Informacje

18.11.2016 17:00 dojedziemy do mostu

Przetarg na kilkadziesiąt kluczowych metrów Trasy Świętokrzyskiej

SERWISY:

 

Jeszcze tydzień mają firmy na złożenie ofert w przetargu na budowę najkrótszego, ale bardzo istotnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej od ul. Zamoyskiego do Targowej. Roboty mają potrwać osiem miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Prawdopodobnie już we wrześniu przyszłego roku kierowcy będą mogli pojechać nowym odcinkiem Trasy Świętokrzyskiej i włączać się do ruchu na ul. Targowej. Teraz jadący od Wybrzeża Szczecińskiego muszą skręcać z Sokolej w ul. Zamoyskiego.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych rozpisał przetarg na budowę odcinka trasy od ul. Zamoyskiego do Targowej. To najkrótszy (kilkadziesiąt metrów) z etapów całej inwestycji. Chodzi o teren wzdłuż nasypu kolejowego między stacją Warszawa Stadion a wiaduktem nad ul. Targową.

ZMID musi wybrać wykonawcę budowy. Urzędnicy na razie nie zdradzają czy wśród firm budowlanych jest zainteresowanie inwestycją. - Wiele ofert wpływa ostatniego dnia, a termin ich składania upływa 24 listopada. Przy ocenie będą brane pod uwagę dwa kryteria: cena (60 proc.) i okres rękojmi (40 proc.). Na wybudowanie drogi wykonawca będzie miał osiem miesięcy od dnia podpisania umowy – mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzecznik prasowy ZMID.

Będą też ekrany

Podobnie jak na całej Trasie powstaną tutaj dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, chodniki dla pieszych i droga rowerowa. Projekt zakłada także postawienie ekranów chroniących od hałasu oraz zieleń.

Na czas inwestycji kierowców i pasażerów komunikacji czekają utrudnienia. Chociaż jej większość poprowadzona zostanie na terenie dzisiaj niewykorzystywanym, to jednak przebudowie ulegnie skrzyżowanie od strony ul. Zamoyskiego. - Organizację tymczasową ruchu przygotuje wykonawca. Natomiast w tym etapie nie będziemy przebudowywać całego skrzyżowania z ul. Targową. Po przebudowie kierowcy będą mogli skręcić w Targową tylko w prawo – dodaje Agata Choińska-Ostrowska.

Na pewno przeniesiony zostanie przystanek autobusowy przy Targowej w kierunku Grochowa i centrum, który stoi na środku planowej trasy. Natomiast budowa kolejnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej od Targowej do al. Tysiąclecia wymusi likwidację położonego obok przystanku tramwajowego.

Decyzja środowiskowa z poślizgiem

To jednak nie nastąpi szybko. Na razie drogowcy czekają na decyzję środowiskową dla tego etapu. Niedawno Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska przesunął termin jej wydania na koniec stycznia przyszłego roku. Czy to oznacza poślizg inwestycji?

- Jeśli od decyzji wydanej przez RDOŚ wpłyną odwołania, wówczas termin uzyskania ZRID (pozwolenia na budowę) będzie się przedłużał – tłumaczy rzeczniczka ZMID dodając, że zgodnie Wieloletnią Prognozą Finansową miasta środki finansowe na realizację zadania są przewidziane także w 2018 roku. W 2017 r. to niespełna 38 mln zł, natomiast na 2018 rok przeznaczono prawie 52 mln złotych. - W przyszłym roku mamy mieć gotową dokumentację. Trwają obecnie wszelkie ustalenia dla tego odcinka – dodaje Agata Choińska-Ostrowska.

Pomiędzy Tysiąclecia a Zabraniecką

W przyszłym roku zakończy się także budowa odcinka Trasy Świętokrzyskiej pomiędzy ul. Tysiąclecia i ul. Zabraniecką. Na tvnwarszawa.pl pokazywaliśmy m.in. widowiskową operację budowlaną - nasuwanie tunelów w nasypy kolejowe. Tutaj już widać wytyczoną jezdnię z krawężnikami i chodnikami. Chociaż od strony al. Tysiąclecia na budowie niewiele się dzieję, to ZMID zapewnia, że od Targówka od ul. Zabranieckiej, gdzie są tunele, praca idzie pełną parą i według harmonogramu.

Trasa Świętokrzyska powstaje na terenie dzielnicy Praga Północ i poprzez tunel w nasypie kolejowym zapewni połączenie z dzielnicą Targówek. Długość drogi pomiędzy skrzyżowaniem z Wybrzeżem Szczecińskim a ulicą Zabraniecką wyniesie nieco ponad 3 km z dwoma pasami w każdym kierunku, z chodnikami oraz drogami rowerowymi.

Zobacz jak wyglądało nasuwanie tuneli Trasy Świętokrzyskiej w nasyp kolejowy:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • skankhunt42

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2016 10:45 ~skankhunt42

  Jak wybudują tam trasę to gdzie biedni rumuni będą chować papierochy z przemytu ? Nisczą kulturę mniejszości narodowej, ktoś o tym w ogóle myśli?

 • Belveder

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2016 08:13 ~Belveder

  fazi~fazi

  800 metrów trasy to się robi w 8 tygodniu a u nas nadal średniowiecze. zamiast ekranów milion razy lepsze są roślinność ewentualnie wały ziemi z roślinnością


  ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ

 • fazi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2016 17:03 ~fazi

  800 metrów trasy to się robi w 8 tygodniu a u nas nadal średniowiecze. zamiast ekranów milion razy lepsze są roślinność ewentualnie wały ziemi z roślinnością

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2016 16:59 ~iza

  jeszcze 10 lat i bedzie cała trasa?

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2016 14:14 ~marek

  Znów ekrany akustyczne w mieście! Czy zi ze ZMID kiedyś przestana budować w mieście autostrady a zaczną normalne przyjazne ludziom miejskie ulice!

 • popisowcy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2016 14:05 ~popisowcy

  każda droga gdzieś się kończy

 • bo lubię

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2016 10:48 ~bo lubię

  Mam nadzieję, że 125 wróci na Targową.

 • mar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2016 09:25 ~mar

  100-200 m w każdą stronę są duże skrzyżowania żeby było ciekawiej!
  Tak to wygląda w Warszawie gdy co kilka, kilkanaście lat wywraca się plany do góry nogami!
  Prosta i szeroka Kijowska stanie się drogą donikąd a obok powykręcane w chińskie S dziwne łączniki z niby obwodnicami.

  Podobnie będzie gdy "mądrzejsi inaczej" przeforsują Ząbkowską jako deptak! Normalną prostą i wygodną komunikacyjnie ulicę między dzielnicami obsieją trawą a autobusy pojadą którędy ? Podwórkami pomiędzy trzepakami ?

  W tym mieście potrzeba planistów z prawdziwego zdarzenia i konsekwencji w planowaniu istotnych rozwiązań a nie obrońców trawy!

 • henio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2016 08:15 ~henio

  kompletna głupota jak robić to tylko wiadukt połączony z Kijowską oraz skrzyżowanie czy rondo

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2016 22:48 ~Alex


  Marian~Marian

  Ta trasa kończy się deptakiem na Świętokrzyskiej, mam nadzieję że HGW za to marnowanie pieniędzy wyląduje w więzieniu. Po co ta droga?
  Wierzbno~Wierzbno


  Tam nie ma, debilu, deptaka. Sam wyląduj w psychiatryku, PISdzielcu  Jest deptak POpaprańcu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »