapę, która poprowadzi nas dalej. – W naszym eksperymencie wykorzystujemy przestrzeń miejską, by bezpieczeństwem drogowym zainteresować każdego przechodnia – tłumaczy Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. – Będziemy tego dnia na chodnikach, skwerach, parkach i parkingach w samym centrum Warszawy. Nie będzie nas trudno znaleźć – dodaje.

Kolejność odwiedzania punktów jest dowolna. Start o godz. 10.00. Impreza będzie trwała do 16.00.

Weekend bez ofiar

Niedzielna akcja to element Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa "Weekend bez ofiar", organizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Celem przedsięwzięcia jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych, zwłaszcza w pierwszy wakacyjny weekend 24-26 czerwca 2011 r.

Możesz śledzić też fanpage Weekendu Bez Ofiar 2011

mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kaska222

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 17:57 ~Kaska222

  Symulator dachowania byl przed dworcem, mi udalo sie odnalezc wiekszosc punktow.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2011 16:29 ~Marcin

  Popieram takie akcje. Świetny pomysł na urozmaicenie niedzielnego spaceru. Niestety spora część punktów zaznaczonych na mapie nie istniała, bądź była bardzo źle oznakowana. Nie udało mi się odnaleźć symulatora dachowania, a to mnie najbardziej zaciekawiło. Niemniej pozdrawiam serdecznie Pana przewodnika z GDDKiA, Pana policjanta, który pozwolił mi zobaczyć jak w praktyce działa "suszarka", a także Panów z alkogoglami. Oby było więcej takich akcji - szczególnie teraz, w wakacje! Pozdrawiam.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2011 15:27 ~Tomek

  Gdzie? Kiedy? Kto zarząda ruchu? Jakaś petycja z błędem ortograficznym, o udrożnienie ulic i umożliwienie sprawnego ruchu? Gdzie można ją podpisać?!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »