Informacje

10.04.2016 15:18 "Mówimy nie islamizacji Europy"

Przeszedł marsz antyimigrancki. "Ręce precz od Polski"

SERWISY:


W niedzielę w centrum Warszawy odbył się marsz "Polacy Przeciw Imigrantom".

Uczestnicy zbierali się na placu Defilad od ok. godz. 12.30. – Jest około tysiąca osób. Mają ze sobą flagi Polski i baner z napisem "Nie dla Islamu" – relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Organizatorami marszu są między innymi Obóz Narodowo-Radykalny i organizacja Marsz Niepodległości.

Po godz. 13 uczestnicy marszu wyszli na ulicę Marszałkowską i zajęli jezdnię prowadzącą w kierunku placu Bankowego. Trasa przemarszu wiodła dalej ul. Królewską na plac Piłsudskiego. Protestujący nieśli transparenty z hasłami: "Mówimy nie islamizacji Europy" czy "Ręce precz od Polski".

- Cały marsz przebiegł spokojnie, nie odnotowaliśmy żadnych incydentów - podał po godz. 15 Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji. - Manifestujący przez kilka godzin zostali na placu Piłsudskiego - dodaje.

Komunikacja na objazdach

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami. Dotyczyły pasażerów autobusów linii 102, 105, 107, 111, 116, 128, 171, 175, 178, 180, 222, 227, 503, 518, 520.

Do tego przez około godzinę tramwaje linii 4, 15, 18, 35 były kierowane na objazdy.

ran/sk/kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • asdfg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 22:16 ~asdfg

  jeśli koran rzeczywiście zawiera wersety nawołujące do mordowania ludzi (niewiernych) to islam powinien zostać zdelegalizowany jak faszyzm.

 • bebe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 15:08 ~bebe  polak~polak

  niech Arabia Saudyjska, Kuwejt i inne arabskie państwa siedzące na ropie, bogate przyjma swoich pobratymców, ta sama kultura i religia niech pomoga swoim braciom. Jeśli nie to znaczy że to jest najazd na Europe, islamizacja Europy, a temu jestem przeciw
  bebe~bebe

  To zupełnie tak, jakbyśmy faktycznie pomagali tym uchodźcom...
  Nie rozumiem protestu przeciwko przyjmowaniu do kraju osób, których nie przyjmujemy i nie będziemy przyjmować.
  dokladnie~dokladnie


  nie będziemy przyjmować dzięki właśnie takim ludziom, jedynie oni mieli odwagę zaprotestować przeciwko chorej polityce merkel

  Przypominam, że jesteśmy w Polsce, nie w Niemczech.
  A nie będziemy przyjmować, bo boimy się własnego cienia, a propaganda przeciwko uchodźcom wciąż działa i takie są tego efekty.

 • bebe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 15:06 ~bebe


  wiesiek~wiesiek

  Czy taki sam stosunek do emigrujących Polaków mają mieć obywatele UK, Niemiec, Norwegii, ..... ?
  CHra~CHra


  Polacy emigrują do pracy, Araby do zasiłku, pedofilii, gwałtów i szerzeniu swojej "religii"

  Znasz ich?

 • bebe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 15:04 ~bebe


  JPT2~JPT2

  Po prostu wstyd za tych ludzi.
  W zyciu nie widzieli ani emigranta, ani pewno nawet cudzoziemca.
  W takich chwilach wstyd mi, że jestem Polką. (Ach, i niepotrzebne te wpisy przeciw gwałcicielom. W mysl nowego projwktu ustawy tak pięknie podniosłoby to przecież przyrost naturalny!0
  Prymityw i żenada.
  gość~gość

  Porozmawiaj ze Szwedami albo Belgami, czy Francuzami. Będziesz wiedziała jak ich życie zmieniło się w koszmar przez tych najeźdźców. Chyba nie trzeba dodawać, że każdy z nich to potencjalny zamachowiec. Dziś normalny, a jutro pójdzie się wysadzić w tłumie ludzi.

  Najeźdźców? Chyba mylisz pojęcia ;)

 • bebe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 15:03 ~bebe
  Stone001~Stone001

  Hahaha :))) Rzeczywiście uchodźcy i imigranci walą drzwiami i oknami do Kartoflandii - normalnie więcej by do Poland chciało, niż do Niemiec!
  Taki bogaty, piękny i tolerancyjny kraj normalnie, jak w Szwecji tylko lepiej!
  obserwator~obserwator

  Pokręć się w okolicach Okęcia, Palucha, Raszyna to zobaczysz ile tego ciapatego towarzystwa się nazbierało... Mimo że oficjalnie się nie mówi, oni już są i poruszają się całymi stadami po kilka, kilkanaście osób...
  Bobek Waleczny~Bobek Waleczny


  W Raszynie to akurat sa osiedleni dawno, mówią po polsku, pracują i płaca podatki. Nie wyciągają rak po kase podatników. Nie okradają ludzi w numerach na wnuczka. Nie demolują witryn i samochodów na manifestacjach.
  strach~strach


  tylko czekają na moment, kiedy wysadzą się w metrze

  Przypominam, że jesteśmy w Polsce, nie w Niemczech.
  A nie będziemy przyjmować, bo boimy się własnego cienia, a propaganda przeciwko uchodźcom wciąż działa i takie są tego efekty.

 • PAD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 13:38 ~PAD

  Drogie dzieci tak własnie wyglądają twarze tęskniące za rozumem. Jak im tylko antek da broń to z lubościa będą robić to samo co ISIS.

 • Jan Paweł II

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 13:34 ~Jan Paweł II

  zapomnieli z domu sfastyk zabrać

 • pyvy4i

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 11:46 ~pyvy4i

  Kraje Europy Zachodniej już przepadły. Za 20 lat w Belgii muzułmanie będą większością , a wtedy przepędzą białych na 3 wiatry. Polska może się obronić , ale potrzeba twardych decyzji i ludzi takich jak tu widzimy. Odważnych.

 • kurczak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 10:47 ~kurczak


  Czlowieku, to zmarnowałeś tyle lat życia na naukę - nic ci to nie dało! ;) a na serio to patrząc po takich jak ty czy też słynni parówkowi eksperci maciarewicza mozna zobaczyć jak niewiele warte są w PL tytuły naukowe - nie bez przyczyny nasze uczelnie lądują w dolach wszelakich rankingów światowych. Dyskusja o emigrantach powinna być merytoryczna i wyważona oparta na danych i faktach, statystykach, analizach, itd. Emigracja jest potrzebna, nadzorowana, ostrożna - tak - potrzebujemy siły roboczej - należy na to patrzeć w perspektywie kilku dekad- no ale to dla prawiczkowego elektoratu zbyt wiele, nawest tego z "habilitacją"....


  CWP~CWP

  Widzę, że często pojawia się tu wątek wykształcenia i inteligencji uczestników tych protestów. To może na moim przykładzie - mam doktorat jednej z trzech najlepszych polskich uczelni. I jestem na każdym takim proteście, na marszu Niepodległości również. Nie po to moi dziadowie przelewali krew za Polskę, bym miał ją oddać bez walki współczesnym najeźdźcom. Komu się to nie podoba, to droga wolna, Paryż i Bruksela czekają.
  król życia~król życia
  Ile jeszcze musi być zamachów dokonanych przez muzułmanów, żeby niektórzy zmądrzeli? Ilu jeszcze muzułmanów musi powiedzieć głośno jaki jest prawdziwy cel imigracji?

 • cozaidiota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 10:43 ~cozaidiota  Wuj Marianna ~Wuj Marianna

  Matoły i tyle. Muszą odreagować kompleksy, dają się manipulować bystrzejsxym od siebie.Imigranci nam nie zagrażają. Problem jest w beneluxie ale nie u nas. Imigranci są potrzebni ale ich napływ i asymilacja musi być kontrolowana. Totalny bezmyslny sprzeciw to przejaw wąskich horyzontów umysłowych i brak zrozumienia świata.
  Mario~Mario


  Powinieneś obuscic nasz kraj razem z pierwszymi pod lu dz mi
  wuj marianna~wuj marianna


  Skończ podstawówkę, potem zrób maturę, skończ studia i pracuj wiele lat płacąc podatki w tym buraczanym kraju. Może wtedy uda ci się dogonić mnie w "patriotycznym wkładzie" w rozwój ojczyzny. Jeśli nie masz nic do powiedzenia to lepiej ty ten kraj opuść bo jesteś tylko i wyłącznie pasożytem ciągnącym równo na ławce pod blokiem i okazjonalnie bijącym polską Policję. Patriota z d..y sie znalazł. No a teraz wracaj do układania kostki brukowej chodnikowy obrońco ojczyzny przed emigrantami, których nie ma.


  Cóż za przejaw tolerancji! Kto nie ze mną ten przeciwko mnie? Czekaj aż cię banda brudasów zgwałci, tylko potem nie płacz o pomoc.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »